Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Jimmy.
Vloženo 12.2.2012
Aktualizováno 12.11.2022

Skutečná Česká Jawa !!

Ne, rejže s nápisem Jawa.

První dojmy - Na naše povětšinou záplatováné cesty je ideální. Tyto totalitní stroje byly konstruovány pro Rusko a země třetího světa. Takže na naše cesty, včetně polňaček ideální stav. Navíc má široké a pohodlné sedlo, takže mám pocit, že je moto vyšší než-li se zdá.

Motorku bych doporučil pro - Každému

Doplňky na motorce - vyhřívané gripy
plexi Givi 50cm

řetěz 428
přední plechový blatník
spojka z motoru 633
přibude: zadní kyvná vidlice z Trampa a přední 21" kolo

Abych řekl pravdu, z hranatých Jawa motocyklů se mi líbili jen "4". 639 pro denní ježdění, mi doporučoval kámoš, ale mně se nelíbil přechod sedlo-nádrž, PVC blatníky a řada dalších detailů.
Už jsem si zvykl.
Mnoho se jich nedochovalo, takže to bude časem i zajímavý veteránek.

greydog
greydog napsal 18.07.16 v 22:11 10b.

Měl jsem kdysi 4 po havárce to byl hybrid 4až0,ale byla moje,po fichtlovi velká motorka!V té době ani nic jiného takto silného nebylo kmání.No poloautomat řazení to neumí dodnes nikdo!

Jimmy.
Jimmy. napsal 17.07.16 v 23:24

Jawky standartně zlobí, protože nejsou nové a mají něco za sebou, ale při dobré údržbě se to dá.
Devítka jezdí dobře a líp se mi na ní dřepí, tedy líp než na čtyřce. V srpnu s ní pojedu lehčí okruh 1000km a pak se uvidí kolik nových truců se vymyslí a když nic, tak příští rok 2017 s ní pojedu ven. Porád je co vylepšovat.

fatman
fatman napsal 17.07.16 v 20:04 10b.

10bodů !
Je to "naše" Jawa
A hlavně: hlavně, že to jede!
Držím palce s úpravami a doufám, že tě nebude zlobit tak, jako Jawky vždycky zlobily mě ...

Jimmy.
Jimmy. napsal 06.04.15 v 17:46

major.
major. napsal 22.03.15 v 18:21 10b.

10 b.