• 9
  • 10
  • 9.7

Vloženo: 19.06.2013, Uskutečněno: 08.06.2013, Stav tachometru: 500 km, Zhlédnuto: 5x

Prvního letošního závodu "vesnického šampionátu" TT Kostelec jsem se nemohl účastnit, tak jsem si to chtěl vynahradit alespoň na druhém podniku, kterým byl TT Mladějov. Těšilo mě, že do boje vyrazili i moji kamarádi Marek a Vitus. Oba se stejnou technikou jako já - tedy Jawa 20, což se přeci jen na závodech moc nevidí .

Naše kategorie "Jawa 50 Originál" měla zastoupení asi 10ti účastníků. Celkově pak včetně speciálů startovalo myslím 43 strojů. Nejprve proběhl závod upravených fichtů (Speciál a RS) a po odjetí startovala naše kategorie spolu s upravenými Babettami. Jelo se na 4 kola a délka okruhu byla cca 8,2km.

Zřejmě díky "dobrému" startovnímu číslu, které jsem si sám vybral, jsem vyfasoval krásnou startovní pozici . Díky tomu jsem se vyhnul jakýmkoli konfliktům při startu s ostatními účastníky. Hned asi po 400m mě předjely 2 nadupané "Babettí speciály" , se kterými se prostě běžný "pekáč" nemůže rovnat . Nicméně, nemohl jsem uvěřit, že zbytek startovního pole jsem udržel po celou dobu závodu za sebou . Ve druhém kole mě trochu začalo znervózňovat tuhnutí rukou a lehké vynechávání motoru (neběžel úplně čistě), ale oba problémy se tak nějak usadily a po zbytek závodu nezhoršovaly. Akorát přišly 2 krušné momenty, kdy poprvé mě v zatáčce nakopla nerovnost a vyjel jsem částečně mimo asfalt a v dalším kole jsem to přehnal s náklonem a solidně mi ujelo zadní kolo. Naštěstí šly obě krizovky docela dobře ustát. Ve 3. a 4. kole se mi dokonce podařilo předjet 3 protivníky o kolo, ale jinak mě až trochu štvalo, že vlastně nebylo pořádně s kým závodit .

Po dojetí do cíle se ke mě však dostala zpráva, která mi okamžitě zkazila náladu - totiž, že kamarádi skončili, jelikož jeden z nic vážně havaroval . Vyjel jsem je tedy na trasu hledat. cestou jsem si uvědomil, kde se asi havárka stala, jelikož jsem "jakési 2 postavy" a "nějaké motorky" koutkem oka zahlédl na jedné zahradě poblíž tratě. Byl to hodně rychlý a náročný úsek, kde nebyl prostor sledovat okolí. Skutečně to bylo ono místo, které mě napadlo, jen oba kolegové už byli tou dobou také v cíli. Ovšem jen na jednom Pionýru . Havarovaný stroj byl totiž úplně zdemolovaný po nárazu o strom . Naštěstí kamarádovi se nic nestalo..strom těsně minul a byl pouze trochu špinavý..."UFF", opravdu měl velké štěstí. Celkově pak z kategorie sériovek dojelo pouze 5 strojů .

Při vyhlášení výsledků a po zbytek dne jsem z toho všeho měl dosti špatnou náladu . Hodně mě mrzelo, co se stalo. Copak Pionýr, ten se dá vždycky dohromady, ale spíš člověka poznamená ta myšlenka, že to mohlo dopadnout hůře . Snad to lze brát jako dobré ponaučení. Každopádně, od závodění si stejně dávám pauzu, protože následující závody TT Prachov a TT Veliš, o kterých jsem s účastí uvažoval byly zrušeny . Toho Prachova je škoda, jelikož to nebyl závod na čas ale jen jízda pravidelnosti.