Cagiva Canyon 600 (1996)

Vlastník Zero.xxx
Vloženo 31.5.2014
Aktualizováno 7.2.2015

Cestovní endurko. Výkon nic moc, ale jde to :)

Motorka koupena od Jiří K. - Perfektní. Pán se o motorku hezky staral a nabídl mi slevu, aniž bych se na ni ptal :)

První dojmy - No, první dojmy trochu rozporuplné. Motocykl se neřídí špatně, ale jednoválec má docela nekultivovaný projev. Sice má zespod pěkný zátah, ale také tam docela cuká. Spíše ale pozitivní dojmy převážily.

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce, kteří nehledají extra rychlost. Spíš na naučení, ale pro vyšší postavy. Je poměrně vysoká a težká (celkově, ne v rámci cestovních endur)

Doplňky na motorce - pouze kufr.. Ale docela zajímavý typ potažený kůží (nebo něčím co vypadá jako kůže :)) Když to bylo nové, muselo to vypadat fakt hezky :)

Asi po čtyřleté pauze, kdy jsem na motorce nejezdil, mě začala dvě kola zase lákat. Začal jsem projíždět různé bazarové servery a pokukovat po něčem, co by nebylo moc silné.
Moje poslední motorka byla Yamaha TDR 125. S cestovním endurem jsem byl celkem spokojený, tak jsem koukal zase po této kategorii. O Italovi jsem moc neuvažoval, ale když jsem inzerát objevil, zaujal mě. S pánem jsem se přes mail domluvil a cca po týdnu se jel na motorku podívat.
Velice příjemně na mě působilo vystupování a podávání informací. Prodejce si na nic nehrál, vše do posledního šroubku popsal a vysvětlil. Motorka měla dost kosmetických vad, ale po technické stránce vše naprosto ok. Nový řetěz, destičky, pneu... Pán měl moto 5 let a evidentně se o něj staral. Také mi přidal mnoho náhradních dílů a vytištěný manuál. Opravdu vystupování na jedničku.
Canyona mám cca rok, za tu dobu jsem najel relativně málo, kolem 4000km. Většinou jezdím autem a moto mám jen pro radost. Jezdívám s ní hlavně v okolí chalupy na Vysočině, ale občas na ní jedu i do Prahy (což mám cca 120km). Na popojíždění je ideální, na delší cestování už méně. Ve vyšších rychlostech dost vibruje a díky nízkému štítu je i vítr velice nepříjemný. Výkonu také moc nepobrala, ale předpokládám, že to je u tohoto typu jednoválců bežné. Do 100km/h jede velice hezky, nad 120,130 ji už musím poměrně přemlouvat... Max jsem s ní jel po dálnici 150, ale to už je opravdu přes čáru. Ideální cestovní rychlost se pohybuje od 90 do 110km/h, coz je pro me ideální, jelikož dálnici se snažím vynechávat. Do terénu se podle mě moc nehodí. Zaprvé dost drncá a zadruhé bych se bál olejového chladiče, který není moc dobře chráněn.
Co se týče spolehlivosti, bál jsem se Itala víc. Žádný problém jsem s ní neměl, co jsem měnil byla akorát baterie, olej a filtr. Jediné s čím si moc nerozumím jsou starty. Když je moto studená, se sytičem chytne docela v klidu. Když je zahřátá, chytá hezky bez sytiče. Ale něco mezi je poměrně alchymie :D Nakonec ale vždycky chytne (během pár vteřin), takže si asi úplně stěžovat nemůžu. U tohoto typu je asi největší problém volnoběžka, která odchází. Minulý majitel jí prý hned měnil, když moto koupil. Takže snad u mě zlobit nebude.
Na nějaké delší cestování jsem zatím neměl moc čas. Ale minulý majitel s ní byl v Evropě snad všude, tak by to nějaký velký problém být asi neměl. Uvidím časem... :)

DOMINATOR
DOMINATOR napsal 04.06.14 v 13:18

Koupil jsem 500 přitelkyni a taky jezdi uplně bez problému tak at slouží

Zero.xxx
Zero.xxx napsal 03.06.14 v 22:45

wow koukám na to tak uvidím, třeba se i já vypravím někam dál

Choze
Choze napsal 03.06.14 v 21:57

Toz at slouzi, mrkni na profil, jak vypada nalozenej Canyon, cestovat se na tom da Rakousko, Chorvatsko, Norsko

ufafil
ufafil napsal 03.06.14 v 21:22

super, at jezdi bez nehod

Zero.xxx
Zero.xxx napsal 03.06.14 v 20:23