Kawasaki VN 800 (2004)

Vlastník MrWashek
Vloženo 14.8.2012
Aktualizováno 17.8.2012

VN 800 Classic z Anglie, černá metla, široký gumy vepředu i vzadu. Přestavba na 25kW. Přes zimu hodlám pořídit laďáky, plexi, poladit karbec a použít pořádný vzduchový filtr.

Bezva motorka pro začátečníky. I při hmotnosti 254 kg se s ní lehce manipuluje. V garáži mi nestačí rejd, takže sjíždím ke zdi napětkrát, ale to je asi tak všechno. Originál výfuky mají špatný zvuk. Doporučuji laďáky. Výborný zátah do 120 km/h. Díky váze drží klidně i ve větru. V zatáčkách se kroutí, vlní a houpe, ale co může člověk čekat od cruiseru. Nelze štelovat tlumiče, které jsou továrně seřízené dobře pro jednoho, ale člověk cestuje - často jdete na špatné cestě s bagáží a spolujezdcem na doraz. Vezme si poměrně dost benzínu, což při nádrži 15l vystačí cca na 190 km. Brzdy mi přijdou vhodné pro motocykl o cca 100 kg lehčí. Člověk pomalu brzdí lépe motorem, než jedním kotoučkem vpředu a bubnem vzadu. Výborná zrcátka, přímo z fabriky, člověk vidí zeširoka. Občas vyskakují rychlosti - reší se seřízením délky chodu řadící páky. Praktický kastlík pod sedačkou řidiče na pravé straně na klíč, na druhé straně nepraktický kastlík na šroub. Na vše stačí jeden klíč (zamykání vidlic, držáku na helmu, kastlíku a zapalování, ne jako u Hondy, kde má člověk k motorce extra klíčenku. Překvapivě dobrá světla, jak potkávací i dálková (a to jsou to tuším jenom H4). Neprakticky umístěné ovládání směrovek - člověk nemůže řadit a zároveň bliknout, pokud ovšem nemáte prsty jako orangutan. Úsměvná je náhražka pancéřovaných hadiček, která je prakticky poskakující apartní pružina, dle mého názoru bez významu, pokud ji ovšem rádi posloucháte při nízkých rychlostech. Možnost namontování asi pěti milionů doplňků, které jsou za pakatel, vzhledem k tomu, že to je už 8 let nevyráběný stroj.

BaluJarda
BaluJarda napsal 01.03.15 v 09:42 10b.

Hezký VNko ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

MrWashek
MrWashek napsal 17.08.12 v 19:06

Díky za ohodnocení, chlapi :). Přidal jsem fotky ze dne, takže se hned vyloupla. Zítra jedu do Vídně pro plexi a v uterý na Grossglockner, tak přidám nějaké další fotky :) Ahoj na silnici!

fery251
fery251 napsal 17.08.12 v 18:09

Krasavec, vše co píšeš je pravda i u většího VN, ale přesto stojí za to ho sedlat. Užívej k radosti, jasná 10-ka Mrkni na Vulcanriders.cz

Boža
Boža napsal 16.08.12 v 18:01

Pěkné moto tak vždy v pohodě 10 bodů

kawa...pavel
kawa...pavel napsal 15.08.12 v 19:33

Je to trochu něco jinýho než já mám rád, ale je hezká a je to KAWA tak ať Ti dělá jen radost a opatrně...máš to za 10b.