Jawa 50/21 Pionýr (1973)

Vlastník Dami
Vloženo 28.12.2012
Aktualizováno 19.4.2017

Můj bojovník...je to naprosto nesmrtelná motorka a to asi hlavně díky práci, které jsme na něm s tátou udělali :)

První dojmy - Moje první motorka a tou navždy zůstane. Poprvé jsem ho začal prohánět hned po tom co jsme ho opravili, protože jsme ho koupili nabouraného (zadřel se motor a hodili s ním tlamu a docela ho dodělali- zlomený řídítka, přední kolo v háji atd.) Byl to můj lístek do světa motorek :)

Motorku bych doporučil pro - Pionýra bych doporučil každému, kdo nemá s motorkami žádné zkušenosti a chce na něčem začít. Dále je vhodný na různé kravinky a skopičiny. A v neposlední řadě ho doporučuji jako přibližovadlo mezi vesnicemi a nebo jako nákupní košík :DDD

Doplňky na motorce - Maximálně tak jméno motorky nad světlem :D

Je jasné, že fichtl je fichtl, ale ještě nikdy jsem neviděl jiného pincka schopného toho co ten můj :D Jezdí jako drak (65 km/h pro něj neni problém), na první našlápnutí chytá úplně s přehledem jak za tepla, tak za studena. V mém případě je to naprosto bezúdržbový stroj...jenom leju benzín, olej a nafukuju pneumatiky...je to velice neobvyklé u téhle mašiny, ale je to pravda pravdoucí :D a navíc je naprosto blbu vzdorný...s prvním sněhem jsem zajel na pole si trochu zařádit a nefungovalo mi zadní světlo, ale po chvíli ježdění se zničeho nic zase probralo k životu :D je to takovej můj malej terminátor :D teď už ho používám pouze přes zimu (velká motorka je zazimovaná) nebo když nemůžu vytáhnout velkou motorku a nebo jenom na vyblbnutí :D prostě pořád čeká v garáži a když je ho třeba, tak je vždy připraven :)

Jinak bych ho doporučil úplně každému, protože je to úplně nejlepší začátek do motocyklového světa a navíc se dá pořídit opravdu za hubičku :D Myslím, že skoro každý se na pincku proháněl ještě bez papírů a nikomu to nevadí :D Já sám jsem na něj poprvé sednul ve 13 letech (ano vím...neni to úplně brzo, ale na chvíli jsem byl od motorek odloučen) a určitě mě naučil ty nejzákladnější návyky, které se mi potom hodily u každé motorky, kterou jsem měl možnost řídit.

Jediné co bych vytknul je opačné řazení, takže na to musíte neustále myslet...zvlášť když si na něj sednete po nějaké době na normální motorce :) ostatní věci...jako jsou brzdy, tlumiče, výkon nebo zvuk bych jako zápor nebral...prostě to k fichtlu patří a ani si ho nedokážu bez těchto věcí představit :D

Takže tímto ti chci můj milý Fido (jako strýček Fido, který vždycky chrání svoje svěřence...a no tak...byl jsem malej :D) poděkovat za veškerý čas, který jsme spolu strávili...jak v dílně, tak i na silnici. Vždycky budeš mojí první motorkou a nikdy na všechnu tu srandu s tebou nezapomenu :)

Fotka z jízdy pomalosti :DDD a to mi prosím nevystavovala spojka (uvolněný lanko) ale sranda musí bejt :DDD

Vycho
Vycho napsal 02.01.13 v 10:45 10b.

Podas
Podas napsal 31.12.12 v 13:41

Na podobném jsem strávil mládí a taky mě hodně naučil.
Tak dlouho jsem na něj vzpomínal, až jsem v létě koupil Pincka s papírama.
Tak si ho určitě nechej i když budeš pořizovat něco většího..

honza-xl125v
honza-xl125v napsal 29.12.12 v 12:25 1b.

Dami
Dami napsal 28.12.12 v 16:09

Dneska už je to opravdu spíš to přibližovadlo ve stavu nouze :D ale když řekl táta že ho prodáme a za ty prachy přihlásíme mojí ČZ na veteránský čísla, tak jsem odmítnul a šel jsem na chvíli makat aby nemusel z domu :D už je součástí rodiny a za pár let se na něm snad bude učit i brácha :) jinak díky vám všem :)

Ota.Z750R
Ota.Z750R napsal 28.12.12 v 14:38 10b.

Neskutečný stroj, já ho měl taky, jen o pár let starší, po tátovi, ten na něm jezdil 15 let skoro každý den do hohny, byl s ním na Šumavě, s mámou jeli i do Tater, zpátky už jsem jel počatej s nima i já . Blbnul jsem na něm ještě po vojně, za stovku gumy, 15 Kč novej píst i s kroužkama, a nekecám 65 tis km najeto.Prodal jsem ho pak ještě za pořizovací cenu - 3800 Kč.
Ať slouží