Yamaha XT 125R (2005)

Vlastník Santini05
Vloženo 14.7.2011
Aktualizováno 30.9.2011

Krásná, spolehlivá a velice pohodlná 125 :) jen výkonem trochu pokulhává, ale na čtyřtaktní enduro dostačuje :)

Motocykl mám již druhým rokem, při koupi měl najeto okolo 22000 km, dnes již má přes 35000 km a zatím se žádná vážnější závada naštěstí neobjevila. Jednou mi prasklo spojkové lanko a málem jsem nechal na projížďce výfuk (pouze uvolněný šroub), ale to nejsou zas takové problémy. Jinak jsem na motocyklu po zakoupení měnil brzdové destičky, kotouče a pneu, při nějakých 30000 km celou řetězovou sadu a pravidelně měním olej. Jediným problémem, více méně estetickým, jsou hliníkové ráfky, které se musí často leštit, aby nezšedly.

Při jízdě je motorka velice lehce ovladatelná, nevadí jí ani naše silnice, nerozhodí ji jen tak nějaký výmol. I navzdory své konstrukci překvapivě dobře drží v zatáčkách. Co se týče pohodlnosti, neměl jsem ani na projížďkách kolem 200 km nikdy problém s tím, že by se mi sedělo nepohodlně.

Esteticky se mi tento motocykl mezi 125 velice líbí, ale nebudu tady vychvalovat jeho vzhled, jelikož na ten si udělá každý názor sám a ten je vždy velmi subjektivní.

BlueEagle
BlueEagle napsal 14.07.11 v 18:00

Pěkný XT-éčko... a vzhled vychvaluj jsem stejnýho názoru