BMW K 1200 LT (2000)

Vloženo 6.11.2010
Aktualizováno 10.5.2013

Deník motorky
Nalezeno 22 záznamů

• Zkušební jízda po zimní pauze

Tak jsem dnes oživil a trochu projel bramboru, dříve než jako každý rok zahájim sezonu výletem na pražskou výstavu. Z malého zkušebního okruhu jen v monterkách se nakonec vyklubalo překrásných prvních 110km a vše :-DD

Vloženo: 03.03.2013
    Uskutečněno: 03.03.2013
  • Kurz pro mechaniky motocyklů

Myslím, že kurz byl nejen pro mě velkým překvapením a to pouze v dobrém slova smyslu. Bezvadný přístup opravdových profesionálů v moderním prostředí byl pro nás skutečným přínosem. Kdo měl zájem mohl si z kurzu opravdu h

Vloženo: 25.02.2013
    Uskutečněno: 25.02.2013
  • Kurz pro mechaniky motocyklů

Mechanická a elektrická diagnostika nás čekala v uplynulém termínu a tak kdo měl zájem mohl si z kurzu hodně odnést. Perfektně vypracovaná dokumentace k dané tématice včetně podrobných popisů všech snímačů, čidel a agreg

Vloženo: 06.02.2013
    Uskutečněno: 31.01.2013
  • Naleštěno a zazimováno po servisu

Dnes jsem přeparkoval stroje. Jeden má po kompletním velkém servisu a druhej stroj údržba teprve čeká. Poslední věc co mazel dostal jsou nové stupačky.

Vloženo: 22.01.2013
    Uskutečněno: 22.01.2013
  • Kurz pro mechaniky motocyklů

Po přihlášení do kurzu a přijetí jsem vlastně ani pořádně netušil, co nás čeká, i když písemný podklad byl velmi podrobný a srozumitelný. Spíš mi šlo o formu a způsob jak a co bude, zda škola jen nechce vydělat a o nás t

Vloženo: 21.01.2013
    Uskutečněno: 18.01.2013
  • Kontrola rozvodu - výměna napínaku

Každých 60tisíc se má měnit napínák rozvodu. Řada kolegů, když rozvody rozebere zjistí,že je napínak OK a tak ho nevymění, což já si každopádně nedovolím. Výrobce ví proč daný úkon uvádí. Vše řádně očištěno a utaženo na

Vloženo: 11.01.2013
    Uskutečněno: 11.01.2013
  • Seřízení ventilů

Jako každou zimu jsem seřídil ventily, které je třeba dělat každých 20tisíc. Letos prvně byl jeden vetil na hraně a tak musely vačky dolů.

Vloženo: 06.01.2013
    Uskutečněno: 06.01.2013
  • Výměna chladící kapaliny

Tak jsem po dvou letech opět vyměnil chladící kapalinu přesně jak uvádí manuál. Propláchnul jsem a vyčistil oba chladiče, když už se tam naleje nová kapalina G 12.

Vloženo: 04.01.2013
    Uskutečněno: 04.01.2013
  • Výměna palivového filtru

Sice interval výměny je až 40tis, ale vzhledem k přístupu ho měním každou zimu po zhruba polovině.

Vloženo: 03.01.2013
    Uskutečněno: 03.01.2013
  • Výměna vzduchového filtru

Jako každou zimu jsem vyměnil vzduchovej filtr, kterej kupodivu nevypadá po 24tisících tak špatně.

Vloženo: 02.01.2013
    Uskutečněno: 02.01.2013
  • Výměna zapalovacích svíček

Další z kroků zimní údržby. Svíčky měly po 24tisících barvu jak z brožury. Lehké pomáznutí grafitem a pak dotahnout na předepsaných 20Nm.

