Jawa 250/353 Kývačka (1960)

Vlastník Pokecradas
Vloženo 18.2.2013
Aktualizováno 16.7.2013

Je to dobrá motorka všude mě doveze

První dojmy - Zezačátku jsem na ní moc neuměl jezdit protože má řazení obráceně než všechny stroje který sem měl.

Tahle Jawa 250 byla původně dědy, ten ale v roce 1989 zemřel, tak na ní nějakou chvíli jezdil strýc, ale potom se v ní začal hrabat (odpojil elektriku, dal novej černej lak, novej tachometr, cross blatník domácí výroby a jiný zadní světlo, a také blinkry) od té doby stála v garáži dobrejch 24 let. Pořád jsem se se strejdem domlouval že to vytáhneme a spravíme abych na ní mohl jezdit, ale strejda neměl čas tak se pár let nic nedělo. Až jsem to nevydržel a v srpnu 2012 jsem ji vytáhnul z garáže a zjistil co všechno tam chybí. S taťkem jsem zapojil elektriku a s kamošovým taťkem jsem pošteloval zapalování a už jela. Jenže jsem na ní neuměl moc jezdit, protože jsem jezdil na té Yamaze a taky na strejdové Cagivě 350 military a obě jsou docela vysoké a největší problém byl, že se řadilo naopak. Ale jak jsem se poprvé projel tak se mi začala líbit. Jenže jsem zase pár dní nejezdil, protože byly zaseknuté přední tlumiče, tak jsem sehnal z internetu jiné a dal je tam. Teď moto jezdí parádně, ale jestě budu muset někde najít přední světlo a přidělat stojan. Jinak jezdí pořád sem tam nějaká chyba (prasklé lanka, vynechávání, ucpaná tryska). A také ještě nedobíjela asi se vždycky chytnul někde nějakej drát nebo něco a vybilo to baterii, tak jsem všechny dráty obalil izolepou a také jsem zaizoloval indukční cívku, protože tam byl problém už i dříve, že to probíjelo a nedávala jiskru. Jezdí se na ní parádně a jezdí dobře i po poli třeba po dešti a nebo také po sněhu i v mrazech chytá na 1 nebo 2 našlápnutí. V červnu 2013 jsem měl trochu problémy se zapalovací cívkou tak jsem si ji vzal z jawy 555 a jezdím dál.