Jawa 350/362 Californian (1973)

Vlastník Kolbis
Vloženo 17.9.2012
Aktualizováno 25.11.2012

Dnes jsem ji dovezl, bájná Jawa 350/362 Californian. Jistě nevypadá tak jak za mlada, ale chci se pokusit jí vrátit starou tvář, původně snad byla vyřazená ze služeb VB, ale v té červené v kombinaci s černou a chromy vypadájí nádherně. Uvidíme..

První dojmy - Ten tuner se na ní kdysi podepsal, hlavně nůžkama na plech rozstříhal nádržku oleje a taky olaminoval, či spíš osádroval a laminátem potáhl nádrž..Dne jsem začal trochu s olupováním skořápky a vida, co se pod ní objevilo.

Krásný zvuk motoru, dva válce jsou víc než jeden na DR, motor jde krásně od spodu, sice brzdy jsou moooc vlažné, ale je to přece veterán. Sakra, vždyť je mladší než já. Ale jízda nádhera, jsem se celou cestu domů řechtal jak debil.. Jak se vlní v zatáčkách, jistě je to i špatným levým zadním tlumičem. Prostě je to rozdíl proti mladší DRce, ale nádherný rozdíl.
Tak jsem přidal nějaké foto současného stavu. Než mě začnou skalní příznivci kamenovat, dodávám, že to já nebyl.

Kolbis
Kolbis napsal 17.09.12 v 21:17

Přejel jsem za soumraku a mobil už to nezvládl. Jinak je tzv. napadená kutilem, každopádně fotky budou. Pro nedočkavé, přední blatník asi z 634, gumové manžety na př. tlumičích, zadní nepůvodní, výfuky taky z asi 634. Nebo spíš.. Původní rám, motor, kola, brzdy, řídítka, spodní část kapotáže světla, kryt řetězu, hlavy, válce svody taky... Asi se něco nasháním, ale už se nemůžu doškat, až mě to chytne naplno.

elstrem
elstrem napsal 17.09.12 v 21:08

Blahopřeji a závidím.Nějaký foto,at to můžem omrknout.Prosím.