BMW K 1200 LT (2000)

Vlastník Marinemen
Vloženo 17.3.2019
Aktualizováno 17.3.2019

Upgrade stávající motorky.Ne že by ta původní byla špatná ale přišel čas na změnu

První dojmy - Cestovní koráb a žrout kilometrů

Motorku bych doporučil pro - Motocykl je opravdu určen pro cestovatele. Díky vybavení a maxikufrům se na něm dá cestovat po celé Evropě. Je jasné že to asi nebude stroj do terénu ale loučku do campu zvládne taky

Doplňky na motorce - Motorka má vyhřívané rukojeti,vyhřívané sedlo řidiče i spolujezdce,zvedací plexisklo,rádio a jiné "vymazlenosti", Oceňuji zpátečku.
Jen tady vznáším dotaz pro majitele těchto motorek - máte někdo zkušenosti s demontáží CD měniče v pravém kufru??? Je tam tak nějak na ….. a zabírá místo. Když tak pište do SZ.Dík

Po letech ježdění s Brunhildou (R 1100 RT) jsem se rozhodl pro upgrade a na letošní (a doufám že i mnoho dalších) sezónu jsem pořídil Heidi - K 1200 LT.
Po tomto modelu jsem pošilhával už zhruba 2 roky a letos se mě konečně splnil sen. Po prohlížení spousty inzerátů a po několika návštěvách jsem nakonec zakoupil motorku zde na bazaru od Vlastíka z Písku. Ihned po první návštěvě jsem byl rozhodnutý, motka byla udržovaná, s servisní historií a majitel se o ní evidentně dobře staral. Plácli jsme si, převedli peníze a bylo to v kapse.
První jízdu jsem absolvoval před týdnem kdy jsme se s kamarádem vydali s dodávkou a vozíkem pro stroj. Nakonec, protože se nám tu potvoru nechtělo nakládat a taky jsem se nechal vyhecovat, jsem na sebe naházel několik vrstev oblečení, helmu, rukavice, zapnul vyhřívání sedla a vyrazil jsem. První kilometry jsem se s motorkou sžíval a osahával si jí.
Jede se na tom jak na korábu. Pohodlná, nefouká na jezdce. Na dálnici 4-válec zatáhne a 150km/h je na tachometru co by dup. Bohužel jsem se polovinu cesty pral s větrem ,i 380kg těžký stroj se pod nárazy vichru kýval sem tam.
Po týdnu jsem využil hezkého počasí a udělal jsem si menší okruh (280 km) na chalupu a zpět. Tentokrát jsem jel po okreskách abych vyzkoušel mašinu v zatáčkách. No není to zrovna super sport ale i v zatáčkách se s "autobusem" dá vyřádit ,pochopitelně s ohledem na délku a váhu.Někomu se to bude zdát směšné ale mě to vyhovuje.

Strit.626
Strit.626 napsal 09.04.19 v 21:30 9b.

Na tohodle Bawora jsem taky koukal, byl to můj favorit ale nakonec vyhrál "facelift", kdy jsem chtěl "novou" přístrojovku, el. stojan a zadní "plotny" (stupačky). Přeju hodně km bez nehod a poruch a hlavně ať dělá radost.

Guga
Guga napsal 19.03.19 v 20:37 10b.

Móc pěkná

Varo
Varo napsal 18.03.19 v 16:30 10b.

Super upgrade.

Lumen
Lumen napsal 18.03.19 v 07:42 10b.

paradni masinka ..tak at dela radost