BMW R 1200 RT (2010)

Vlastník Barko
Vloženo 25.3.2011
Aktualizováno 30.6.2011

Práve som ju len doviezol domov... Po prvých 300 km to vyzerá na super motorečku. Viac napíšem keď si ju "ošahám" a dobre vyvetrám.

Dlho som sa rozhodoval čo kúpiť po Honde ST 1300. Honda ST 1300 mi postavilo latku na cestovanie dosť vysoko. Vedel som čo mi na ST 1300 chýbalo, čo od motorky pri cestovaní očakávam. A keďže pri mojich alpských kochačkách "lietať" až tak nepotrebujem, vybral som si BMW R1200 RT. Prešiel som na ňom len prvých 300 km a mám z tej motorky celkom dobrý pocit. Motoricky sa výkonom na ST 1300 nechytá ani náhodou, ale zlé nie je ani RT (bodaj by bolo "zlých" tých 110 koní a 120 Nm že?). Ihneď ma zaujal podvozok BMW - paráda. Ochrana pred vetrom excelentná, s týmto sa v nemecku pohrali, klobúk dole páni inžinieri !!! Tempomat - super. A rádio s USB konektorom a vstupom na I Pod - čerešnička na torte. Spotreba mi pri 140 km/h vychádzala podľa palubáku 5,6 l/100km. Keďže mám na nej fakt málo km, viacej písať zatiaľ nebudem. Doplním moje poznatky a postrehy po odjazdední zopár km.

JUROPE
JUROPE napsal 24.04.11 v 20:37

Tak Barko hodně km bez nehody! Doufám, že změnou stroje nezměníš své kamarády na ST strojích.
Dnes jsem koukal na nové BMW 1600 GTL. To už je mašina podle méno gusta!!! Tak zatím ahoj snad v květnu v Maxičkách.

Cami
Cami napsal 22.04.11 v 10:22

Teda gratuluji ty přeběhlíku že se nestydíš z Hondy na BMW fakt pěkná a jen závidím,ale na Ztracence jsi říkal něco o GS

Hnilda
Hnilda napsal 13.04.11 v 22:28

Opravdu krásnej kousek,radost na to koukat

ZZZHonda
ZZZHonda napsal 02.04.11 v 00:08

Je hezka ale GS je lepsi!!! Ale kazda ma to svoje. At ti dela radost.10 b

rudirt
rudirt napsal 01.04.11 v 21:52

Barko som rád, že si si vybral RT, navyše pekná a zaujímavá farebná kombinácia! Vela spokojných km po Európe a vždy šťastný návrat domov!