PROFIL MOTORKY

Cagiva Elefant 900 (1993)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník Anti
Vloženo 23.12.2007
Aktualizováno 6.6.2008
Zobrazeno 7621x
HODNOCENÍ PROFILU OD 9 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 6

Popis motorky


Dovezeno z Itálie v těžce užívaném stavu.Musel jsem udělat kompletní repasi.Momentálně již plně pojízdná,zbývá už jen pár drobností.
Lákala mě tato legenda,a byla za solidní peníze,tak proč to nezkusit...

Recenze

Další info: Můj poslední pokus o dvouvál.Až bude v pořádku a bude solidní počasí,najedu pár kilometrů,a uvidím,esli zůstane.Takže možná časem k prodeji...
Takže,v současnosti již vše hotovo.Plasty nakonec zůstaly všechny,částečně se změnila jen jejich barva pro optické zeštíhlení stroje.Provedl jsem přestavbu na mokrou spojku,to chřastění tolik typické pro motory Ducati se mi prostě nelíbilo.
Mám už nejeto cca 300Km,z toho jsem udělal 170 na jeden zátah.Na leden to není špatné...Jízdní dojmy?Silná až neskutečně,její ochota zrychlovat naprosto bez problémů v rychlosti nad 150Km je pro mě (zvyknutého na jednovál) neskutečná.Naprosto bez problémů se vede,fantasticky sedí,výborné brzdy,prostě raketa,velmi pohodlná,stvořená na cestování.Na druhou stranu z mého pohledu nechápu,proč se to řadí do kategorie Enduro.Podvozek je výborný,ale jen na silnici nebo suché polnici.Kdo s tímto "drobečkem" umí v terénu,před tím smekám.Mě to moc nešlo.Výkon je naprosto nevyužitelný a váha o sobě dává znát.Osobně používám motorku pro "poskakování" po okolí,a pro ježdění do práce.Takže na krátké vzdálenosti,což není parketo pro tento stroj.Proto po delší úvaze nabízím Elefanta k prodeji,pro někoho,kdo lépe využije jeho potenciál...Takže.psal jsem,že neumí terén.Kecy.Právě jsem přijel z vyjížďky.Cestou necestou,typ terénu který mě baví zvládá naprosto bez problémů.Chce to jen jedno-zvyknout si.Už mi teď vůbec nepřipadá těžká a neohrabaná,teď k ní nemám výtky.Ta váha není zas tak velká,aby si s ní normálně rostlý člověk neporadil.A má jednu docela velkou výhodu-stabilitu.Celkově díky váze rozměrům není motorka tak "nervózní" jak lehké jednovály.Samozřejmě vztaženo na suchý terén,bláto mě vůbec neláká.Zajímavé je odpružení.Zadek bez připomínek.Předek na pěkné silnice perfektní(neplave to jak lehké jednovály),na rozbité silnice by to chtělo měkčí pružiny ale polnicích a podobném terénu to není poznat,tam se to chová tak jak by mělo.

Nechal bych si ji,jenže je tu nový problém-budu muset postavit dům...Tak dnes odcestovala.Zbyla velmi příjemná vzpomínka na "dospělý" motocykl.Ale život je otázkou priorit.Až vyhraju sportku koupím si ji zas!

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
JEZDECnamopedu
JEZDECnamopedu napsal 05.08.13 v 22:25 1b.

Parádní stroj.

dalila
dalila napsal 20.03.12 v 17:11

...super nápad,začernit boky. Nádrž vypadá najednouy poloviční...

zemic
zemic napsal 01.06.09 v 15:00

pekna prace

roberto.cz
roberto.cz napsal 01.05.09 v 13:25

MOOOOC pekne jsi ji vysperkoval!

PavelST2
PavelST2 napsal 24.03.09 v 15:57

Ahoj, moc pěknej stroj. Po zkušenostu s Elefantem 650 tuším o čem to je . . . Máš někoho na dovoz z IT? Silně po tomto Elefantíkovi pošilhávám . . . Ducati je droga .

Více komentářůTOPlist