Vloženo: 01.01.2013
    Uskutečněno: 01.01.2013
  • Podtlaky karburátorů + VIDEO

Každej rok seřizuji během zimní údržby podtlaky a ani letos tomu nebylo jinak. http://www.youtube.com/watch?v=ydBNXmIrGrg

Vloženo: 31.12.2012
    Uskutečněno: 31.12.2012
  • Tlaky motoru + VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=45KxzgSVGMQ Každej rok přeměřuji tlaky motoru, abych věděl v jaké je kondici. Své vypovídá i stav svíček než se pustim třeba do ventilů a seřízení podtlaků. Zde je video z celého úkonu.

Vloženo: 30.12.2012
    Uskutečněno: 30.12.2012
  • Výměna oleje motoru

Motorka dostala novej olej do motoru, včetně veškerých těsnění a vše i s filtrem dotaženo jak jinak než na předepsané hodnoty. Sice měl najeto jen půl intervalu, ale chci začít sezonu s novejma nápněma a ne se pak zdržov

Vloženo: 29.12.2012
    Uskutečněno: 29.12.2012
  • Výměna oleje převodovky

Sice měl olej najetou bídnou třetinu do výměny, ale v zimě dělám vše komplet, abych se v sezoně nezdržoval v garáži a mohl klidně jezdit. Nová těsnění na šroubecha vše dotaženo přesně momentovým klíčem.

Vloženo: 28.12.2012
    Uskutečněno: 28.12.2012
  • Výměna oleje ložiska zadního kola

Novej olej, těsnění pod oba šroby a vše dotaženo přesně momentovým klíčem jak má být. Sice jsem interval několikanásobně pokrátil, ale nehodlám se v sezoně zdržovat, když budu chtít jezdit.

Vloženo: 27.12.2012
    Uskutečněno: 27.12.2012
  • Zouvačka

Dříve jsem kola odrážel na třítunovém lisu, ale už delší dobu mě přepadala myšlenka na výrobu přesného přípravku. V prodeji jsou jen zouvačky na kola 17-21 což je pro mě mimo, neboť přezouvám i menší kola skutrů.

Vloženo: 26.12.2012
    Uskutečněno: 26.12.2012
  • Výměna oleje tlumičů

Docela mi zajímalo jakej bude olej po dvou letech co jsem ho měnil prvně. Tehdy byl trochu špinavej s puckama a tak soudim, že ho asi nikdo neměnil, neboť dnes byl ve velmi dobrém stavu bez nečistot. Vyměnil jsem i olej

Vloženo: 17.12.2012
    Uskutečněno: 17.12.2012
  • Popruh na řidítka

Už několikrát mi podobná věc doma scházela jak při upevňování motorek na káru, tak při uchycení v některých případech na zdviži. Cenovka kolem 1.100kč mi přesvědčila o domácí výrobě za cenu práce.

Vloženo: 17.12.2012
    Uskutečněno: 17.12.2012
  • Výměna brzdové kapaliny

Začala zima a tak než dám motorku na zdviž musím udělat věci, pro které není vhodná. Nejdříve jsem přeměřil dva roky starou kapalinu, která byla ve všech třech nádržkách v perfektním stavu tzn do 1,5% vody, ale i tak jse

Vloženo: 14.12.2012
    Uskutečněno: 14.12.2012
  • Příslušenství zdviže

Tak jsem konečně dodělal drobnosti, které mi při práci se zdviží trochu schází. Nerad něco bastlim a dělám ne koleni a když je možnost, tak si udělám věci ke své potřebě. Již minulej rok jsem udělal aretaci předních kole

Vloženo: 13.12.2012
    Uskutečněno: 13.12.2012
  • Zimní údržba Páva

Tak jsem o víkendu pěkně vyčistil Páva k zimnímu spánku a raději jsem vyměnil ložiska v kole, které mají sice asi jen 5tis km za letošní sezonu, ale vzhlkedem k faktu, že nejsou moc chráněná nechci pokoušet kolik by vydr

Vloženo: 10.12.2012
    Uskutečněno: 10.12.2012