renocar_unor

BMW R 1200 RT (2005)

Vlastník Štumby
Vloženo 7.8.2011
Aktualizováno 20.12.2022

Asi stárnu , ale nemůžu si pomoc BMW R1200RT je pro mě motorka tak nějak na všechno, když nechám kufry můžu jet na cesty, kochačku atd a když je sundám... hurá na mojí oblíbenou Šumavu!

První dojmy - Super ochrana proti větru. Hlucnejsi převodovka. Pohodlí.

V mládí jsem proháněl vše české výroby pincek, Jawa 175, Jawa 250 atd. Pák byl první skútr Aprilia Amico 50ccm, pak druhý skútr Piaggio Beverly 500, pak pro mě super motorka Aprilia Tuono 1000R a teď... BMW R 1200 RT.
Jak k tomu vlastně došlo???
Na našich pravidelných středečních vyjíždkách jezdí dva lidé na této značce, ale ty sedlají stroje BMW 1200 LT a to jsou obrovský koráby. Když jsem se začal o stroje této značky zajímat, kluci mi doporučili ertéčko, pustil jsem se tedy do prozkoumávání internetu a po asi týdnu hledání, čtení recenzí atd. jsem se ujistil, že tu motorku musím vidět na vlastní oči. Začal jsem koukat kde ji kdo prodává a vyrazil jsem na kukačku.
Přijel jsem k prodejci, na motorku jsem si sedl a už to bylo... super posez, všechno přehledný a tam kde má být, prostě paráda.
Musel jsem si doma začít připravovat pozici, že možná by mohlo dojít na výměnu strojů
na jeden den jsem si domluvil předváděčku u jednoho z prodejců, poprosil kamaráda jako znalce BMW jestli si neudělá se mnou projíždku a vyrazili jsme.
Stroj měl sice dost najeto, ale zase byl narvaný vším co se dá do této motorky dát. ABS, Radio, atd., ale bohužel stav km odpovídal i stavu stroje. Spousta odřenin, ale i nesedících dílů na mě působila trošku děsivě, ale už jsem se viděl až budu v zimě trávit čas vylepšováním stroje
Vyrazili jsme zpět a že se jen tak koukneme na další stroj, který byl o dost dražší, ale psali tam pro mě neuvěřitelný stav a to 12000km, rok výroby 2005.
Přijeli jsme na vrbovku a motorka stála hned ve vchodu a když jsem viděl ten stav tak...
Motorka byla jak když sjede z montážní linky, nikde jediný škrábanec, nic co by napovídalo, že ten stav tachometru by měl být jiný. Motorka byla koupená v Čechách v BMW AuTec Group a pán který ji vlastnil s ní byl asi tak 6krát na dovolené.
Hodil jsem blokaci na jeden den a vyrazili domů. V Loděnicích jsme dali oběd a tam jsem vymyslel bláznivý plán
Zavolal jsem ať mi motorku připraví, že jedu vyzvednout prachy a do hodiny jsem zpátky.
Sepsali jsme papíry, nasadil jsem blembák na hlavu a hurá jen tak v džínách a slabé bundičce směr Klatovy.
Potvrdilo se vše co se o tomto stroji psalo, absolutní super ochrana proti větru, celou cestu a to ani při 160km/h na dálnici jsem nemusel stáhnout plexi na helmě. Velice příjemný posez, cestu jsem si moc užil.
Omlouvám se za dlouhé psaní, ale fakt se dnes trošku usmívám, protože takhle rychle koupit motorku...
Teď ale musím prodat ostatní dva stroje, protože už je doma kvůli tomu trošku zle

tomcruise77
tomcruise77 napsal 21.12.22 v 09:07 10b.

Paler
Paler napsal 20.12.22 v 15:28 10b.

Pěkný příběh o pěkném motocyklu, který je jako ze škatulky, dobrý výběr, pěkné cestování

mikni
mikni napsal 28.11.14 v 13:16

trochu ti jí závidím 10b

stani
stani napsal 20.05.13 v 22:19 10b.

hezká a jak řeže zatáčky jasných 10B

Lála