Cagiva Canyon 600 (1998)

Vlastník Blazinek1990
Vloženo 3.10.2012
Aktualizováno 3.10.2012

Cestovní enduro do lehkého terénu s jednoválcovým motorem, červenočerná barva.

Tak téhle motorce říkám italská chyba. Byla to moje druhá motorka po Honda NSR 125. Dlouho sem váhal jestli mám pokračovat ve sportovních motorkách a nebo zkusit něco jiného. Jelikož měřím 187 cm a vážím něco lehce přes 100 kg zkusil jsem se porozhlédnout po cestovních endurech. Další mé omezení byl řidičák na 25 kW. Nevím proč ale ze všech endur se mi líbil Canyon ( prostě italský design ). Motorka to byla dobrá měla v sobě vcelku hravej jednoválec, při vytlačování z garáže se zdála být trochu těžká ale na silnici a v mírném terénu to nevadilo. V malých otáčkách byl výkon motorky velmi dobrý až na lehké vibrace. Navíc si myslím že tenhle motor by si zasloužil dva laďáky pod sedlo. Má to ale jedno velké ALE , asi po měsíci jsem nemohl nastartovat v servisu mě řekli že u těchto motorek je to nejspíš volnoběžka. Oprava za vcelku dobrou cenu cca 10 000 kč hezké :) . Takže když koupit tak s málo km nebo po opravě volnoběžky. Další miniproblém bylo sedlo po 100 až 150 km dřevěná prdel. Ale jinak byla spolehlivá přežila se mnou cesty po jižních čechách, moravě a Pardubické okolí. Nechal jsem ji udělat červenočerný nástřik kapotáže a nové polepy ( origo barva hrášková ). Ale jak to říká jeden můj kamarád výkon ničím nenahradíš. Takže motorka půjde z domu a pohlídnu nejspíš zase po cestovním enduru jsou to naprosto univerzální motorky na pohodovou jízdu.