Jawa 50/20 Pionýr (1969)

Vlastník Martic
Vloženo 29.12.2012
Aktualizováno 29.12.2012

Vloženo: 04.03.2013, Uskutečněno: 02.03.2013, Stav tachometru: 1 km, Zhlédnuto: 6x

Vyskytla se nám příležitost porovnat výkony našich Pionýrů se zapůjčeným indickým skůtrem Hero Winner. Lépe řečeno - majitel skůtru nevěřil, že by Pionýr mohl být rychlejší a chtěl ať to vyzkouším. Tak proč takové výzvy nevyužít ?! .

Skůtr Hero má dvoutaktní motor o objemu 70ccm a převod přes odstředivou spojku a variátor. Údajně to dokáže rozfidlovat až na 80km/h... Tyto všechny hodnoty zněly dosti výhružně, ale jak se říká: "Kdo se bojí, nesmí do lesa" .

Herouše pro testování osedlala moje ségra a já proti ní vyjel nejprve na Jawě 21 mého otce (stroj pro každodenní používání). První disciplína byla jízda do asi půlkilometrového prudkého kopce s krátkým rozjezdem. Tátova jednadvacítka sice vyrazila dravěji, jenže v půlce kopce jí na dvojku začal docházet dech a v zápětí byl Hero před ní. Nahoře měl skůtr asi 20m náskok. Při druhém pokusu byl skůtr ještě o něco rychlejší. To mě solidně naštvalo a v žádném případě jsem to nechtěl nechat jen tak .

Do boje jsem tedy přezbrojil na mojí 20ku . Ta už dokázala při dalších dvou pokusech vytřít Heroušovi zrak . Kopec vydupala suverénně na dvojku s velkým náskokem před skůtrem . I na další trase dlouhé cca kilometr, vedoucí stále do mírného stoupání, letěl Pionýr neohroženě na trojku a v cíli měl náskok asi 250m . Až poslední souboj nechal opět okusit Winnerovi chuť vítězství (viz. video) . Bylo to na trase s mírným klesáním. V první fázi jsem já šeredně pohnojil start a ségra mi solidně ujela , pak sice měl Pionýr trochu rezervy, jenže nechtěl jsem předjíždět kvůli dvěma autům v protisměru. Když jsem se konečně dostal vedle ní, začala silnička více klesat a skůtr ukázal, že z prudšího kopce má o chlup vyšší maximálku, což rozhodlo

125Marek (10) napsal 20.06.2013 v 09:43

To je reportáž jako z 300 ZGH Napínavý až do konce

Martic (13) napsal 04.03.2013 v 23:36

Martinpetricek2> Teď bude od videí nejspíš pauzička...přeci jen, všeho moc škodí a času taky není mnoho. Ale nahrávky jako je například tento souboj jsou nakonec ze všech nejlepší . Člověk se nejvíc pobaví a přitom není žádná práce se stříháním

Jinak, sněhu už jsou u nás fakt jen zbytečky a dost mě překvapilo, když jsem byl dnes v LBC na moto a všude kolem silnic byla ještě sněhová peřina

Martinpetricek2 (0) napsal 04.03.2013 v 15:08

:D Zrovna jsem dokouknul video na youtubku :D a už sem si vzpoměl že tedka od tebe tu bude další záplava videí :) Takže hurá natáčet a už se těším na další :) :D Koukám že u Vás sníh už neexistuje :D

• Tourist Trophy Třtěnice 2013

Je to sice už akce staršího data, ale neměl bych ji zapomenout zaznamenat, protože to byl můj druhý závod a zároveň závěrečný závod sezony tzv. venkovského šampionátu padesátek. Poslední závod sezóny se konal už trad

Typ: Sraz
    Vloženo: 12.02.2014
    Uskutečněno: 31.08.2013
  • Tourist Trophy Mladějov 2013

Prvního letošního závodu "vesnického šampionátu" TT Kostelec jsem se nemohl účastnit, tak jsem si to chtěl vynahradit alespoň na druhém podniku, kterým byl TT Mladějov. Těšilo mě, že do boje vyrazili i moji kamarádi Mare

Typ: Sraz
    Vloženo: 19.06.2013
    Uskutečněno: 08.06.2013
  • Nelegální závod 2 - Odveta

Asi po dvou měsících od "nelegálního závodu 1" (viz.předminulý zápis) se ke mě opět dostal skůtr Hero Winner 50. Měl zadřený píst (majitel dal asi málo oleje) takže byla potřeba trochu náročnější oprava. Po uvolnění píst

Vloženo: 19.06.2013
    Uskutečněno: 06.06.2013