Yamaha XT 125R (2007)

Vlastník lsafric
Vloženo 7.6.2010
Aktualizováno 26.5.2013

Lehký endurko, na vyblbnutí do lesa, nebo polní cesty ideální. Vhodná i na cestování díky pohodlnému posezu řidiče(já 178cm) a spolujezdec si taky nemůže stěžovat(není to ale Transalp :D) Nevýhodou je, že si tam těžko přiděláte kufr, respektivě nosi

Kupoval jsem jí ještě v záruce, takže problém jako u TWčka nehrozil (stočený km).

S původníma Pirelkama sem si toho moc dovolit nemohl, tak přišli na řadu Mitasky E07, a to je jiný kafe! Do zatáček chodí sama, nemusíte ji k ničemu nutit. Stačí jen pomyslet, a kanálu vyhnete bez problémů. Trochu zamrzelo klesnutí maximální rychlosti - s Pirelkama šla na 105 tachometrovejch bez problémů i ve 2 lidech, s Mitaskama to je tak 90. Vhledem k proměřování tachometru (srovnáváno s GPSkou)sem při 100 jel stejně 90, ne-li 87km/h...

Úpravy:

- přidělán nosič a na něj plotna na kufr (29 ltr) fotky

- háčky na přichycení takvanku, magnety na plastový nádrži nedrží

- placka pod stojánek, aby se nebořil

- po lehnutí při foukání pneu na dvoře (lehla naštěstí na mě, takže to neodnesly plasty)sem upravil stojánek, aby se sám nezavíral - vložil jsem vložku z tenkýho mosaznýho plechu mezi vlastní stojánek a rám. Tím došlo k vyplnění mezery a stojánek se přestal sám "kvrdlat"

- držák podsedlových brašen

- 12 voltů v kokpitu kvůli krmení navigace

- rozšíření zrcátek alá Touratech, konečně v nich nevidím jen svoje ramena

při 14500 km (ve 12ti tisích byla na garančce) generální oprava motoru (nová pístní sada, výbrus...)

Loni, polední den dovolený v jižních čechách se mi podařilo natankovat nějakou sra*ku benzín - motka sama od sebe zdechla, vylil sem celou nádrž, natankoval novou, ale po chvilce zase zdechla. Následoval odtah do servisu, kde závadu nezjistili. Aspoň rozebrali karburaci, všechno profoukli a motka začala šlapat, ale motor začal klepat. Majitel servisu mi udělal zajímavou cenu, a domu jsme odjeli v pořádku. Doma motka šla do servisu na generálku. Oprava sežrala peníze z prázdninový brigádky. Od tý jí doby krmím jedině 100 Carerou od OMV. Ikdyž stojí třeba 14 dnů, tak chytá na první brnknutí o starér a spotřeba nejde nikdy přes 2.5 litru. Vetšinou sem kolem 2.4 ve 2 lidech při průměrný rychlosti kolem 55 (celodenní výlet).

Toecutter.
Toecutter. napsal 26.05.13 v 13:52 10b.

Jo jo někdy má člověk smůlu na to co u pumy natankuje,ale každej motor se s tím popere jinak, kažopádně tvá Yamaha je fajnová tak užívej léta máš to za 10.

Astor

Jamaican napsal 07.06.10 v 18:06

máš to za 10

Dafe
Dafe napsal 07.06.10 v 16:00

Další do party XTéček přeji hodně zdravých kilometrů!