Yamaha XT 125R (2005)

Vlastník Kugí1996
Vloženo 15.2.2013
Aktualizováno 1.4.2013

Motorku jsem si vybíral velice dlouho, asi 2 měsíce. Furt jsem si srovnával plusy mínusy motorek.

Yamaha WR 125R: Na KTM jsem našel špatné recenze.
KTM Duke 125: Byla mi velká, nyní bych jí bral :-)

První dojmy - Ze začátku jsem hledal motorku s nejvyšším výkonem a maximální rychlostí. Umírnil jsem se, a řekl jsem si, že motorka je o spolehlivosti a hlavně z jízdy co se týče pohodlí... První dojmy: když jsem od prodávajícího poprvé sedl na tuto motorku, byl to tak neuvěřitelnej okamžik (předtim jsem měl fichtla)... Chvilku jsem si zvykal na posez a řídítka, ale po nějaké době to bylo v pohodě.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé, ale i starší na nějaký menší nákup. Ale spíše pro mladé, kteří se chtějí vyřádit jak na silnici, tak v terénu :-)

Doplňky na motorce - Polepy Do budoucna bych chtěl seštelovat převodovku a hydraulickou pumpu od brzd.

Klady:

Výkonostně mě stroj velice překvapil. Převodovka je také dobře zpřevodovaná. Pneumatiky dobře drží (mám tam pirelii původní myslím) na silnici, tak v terénu. Velký prostor na sedle.

Zápory:

Rozhodně nepohodlené sedlo. Neuzamykatelné palivové víčko od nádrže (občas se bojim jí nechávat venku), do teď se nic nestalo (tím myslím, že mi nikdo nenachcal do nádrže nebo nelohnul benzín ) musím zaklepat. Občas mi nejde zařadit (budu muset seštelovat vidličky v servisu) z jedničky na dvojku. Pískajíci brzdy (asi bdu muset pořídit nějaký speciální sprej). Občas mi přijde menší vůle od spojky.

1.4.2013 Tak jsem předevčírem moto vytáhnul a byl to zase ten nádherný pocit, až na to, že to pokazila ta bl*á zima No, ale k věci... Nabil jsem baterku, namazal řetěz a prostě jsem udělal klasickou předsezoní údržnu. Dostal jsem se k výměně brzdové kapaliny, ale přetáhl jsem šroub, takže všechno vyteklo a přední třmen nefunkční Son debil, nejdříve jsem si měl přečíst nějaké foru, jak správně brzdovku vyměnit, no ale chybami se člověk učí Takže jsem zajel k servisákovi, tak mi řekl, že zkusí udělat nový větší závit a rovnou mi dá větší vypušťák. Ještě jsem se ho tedy zeptal, ať si poslechne zvuk motoru, zdálo se mi, že tam něco klape. Tak mi řekl, že by to mohli být rozladěné ventily a nebo popraskané pístní kroužky, tak jsem se s ním domluvil, že mu v brzké době motorku hodím, ať mi jí rovnou připravý na sezonu.. PROSTĚ FULL CONTROL ... Tak tedy doufám, že motorku budu mít na sezonu v lepším stavu, ale co o své děťátko se musím starat Za nějaký čas, až bude lepší počásí, tak přidám první ofiko sezoni koment

dzah
dzah napsal 01.04.13 v 20:50 10b.

XT je klasika, jsem jejich velkej fanda ať už je to 125 či 1200. Přeji hodně km bez nehod a ať slouží

gaunercz
gaunercz napsal 15.02.13 v 09:29 10b.

Hlavně jezdi opatrně. Máš pěknej stroj, tak si ho užívej. Já dávám 10 bodů.

Mikee97
Mikee97 napsal 15.02.13 v 07:10 10b.

to dlouhé vybírání znám. U mě to proběhlo podobně, akorát že jsem měl mnohem menší výběr tak hodně šťastných km dávám ti desítku