ČZ 175/477 (1970)

Vlastník Fist
Vloženo 6.5.2012
Aktualizováno 27.6.2012

Takže každopádně zase číza! Ostatně, jaký byl tehdy u nás výběr? Z výroby vybavena oilmasterem, mnou nosičem vlastnoručně zhotoveným na míru pro velkou, pevnou koženou tašku-kufr, takřka permanentně potřebnou.

Využívána zprvu pro rekreační účely, později i k cestám z brněnského bydliště do místa adaptačních prací na rodinném domku., kde po přestěhování léta stála prakticky nevyužita. Na přímluvu syna (na dobovém snímku níž) zapůjčena na blíže neurčený čas jeho známému, který ji "nutně potřeboval". Tehdy mi nijak zvlášť nechyběla, byly jiné starosti i zájmy a pro mě tím na dlouhá léta motorky skončily. Vrácena mi byla až po opakovaných výzvách v podivném technickém i vizuálním stavu, předělána "na mix", po kolizi s chodkyní, ale co hlavně, bez "papírů". Ty údajně zadrželi vyšetřující policisté. (Tvrzení odmítli.) Po dalších letech nucené nečinnosti oficiálně skončila odhlášením a prodána na součástky za symbolický peníz. Ze závad si vzpomínám jen, že tachometr docela záhy přestal "točit kilometry", rychlost však ukazoval, proto jsem to neřešil. Potom snad už jen výměna řetězu a velké rozety, údržba. Jistě, není to recenze v pravém smyslu slova, spíš popis poněkud pohnuté historie jedné z mých dřívějších motorek.