BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník MetallicaFan
Vloženo 14.4.2012
Aktualizováno 15.7.2013

Dlouho jsem se na ní těšil a rozhodně nezklamala. Předem jsem přečetl mnoho recenzí, věděl jsem tedy do čeho jdu a moje očekávání splnila na výbornou.

První dojmy - Velká, žlutá, těžká, nicméně při pohybu obratná, snadno ovladatelná, tichá, pohodlná, dostatečně výkonná, spolehlivá, atd.

Doplňky na motorce - padací rám SW-Motech, originální plastové kufry (boční), 12V zásuvka

Dovoz z Rakouska, tudíž má i výfuk s předepsanou hlučností tzn. na naše podmínky velmi tichá (při rychlostech kolem 130km\h přestávám slyšet motor). Na první pohled je jasné, že o ní majitel řádně pečoval. Vše je v originálním stavu, krom vík na hlavách válců. Ty jsou chromované. Co se týká manipulace je znát hmotnost 250kg, ale pokud se člověk naučí pár triků co a jak, kde a kdy chytit, není vcelku problém. Na můj vkus je jednička poněkud rychlá, takže při otáčení či popojíždění po parkovišti to chce občas spojčit. Jízdní vlastnosti... super. S nimy jsem naprosto spokojen. Nízké těžiště je prostě znát a je to (alespoň pro mě) velké plus. Krásná ovladatelnost ať už v sedě či ve stoje, v zatáčkách drží ... prostě je třeba zkusit. Průběh výkonu hladký, žádné cukání. Je to dáno i převodem, kardan je kardan. Z 0-100km\h něco málo přes 4 vteřiny...pro mastodonta...plně dostačující. Převodovka celkem v pořádku, akorát jak jsem se již zmínil jednička poněkud rychlejší a šestý rychlostní stupeň je použitelný tak nad 120km\h. Tedy více méně akorát na dálnicích a dlouhých rovinách. Ideální cestovní rychlost po dálnici kolem 140km\h. Motor jde v ideálním režimu a nijak moc za štítek ještě nefouká, ale dálnice jsou na tomhle drobečkovi nuda. Výborně se cítí na okreskách a různých klikaticích, tam je to ta pravá radost. Polní cesty ani lehčí terén není překážka. Co závěrem...ještě zmíním brzdy...je třeba mít lehkou ruku (na mokru zvlášť, nemá ABS), protože brzdný účinek vůbec není špatný. Po prvních společných 10 000km za půl roku jsem pořád nadmíru spokojen. Ještě musím zmínit perfektní konstrukční řešení co se týká montáže a demontáže téměř čehokoli. Snadné a jednoduché (relativně, hlavně oproti japončíkum).

Vítr-ve-vlasech
Vítr-ve-vlasech napsal 05.09.13 v 18:33 10b.

Ta vypadá jako nová

MetallicaFan
MetallicaFan napsal 17.04.12 v 20:21

díky, ta žlutá mu prostě sluší

Mates31
Mates31 napsal 16.04.12 v 21:35

ať ti dobře slouží

magoss
magoss napsal 16.04.12 v 17:18

NJ je to pravda ta barva to je prostě něco echt jinak přeji pohodu na cestách a vždy jen radost z jízdy

Alan-2
Alan-2 napsal 15.04.12 v 12:38

Krásnej stroj, no a ta barva , s tou rychlou jedničkou máš pravdu, taky bych jí snesl kratší, ale jinak super . Ať ti dělá jenom aedost a třeba se někde potkáme