Cagiva Elefant 900 (1994)

Vlastník Luky.moto
Vloženo 2.7.2011
Aktualizováno 27.11.2014

Cagiva Elefant 900 Ducati Motor, takový malý italský sloneček pro český silnice:)

První dojmy - Motor Ducati, ten dvouválec do L má parádní tah, a ochota zrychlovat třeba ze 130 na maximálku je úžasná. Chřastění suché spojky k Ducati neodmyslitelně patří a zároveň i samotný zvuk je neopakovatelný.

Cagiva Elefant 900 je další stroj v mém stádečku.

Hledal jsem všestranou motorku, která mi vyplní volný čas po práci, vyfouká tak hlavu od pracovních starostí a dodá zpět energii.
Stroj pro krátké i dlouhé výlety se zavazadlem, pohodlný a dostatečně výkoný na cestování sólo i ve dvou.
Mašinu na český asfalt, cesty necesty a taky cenově při zemi, neboť není má jediná:).

Je to pro mě úplně jiný stroj, než jsem jezdil doposud.
Srovnávám se Suzuki B6.
Poloha jezdce, výhled, pohodlí, krytí větru, možnosti kufrů, chod a průběh výkonu motoru, jízdní vlastnosti, přístupnost k údržbě atd., to vše je úplně jiné.

Po prvních 14ti dnech stravených v sedle Elefantu a přesednutí zpět na Bandita, jsem myslel že na něm neumím jezdit, ale to trvalo chvíli a byli jsme zas jedno tělo.
Oba stroje mají svá + a -.

Zpět ale ke Cagivě, motka mě zaujala svou pohodlností, krytím od větru i ve vyšších rychlostech.
A samozřejmě svým motorem Ducati, ten dvouválec do L má parádní tah, a ochota zrychlovat třeba ze 130 na maximálku je úžasná.
Podvozek je vybaven brzdiči Brembo a předními tlumiči Showa.

Pro mě je to cestovní stroj, se kterým se dá jet i střelba a na našich silnicích se tak často nevidí.Afrik, Transalpů je všude plno a toto enduro má své charisma.

Je to sice už babička, ale já byl vždycky spíš na starší:)

Někteří mě od italky zrazovali, hlavně pro pověst špatné elektriky a náročnějších servisů.
Přístupnost je pravda trochu horší, ale základ jako výměna oleje, filtru, svíček, baterie si člověk dokáže udělat sám.

Snad sedlo by mohlo být trochu měkčí a zatáčky jako na B6 jezdit asi nebudu, ale zatím celková spokojenost.

Fotky z výletů v deníku...

hoku
hoku napsal 22.11.17 v 17:53 10b.

elefant je panko

misfits
misfits napsal 14.02.17 v 18:40 10b.

super moto

bob1100xx
bob1100xx napsal 25.05.15 v 20:51 10b.

Fajne motka

Milan1963
Milan1963 napsal 27.11.14 v 12:49

mardock
mardock napsal 27.11.14 v 10:57

moc pěkná a na cestě jich fakt moc nepotkáš