Suzuki RF 600 (1993)

Vlastník HurricaneCZ
Vloženo 2.6.2013
Aktualizováno 13.3.2014

Starý koště dobře mete,jsem někde slyšel,a je to pravda :)

První dojmy - .Než začnu tak prosím berte ohled že ve větších kubatůrách jsem vlastně zelenáč,snažím se jen dát nějaký tip,radu tomu kdo by si chtěl pořídit tento stroj,podobně jak tomu bylo u mě,kdyby vás ostatních hodnotících Rfek nebylo,nikdy bych nevěděl to co dnes víc,proto se snažím pomoct,jako se dostala pomoc mě. Moje první velká máša,takže jsem se svezl a řekl,"holka tobě že je 20let? Neveřim ap roto tě beru aby jsi mi dokázala opak:) . A bylo to,ona miluje mě a já miluju jí.Zatím tam mám asi 2000km,takže se stále poznáváme,ale vím že jsme se hledaly:)

Tak čau jmenuju se Michal, jen na úvod,vybíral jsem velice dlouho a rozvážně, než si pořídím svůj první velký stroj,nakonec jsem si řekl že přecejenom nemá smysl podobně jako u všeho hned jako první kus koupit stroj za velký peníze a pak být nasčtvaný když mi padne. Takže jsem vybral Suzuki Rf 600.

Takže jelikož letošní počasí se moc nepovedlo zatím, tak jsme spolu nalítaly zatím kolem 2000km. Mohu říct že jsem četl velice článků o této motorce,vlastně všechno co jsem našel,spoustu lidí srovnává s CBRkem, chválejí to a nebo ono,a haní to a tamto,znáte jak to chodí,kdo chce psa bít hůl si vždy najde!
Já si dovolím být upřímný a říct tato babička se srdcem z oceli umí překvapit velice příjemně.Nebudeme si nalhávat starší kousek to je,ale může být motorka daleko novější a v daleko horším stavu,,,já koupil svojí mášu stím že je potřeba nějaké mechanické vlastnosti trošku dodělat,jelikož dlouho stála.Jinak co jsem četl za negativy,,,že žere olej a i dost paliva,,,co si budem povídat je to karbec,tak samozřejmně to tam malinko teče,ale když člověk nemusí jen točit do červeného jede velice příjemně a ani tak strašně moc nežere:) 6-7 litrů se dostávám běžně a moc jí nešetřím na otáčkách.

Jízdní vlastnosti:
Jak jsem psal zatím jsme toho moc nenajezdily,ale mohu říct zatáčky pod plynem,jede drží paráda.tuhost se dá nastavit,klidný podvozek,krásně drží,brzdy jsou dnes už trošku horší v porovnání třeba s kamarádovímy Brembo.Každopádně dostačůjící úplně maximálně.Pohodlný posez je rozhodně vlastnost této motorky tak do 200km potom rozhodně zastávka na kafe bodne,protože ta prdka bolí.ale kvalty lítají jak mají,ofuk větru je dostatečný, dá se samozřejmně zvýšit,vyšším plexi.Ale mě vyhovuje.

Jízda ve dvou:
Já jezdím převážně se svojí polovičkou,,samozřejmně mnozí zvás vědí že motorka se chová jinak,a když člověk vzadu neví jak sedět a držet se,tak se svámi v každé zatáčce pere,ale zkrátka balanc,a řídítka držíte vy,tak ať se klidně snaží,po ujetí asi 120km ve dvou mě slušně bolely ruce,mojí polovičku nohy,ale o zadku sme nevěděli ani jeden.Zkrátka časem se dostala na seznam silniční-cestovní ale na dlouhé cesty to opravdu ve dvou určitě není,máša je stroj prostě pro jednoho.

Plánované úpravy:
Rozhodně jsem nechal seřídit karbece,řetězovka v plánu,svíčky,filtry,ještě vyčištěné karby,seřízené vztlaky,a koupená prasklá membrána karbece.bohužel byly tak zasrané že to nešlo ani pořádně do otáček,moje plánovaná úprava kterou jsem zvažoval,je lak,nebo folie,četl jsem tu toho hodně,ale když jsem viděl výsledné výsledky tak jsem se rozhodl pro folie,mám je už doma jen čekám na počasí,rozhodně po foliích dodám fotky,zase taková práce to není,a kdo má trošku trpělivost a vyhraje si dá se to udělat moc hezky.každopádně o nějaké rady kdo má zkušenost určitě prosím:).

Verdikt:
Na naučení výborný stroj,hodně odpustí,zub času se podepíše asi na každém starším stroji,ale na věk je to spolehlivý krásný stroj,který se jentak na ulicích moc nevidá,a co se týče zvuku se otočí každý kdo není hluchý:) Dále vás nemusí moc trápit nějaké škrábance tak závažně jako na nějaké nové raketě,určitě čase s přibývajícími kilometry dopíšu další zkušenosti.

Tak realizace mých plánů proběhla,no posuˇˇdtě sami:
Rozhodl jsem se opravdu pro folie,v kombinaci s lakem,stříkal jsem si vše sám,a lepil také za pomoci mých dvouz přátel jsme myslím odvedly slušnou práci na amatéry

Musím uznat že folie je opravdu na mašině z určité vzdálenosti rozpozatelná od laku,hůře se sní pracovalo a záhyby,no škoda mluvit,ale rozhodně to není tak pracné jako jsem četl recenze od motorkářů,6 šikovných rukou a neměly jsme víceméně velké problémy,kromě únavy,ale je pravda že člověk který dnes přišel na parkoviště si jí prohlížel a říkal že je hezky nastříkanej lak,a vůbec nepoznal tu folii,a vskutku ta folie zakryla,všechny věci kreté jsem zakrýt chtěl,takže pokud by někdo nápad dostal,rád poradím pomůžu,a mám ještě velký kus bílé folie,nechám ho lvně když by někdo měl zájem.tak RaFanům čus a další fotky přibudou jen co zase sednu za vidle:)

Rok 2014:
Zažily jsme spolu už celou sezonu,krásná sezona to byla,přišel na nás i první pád,nic velkého,vše jsme víceméně ustáli v pořádku,byla to krásná zkušenost a naučení na motorce RF.Je čas jako se vším v životě jít dál,takže bude dělat radost dalšímu jezdci který se bude učit.

Prodáno.

Lubos92
Lubos92 napsal 28.01.14 v 16:11

Pěkná .

burdus
burdus napsal 24.01.14 v 01:00

Máš to pekne,sluší jí to

Woky
Woky napsal 12.08.13 v 08:12 1b.

HurricaneCZ
HurricaneCZ napsal 31.07.13 v 13:09

V reálu zase takovej nášup nejsou,ale díky moc:) vypadá to líp než štětcem

Poldis
Poldis napsal 30.07.13 v 14:29

Pěkně Ty folie na foto vypadají taky good