Honda NSR 125R (1998)

Vlastník kajagrizlik
Vloženo 6.10.2011
Aktualizováno 16.10.2011

Výborná motorka,nic lepšího jsem si přát ani nemohl..

Po hodně dlouhém rozmyšlení jsem se teprve rozhodl pro silničku,ale teď kterou..
Vybíral jsem mezi Aprilii RS,Cagivou Mito a Hondou NSR,CBR..
Nechtěl jsem motorku na to,abych s ní lítal 180 apod.,ale na to,aby furt nestála v servise.Právě proto jsem hned vyškrtnul RSo a Mito.Teď CBR vs. NSR..Na CBRku jsem se bál výkonu,aby se to se mnou vůbec rozjelo,když vážím +-100kg :D.

Proto jsem se nakonec rozhodl pro NSRko,co jsem četl recenze,tak jen samá chvála.Po každodenním brouzdání po netu jsem narazil na velice zajímavou nabídku.V motobazaru (EuroCycles) v Kolíně jsem našel za 26 000,- NSRko po GO vršku motoru.Hned druhý den jsme pro ni jeli.Cestu domů (170 km) zvládna bezchybně.Zajíždím ji,takže nemůžu říci její maximálku,ale zátah má krásnej.

Mám s ní najeto zatím asi jen 300 km,ale i to už stačí na seznámení se s ní,nejtěžší je na téhle motorce naučit se dobře zatáčet.

Spotřeba?Všude jsem četl,že 2T mají normálně 8L/100km a klidně i víc.Bál jsem se té spotřeby,ale riskl jsem to a neprohloupil jsem.Spotřeba mi ani náhodou nešla nad 5L/100!

Na mém NSRku je pro mě hodně veliké + to,že má pořád originální barvy.Není skoro vůbec poškrábaná,což je důkaz,že s ní bylo slušně zacházeno,což mě těší...

16.10.2011:
První závada,ve městě vzdáleném asi 15 km od domova mi zničeho nic prasklo lanko u spojky.Nic vážného,našlapal jsem tam 3ku a rozeběhl se s ní :D A dojel jsem v pohodě,celou cestu 30-50km/h.

kajagrizlik napsal 22.10.11 v 22:30

Však já ji občas dám taky ;),ale zatím zajíždím,takže ne často.

Pvt_Fletcher
Pvt_Fletcher napsal 21.10.11 v 22:45

Neboj vono ti to časem nedá a vezmeš za to taky a uvidíš jak umí polykat ale stojí to zato ve 2 110 v kopci vo tom se mi na simsonu ani nezdálo.nevim jak u zavřený ale u ot.je na 8t/min zátah docela fest a začne to fest ject.vyzkoušej je to 2T ten se točí jestly si ale chtěl jezdit jen 90 tak sis měl koupit cbr a to by si měl spotřebu pod 3l ale nestojí to za to.

kajagrizlik napsal 17.10.11 v 20:37

Jako mam už níž tak otevřená není.Já jí zbytečně nehoním,jezdím v pohodové rychlosti 80-90 km/h.NSR je jen podle papírů Ital,taky jsem to v techničáku četl ;)

Pvt_Fletcher
Pvt_Fletcher napsal 17.10.11 v 19:44

Pěkný NSR taky mám nový a neboj jestly to máš otevřený tak se na těch 8 dostaneš bez problému když za ni vezmu tak i 1,2 na 12km ale klidnou jizdou jezdim za 5-6litru jo a pro info NSR je italský

kajagrizlik napsal 11.10.11 v 15:52

Motorku otevřenou nemám,samozřejmě já nemůžu soudit,jak slouží RS a Mita,ale četl jsem,že Japonci jsou spolehlivější než Italové.Jasný díky :)