Jawa 350/640 (1992)

Vlastník ZVPák
Vloženo 26.6.2011
Aktualizováno 14.9.2011

Jawa 350/640 přestavěná z 638, má pár much, ale je moje
Krásná černá barva, nádhrený zvuk, olej tekoucí z výfuku a další olej co teče od náhonu na tachometr. Díky němu po sobě nechávám značku, takže vím, kde jsem už stál. Poloautomatická spojka..

Původně jsem si chtěl koupit nějaký endurko, přemýšlel jsem o Suzuki DR 350, ale nakonec jsem z finančních důvodů a vlastně i z dostupnosti náhradních dílů a jednoduchosti šáhnul po osvědčené tří a půle. Náhrádní díly se daj zatím bezprobému sehnat a stojej pár korun.

Motorku jsem si přivezl 24.4. 2011 shodou náhod zrovna v můj svátek.
Kupoval jsem jí tím, že má pár vad, ale co bych chtěl za ty prachy že jo.

Zatím jsem musel kupovat novej karburátor, protože ten starej nešel byl na odpis a spojkový lanko, který prasklo (ještě že to má geniální poloautomatickou spojku s kterou se dá v pohodě dojet domů i s prasklým lankem). Taky jsem zjistil, že motorka byla prcnutá, protože přední kolo se nekryje se zadním, které je navíc mírně nakřivo, ale najezdil jsem s ní už přes 2000km a v zatáčkách to nikam neustřeluje, což je trošku zvláštní.
Další věc je divné klapání v motoru, je to jako šicí stroj, nevím co s tím, snad to není nic vážnýho.
Asi měsíc po koupi mě začla blbnout elektrika, když zapnu potkávačky a dám blinkr nadoraz, tak všechno zhasne a chcípne motor, když zase jezdím na dálkový, tak mě doslova hoří přední světlomet. Díky tomu se mě totálně seškvařila objímka žárovky a kabely okolo. Vyřešil jsem to zatím tak, že jezdím s parkovačkama a do večera se snažím bejt doma.

Další vážná závada se mě stala vlastní blbostí.
S kamarádem jsem zkoušeli, jestli se postaví na zadní. Postavila, ale nevydrželi to úchyty zadního kola a to se přisunulo blíže k motoru, očesal jsem při tom válečky z řetězu.(už takovýhle píčoviny nebudu nikdy dělat) Koupil jsem prozatím novej řetěz a o prázdninách, až budu mít čas vyměním celou řetězovku, opravím elektriku a možná koupím Vape.

Jinak motorka jezdí pěkně, maximum co jsem z ní vymáčknul je asi 135km/h (nevim, jak moc tachometr kecá)
Jezdím převážně ve dvouch, takže ji moc nehoním, spotřeba 4,5 -5 na 100. olej Castrol 2T poměr 1:50
Zatím spokojensot

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 10.05.12 v 20:26

Gratuluji k pěkné motorce české výroby. Uděluji ti 10 bodiku za věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Jestli tě moje Jawka zaujme budu rád, když mě nějaký ten bodík take dáš

Jirka25
Jirka25 napsal 16.01.12 v 09:24

krásná 350 tak jen super chvile v sedle

Jakub-SPZ
Jakub-SPZ napsal 23.07.11 v 21:04

Pěkná třinda. Tak ať slouží a žídný další karamboly

Hygienik
Hygienik napsal 29.06.11 v 13:06

LEtí to jako voda, už to nějakej pátek je co jsem ji měl, ale vzpomínky na ni zůstanou! Byla moje "první"

fery251
fery251 napsal 27.06.11 v 19:20

Ačkoliv emzeťák, přesto gratuluji. Popsal jsi to perfektně, olej z výfuku, kapka na parkovišti...je to holt legenda, nad kterou se nos neohrnuje. Tak ať slouží ke spokojenosti.