PROFIL MOTORKY

Honda VFR 800 (2005)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník cim76
Vloženo 4.5.2011
Aktualizováno 25.9.2011
Zobrazeno 2 186x
HODNOCENÍ PROFILU OD 8 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.9

Popis motorky


Vždycky sem chtěl pohodlně cestovat na dálku, ale i si občas zablbnout na krátkých vyjížďkách proto VFR byla jasná volba :).

Více fotografii

Recenze

Krásná a spolehlivá.S v-tec..em se člověk musí trochu naučit vycházet, ale jde to.Velice pohodlná na delší cesty a ani drobnější závodění jí nedělá problém.Byla nádherně odlišná už když sem jí koupil, už jen dolaďuju :)

Teoretický dojezd 415km
aneb jak jsem uváděl teorii do praxe. Byla to vlastně úplná náhoda, motorku jsem měl necelé dva měsíce a zvykal si na ní. Přišel čas dovolený a tak jsem pečlivě sbalil svých pět švestek do dvou bočních kufrů, načepoval plnou, vynuloval km a vyrazil směr chalupa. Je to zhruba 130km. Cestou ven z Prahy se mi v hlavě zrodil nápad zkusit, jakou vlastně může mít spotřebu při naprosto klidné cestovní jízdě. Takže jsem prostě zvolnil, ono to ani přes Prahu s těma kuframa jinak nešlo, a vůbec jí nedal šanci zapnout v-tec včasným řazením kolem 6 tisíc, někdy i dřív, když nebylo třeba zátahu. Dálniční úseky jsem frčel na šestku rychlostí do 150/h, okresky a část první třídy pak pomaleji podle situace, prostě na pohodu. Na chalupě pak přišly na řadu drobné okrskové cesty do krámu či za přáteli, vždy tak do 25 km . Sice už bez kufrů, ale pořád na pohodu a v-tec zapínal snad jen 2x možná 3x při předjíždění. No a na ukazateli paliva ty dílky furt nějak nechtěly mizet. Takže po poměrně dlouhé době, když se na mě rozblikal poslední dílek, jsem zamířil k pumpě a tam mi málem vypadly oči z důlků, to když jsem si přepnul km a tam se rozsvítila cifra 407km. Musím říct, že teoretický dojezd jsem zjistil až později při čtení časopisu :). A nebojte, když jedem s klukama jen tak v sobotu, tak udělám na bandasku tak 250-300km, ale to je zase obráceně, to většinou nejde s otáčkama pod 7 tisíc.Takže přeju všem spoustu šťastných kilometrů a co nejmenší spotřebu.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
scalla
scalla napsal 24.07.12 v 16:35

Pár komentářů bych si dovolil poopravit. Dokonalá VFR to rozhodně není. K dokonalosti tomu pár drobností chybí. Jako např. rozvodové kola, které mělo FI (pokud budeš mít mašinu delší dobu, poznáš sám, až ti odejdou napínáky a začnou štěrkat řetězy) a kauza dobíjení není na tomto modelu také vyřešena. Byť vydrží o něco déle, než FI. Takže tvé přání, aby to dlouho vydrželo bez poruch je spíše z kategorie zbožných. Ale na druhou stranu, je hezké v něco věřit nebo alespoň doufat.

OlafCZ
OlafCZ napsal 22.11.11 v 11:41

Ta bílá je neskutečná Dokonalý VFR, spoustu šťastnejch km!

scalla
scalla napsal 18.09.11 v 08:07

Máš pravdu. Jednou jsem jel na výlet s kámošem, kterému to moc nešlo. Takže striktně předpisová jízda se spotřebou 4,7/100km. Normálně jezdím za 6 litrů, což je takové svižnější cestovní tempo. Icing> Pokud myslíš těmi moc pěknými výfuky od Creptusu ty hrůzy z odkazu, pak já bych řekl, že nesednou vůbec. http://www.creptus....vfr-800&Itemid=7

cat-nikita
cat-nikita napsal 16.07.11 v 00:01

Bílá jí sekne Říká černofilka

kráálík
kráálík napsal 30.06.11 v 21:41

krásná motka a barva nemohla být snad lepší
tak hodně šťastných kiláků s kolama vždy dole
10 b

Více komentářůTOPlist