Kawasaki ER 6N (2009)

Vlastník projectill
Vloženo 3.5.2011
Aktualizováno 13.5.2013

Bílý přízrak do města ! Koupená nová pro cestování po Praze do práce a na kratší výlety.

První dojmy - Jako první motorka mi na začátku přišla hodně silná a táhla, jak raketa. Postupem času si člověk zvykne a teď po letech už koně nestíhají. Líbil se mi zvuk i s orig. výfukem, ale to je subjektivní...design...no je tak ošklivá až je pěkná ! :)

Doplňky na motorce - širší řídítka

Zatím fungl nová koupená na začátku května 2011 (samozřejmě má podle předpovědi celý květen pršet - zatracený Murphy!).

První dojmy - velmi obratná, i v nízkých otáčkách živá, bílá barva nejde udržet čistá :)

update 24.5. tak mám za sebou první garančku. Zatím můžu říct, že je to stále fešanda a nejeden člověk se za ní ohlédne. Udělal jsem i nějaký ten kratší výlet a nebyl problém sedět na tom 2 hodiny v kuse - ale nedoporučuji se vydat na dálnici. Nad 120 začíná pořádně fučet a nad 130 si člověk připadá, jak v míchačce na beton. Pokud na tom někdo chce cestovat v těchto rychlostech, tak silně doporučuji pořídit si plexi.

Ve městě je opravdu, jako ryba ve vodě a protáhne se téměř všude. S nízkou hmotností nejsou problémy při manévrování na místě a jistě jí zvládnou i ženský.

Výkonu má zatím pro mě dost. pro jízdu po městě je nejlepší držet se kolem 4 tisíc, kdy je dostatečný zátah a zároveň nevyděsí důchodce na zastávce. Od 5 tisíc začíná zrychlovat s větší vervou začátečníci jako já budou určitě na nějakou dobu spokojeni.

Zatím jezdím bez doplňků, než si urovnám co budu chtít a co ne - zatím přemýšlím o horním kufru, možná snímatelné plexi když pojedu někam dál a přes zimu bych chtěl nechat v DD custom seats předělat sedlo - trochu moc se na něm šoupu (http://ddtuning.wbs.cz/motosedla_2010/er-6n.jpg).

Zatím myslím, že je to určitě moto vhodné pro všechny, kdo hledají první větší moto, nebo jsou drobnější postavy. Výkon slušný, ale nevyděsí, snadná ovladatelnost, odpustí i nějakou tu chybu, skvěle vypadá a to vše za velmi dobrý peníz.

update 10.10.2012
A máme za sebou 12t km a první větší servis. Kawa očividně šetřila na dílech - kvalitou trochu pokulhává (těsnění, hadičky atd). Po cca roce odešlo zadní světlo - uklepal se kontakt, takže komplet výměna. Původní pneu vydržely asi 10t km což je hodně dobré. nasadil jsem tam Roadsmart 2 a uvidíme, jestli dostojí pověsti.
Došlo k výměně řídítek za širší, takže už nevidím jen svoje lokty...ale i lokty spolujezdce xD
Celkově ji stále beru, jako dobrou motorku pro začínající, do města a na výlety kolem komína. Víc než 1 den v sedle bych ale jen tak neustál.

12.5.2013 přešel mazel do nových rukou. Jistě bude nadále věrně sloužit.

Majda26
Majda26 napsal 08.12.12 v 13:15 10b.

10b... bílá ale hezká

18yamaha18
18yamaha18 napsal 14.10.11 v 17:48

Nádherná aj to Virážko Prajem všetko dobre, pohodu v sedle, plnú nádrž, kráásne počasie...

Kawa.Jarda
Kawa.Jarda napsal 02.06.11 v 09:25

Ta bílá vypadá dobřě jasných 10b

istonbike
istonbike napsal 06.05.11 v 21:23

Ta nová je fakt parádní ještě že jsi přidal ty fotky

Hogon
Hogon napsal 05.05.11 v 07:17

Blahopřeji. Dobrý výběr...10 bodů. Dobré zajetí a mnoho km ..bez nehod.