Jawa 50/20 Pionýr (1969)

Vlastník Martic
Vloženo 29.12.2012
Aktualizováno 29.12.2012

Vloženo: 19.06.2013, Uskutečněno: 06.06.2013, Stav tachometru: 400 km, Zhlédnuto: 6x

Asi po dvou měsících od "nelegálního závodu 1" (viz.předminulý zápis) se ke mě opět dostal skůtr Hero Winner 50. Měl zadřený píst (majitel dal asi málo oleje) takže byla potřeba trochu náročnější oprava. Po uvolnění pístu a výměně pístních kroužků byl skůtřík opět ve formě...díky větší kompresi možná ještě lepší než před tím . Měl jsem i možnost změřit jeho zdvihový objem a vyšlo mi že má okolo 73ccm. Nabízela se opět myšlenka porovnat ze srandy jeho výkon s Pionýrem . Vybrali jsme si na to stejný úsek jako minule, jen v opačném směru, tedy do mírného táhlého stoupání a rovinky, aby zde nebyla tak rozhodující maximálka, jako spíše síla .

Skůtr do stoupání vyrazil agresivněji a udělal si na Pionýra slušný náskok. Když se však silnice začala narovnávat, Pionýr se dostal do správného tempa a ukázal, že má i přes 23-kubíkový handicap výkonově navrch. Takže Indie : Československo - 1 : 1

číčus (22) napsal 20.06.2013 v 16:22

S hodně velkým náskokem !!

• Tourist Trophy Třtěnice 2013

Je to sice už akce staršího data, ale neměl bych ji zapomenout zaznamenat, protože to byl můj druhý závod a zároveň závěrečný závod sezony tzv. venkovského šampionátu padesátek. Poslední závod sezóny se konal už trad

Vloženo: 12.02.2014
    Uskutečněno: 31.08.2013
  • Tourist Trophy Mladějov 2013

Prvního letošního závodu "vesnického šampionátu" TT Kostelec jsem se nemohl účastnit, tak jsem si to chtěl vynahradit alespoň na druhém podniku, kterým byl TT Mladějov. Těšilo mě, že do boje vyrazili i moji kamarádi Mare

Vloženo: 19.06.2013
    Uskutečněno: 08.06.2013
  • Prvomájová vyjížďka - Jičín 2013

Poprvé jsem se chtěl účastnit tradiční prvomájové vyjížďky motocyklů Jawa 50 v Jičíně 2013, pořádaných organizátory "vesnického šampionátu". Z jistých důvodů jsem bohužel dorazil do Jičína až cca v 10 hod 20min, kdy už ú

Vloženo: 19.06.2013
    Uskutečněno: 01.05.2013