Jawa 50/20 Pionýr (1970)

Vlastník easy-rider
Vloženo 19.6.2013
Aktualizováno 14.12.2018

motorka kterou děda koupil jako novou a jezdil na ní, po něm táta, strejda a teď já.. myslím že ta už z rodiny nepůjde

Jawa 50/23 Mustang: svou 20tku jsem dostal zadarmo

První dojmy - asi tipické pro 14letého kluka který získá první motorku.. neskutečně jsem se do ní zamiloval a stále to trvá, o prodeji jsem snad nikdy ani nepřemýšlel..

Motorku bych doporučil pro - pro všechny ať už si člověk chce zabnout v terénu, dát ňákej závod na silnici a nebo prostě jenom připonenout mládí.

za těch 48 let co jí letos je toho zažila asi poměrně dost.. a díky tomu že celý svůj život je v jedné rodině tak i vím co.. původně to vyla modrá 20 co sjela z linky v roce 70 jako modrá 20ka a v roce 71 byla koupena u nás ve městě v mototechně, dokonce se zachoval i prodejní doklad a záruční list.. nějakou dobu byla jediný dopravní prostředek v rodině, než si děda pořídil auto. Poté na ní jezdil táta se strejdou než dostali papíry na auto. Poté nastala doba temna kdy akorát stála v garáži kde jen rezla.. v roce 2012 když mě začaly zajímat motorky jsem jí vytáhl a "zrenovoval" neměl jsem s tím žádné zkušenosti a podle toho to taky vypadalo.. né tedy hned.. zpočátku vypadala pěkně, červená 20ka, ale jelikož zpracování nebylo zrovna kvalitní tak po 2 letech provozu prakticky jen na polňačkách zase vypadala strašně až jsem se na to nemohl koukat, rozebral ji a dal na skříň kde čekala asi půl roku než jsem jí začal znovu renovovat se záměrem postavit si jí do pokoje jako modrou 20ku, záměr se zdařil a rok se mnou strávila v pokoji než mi začalo být líto, že nejezdí, sehnal jsem jí tedy doklady, jelikož původní bohužel byly zrušeny, a udělal z ní modrou 21.. jednak doklady co jsem koupil byly na 21, jednak se mi 21 asi víc líbí a jednak rewmaplechy věčně praskaly.. po koupení vlastní garáže tak konečně má důstojné místo kde parkuje a snad mi ještě dlouho bude dělat radost

CB1000R
CB1000R napsal 14.12.18 v 16:18 10b.

Moc hezký! :)
Taky jsem na tom prožil mládí, nalítal tisíce km (a spousty taky natlačil)
Jen bych jí osobně sehnal ještě řídítka z 21 - byly vyšší a s hrazdičkou, ať je to kompletní

Výska
Výska napsal 23.01.15 v 10:51