Suzuki RF 600 (1993)

Vlastník Boss.trx850
Vloženo 27.10.2010
Aktualizováno 11.11.2010

Moje první japonská. Byla to moje vysněná motorka od roku 1993 co se začala vyrábět. To jsem ještě netušil-že ji budu jednou vlastnit a k tomu v té červené a ty mřížky na kapotách ala Ferari Testarosa.

Měl jsem ji tuším 3 sezóny a zažil jsem s ní svojí první větší nehodu. Výborná mašina se spotřebou od 6 litrů nahoru. Maximálka byla myslím kolem tachometrových 230-240 km/h. Měl jsem na ní koncovku VIPER-od té doby jsem neslyšel nic, co by se jí vyrovnalo zvukem při vytočených 12 tis.
Trošku těžší, v zatáčkách při brždění se neuvěřitelně rovnala. Brzdy nic moc(chtěly dost síly-ale byly tam už 8 let staré hadice), převodovka přesná, posez pohodlný. Nebýt té váhy dávala by CBR 600 tohoto ročníku celkem motorově na prdel. Měkká přední vidlice. Výborná vychytávka-schránka na doklady mi chybí doteď. Měla nádherné analogové budíky-úžasně uspořádané. Jediný desingový zápor-k té široké prdelce neseděla 160-ka zadní pneu.
Byla to pro mě prostě nejkrásnější motorka 90-tých let. (hned za RF900)

Vyučil jsem se na ní co se týče rozborky převodovky-slabost starých GSX-R a RF-vypadávající druhý rychlostní stupeň. A taky jsem si na ní vyzkoušel všechno, co se týče oprav po nehodě. Svařování plastů, přípravy na lak, lepení polepů pod lak, leštění límců poškrábaných kol, shánění použitých dílů, rozborky a výměny trubek vidlic a leštění plexi-samodomo.
Když jsem s opravou skončil, vypadala ta mašina o 200% lépe než před nehodou. Když jsem ji prodával-dokonce i nějaká ta slza ukápla a kupec jak ji viděl-málem nechtěl ani zkušební jízdu i přesto že věděl, že je opravená po havárii.
Ale je pravda, že jsem každou ze svých motorek prodal hned prvnímu kupci, který se přijel podívat.

Koupil jsem ji tehdy za 93 tis. kč a oprava po nehodě stála 44 tis. kč (jen díly-práci jsem dělal sám)-viník nehody mi to splácel z ruky-ožralý chodec přecházel kde neměl a prodal jsem ji tuším za 73 tis. kč asi v roce 2003.
Na tuhle motorku nejde zapomenout.
Jen škoda, že nemám nějaké pořádné fotky.

TomProchy88
TomProchy88 napsal 08.11.14 v 11:23 10b.

Krasavice

Japan-Kamikaze
Japan-Kamikaze napsal 13.03.12 v 19:11

Pěkná Suzuki :) 10b..taky jsem ji chtěl kupovat :)

Simír_01
Simír_01 napsal 03.08.11 v 20:28

Ahoj, jj letos Nkolčice služebně . Jinak RF pěkné, taky jsem po něm kdysi pokukoval. I dnes vypadá pořád IN.

Jimmos
Jimmos napsal 01.12.10 v 14:40

měls pravdu, ta červená ji fakt sekla

Jarky
Jarky napsal 28.10.10 v 09:41