Moto Guzzi Breva 850 (2006)

Vlastník tomzak
Vloženo 21.8.2012
Aktualizováno 31.5.2015

Krasna svalnata guzzi, vzduch, kardan, sucha spojka. Jak rika pan Kapr, Breva je nejhezci motorka na svete.

Motorka koupena od FIRMA:A Spirit (Praha 4-Braník)

Moto Guzzi V7 Classic: Jedina za dobrou cenu mi utekla pred nosem.
Moto Guzzi Nevada 750: Usoudil jsem ze maly chopper neni uplne pro me, i kdyz byla velmi pohodlna. A taky mi utekla.
Moto Guzzi Breva 750: 750 neni spatna, zvlast jako prvni motorka. Nakonec jsem zvolil vetsi obsah a o dve generace modernejsi techniku.
BMW R 850 R: Usoudil jsem, ze Breva je hezci a je to Ital a ne nejaky Lederhosen :)

První dojmy - Potvrzuji to, co pisi ostatni. Je hodne tezka pri manipulaci na miste. Jakmile se rozjede, je to parada. Ale ten pocatecni strach, ze mi na miste spadne a ja ji neudrzim, nezapomenu.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi, co maji radi cestovani, emoce a bezudrzbovy provoz.

Doplňky na motorce - Z vyroby ma vyhrivane rukojeti, padaky a nosic zadniho topcasu. Ja jsem dopokupil jen topcase a vodeodolny valec na sedadlo spolujezdce.

Dulezite: Breva neni stihacka. Breva je stremhlavy bombarder.

Proc 850 a ne 1100? Myslim si, ze je trosku hodnejsi ve meste a pry je diky mensimu zdvihu hbitejsi do otacek. Kamaradi rikaji, ze oproti 1100 se lisi jen v maximalce, ale to me netrapi. Mimo zdvih se lisi jinym designem ventilovych vik, ma jen dve svicky a nema olejovej chladic. A ten nejdulezitejsi duvod: ma stejny objem jako ta nejlepsi Guzzi, co se kdy delala (podle me) - T3 850 (s kulatejma valcema).

Chvili jsem hledal spravnou pozici jak na ni sedet, myslim, ze jsem nasel. Krasny zvuk. Charakter na rozdavani!

30/8/2012: Po vice nez dvou tisicich kilometrech jezdeni v okoli Trieste, Vrsice, Tolmezza a Grossglockneru jsme navazali krasne pratelstvi :)

24/9/2012: Najeto pres 4000, u Jirky Rianta v Cakovickach udelanej velkej servis - naplne, zadni pneu, ventily, synchro valcu, promazani.. uplne nejlepsi servis co jsem kdy videl. Jirka = borec. Diky! Breva si jen chrochta.

prosinec 2012: od zari jme spolu najeli neco mezi 6 a 7mi tisici. Na podzim jsme jeste vymenili olej v prednich vidlicich. Jsem zamilovanej a tesim se na jaro. Guzzinka je vycistena, navonena a ceka na dalsi sezonu. Pojedeme asi na Sardinii, mozna i Korsiku.

prosinec 2013: letosni sezona se vyvedla, najezdili jsme plno krasnych kilometru po Cechach i Evrope. Nejvetsi vylet byl v cervnu na Korsiku (najeto 5000). Stavili jsme se i v rodisti me motorky - Mandello del Lario. Za sezonu najeto nejakych 13 tis, bez sebemensi poruchy (kdyz nepocitam vymenu parkovaci zarovky). Nyni je Breva zakonzervovana a ceka na jaro. V kvetnu/cervnu zase nekakam vyrazime (Pyreneje nebo Balkan).

Vame
Vame napsal 08.01.21 v 18:55 10b.

Ahoj moc pěkná, hezky napsáno.

liň
liň napsal 20.01.20 v 17:05 10b.

koupil jserm Brevu 750 již jsem starší kmet a tak mi to stačí ta jízda je prostě pohádka

Michal.72
Michal.72 napsal 17.07.16 v 13:41 10b.

Krásná

jáwkastroj
jáwkastroj napsal 18.12.15 v 23:18 10b.

420dans
420dans napsal 22.06.13 v 15:35