Jawa 50/23 Mustang (1979)

Vlastník ROURA
Vloženo 15.7.2010
Aktualizováno 16.7.2010

Tak tohoto pionýra měl můj taťka jako z brusu nového v roce 1979.

Tak tuto motorku jsem v životě ani jednou nespatřil, protože jí taťka na neštěstí stačil prodat dřív než jsem se vůbec narodil.
Když jsem pátral po stopách pionýra a jeho dalších majitelích, tak jsem se asi po třetím vlastníkovi dopátral až ke sběrným surovinám, což jsem vůbec nechápal a ani v životě nepochopím, jak někdo může něco takového udělat. Dát motorku ať je jakákoliv do šrotu. Obvzlášť, když je všude takových mladých a všelijak různě střelených kluků, co by i po rámu s motorem skočili hned, jak by se dozvěděli, že je někde něco takového nazbyt.
Tudíž jsem po této pátrací akci sklopil uši a rozhodl jsem se pořídit si svého prvního pionýra od strejdy. Tohoto pionýra si sice nemohu vynachválit, ale motorka po tátovi je motorka po tátovi a tu já nikdy mít nebudu...

ROURA
ROURA napsal 20.01.13 v 21:06

cebeer: to je velká pravda.. Já se z toho ponaučim určitě, ale znám dost fandů, kterým už mají potomky, kteří o motorky nemájí absolutní zájem. To pak zamrzí ještě víc, než kdybych prodal všecko a nic mladýmu nezbylo.. xD

cebeer
cebeer napsal 09.01.13 v 10:18

Teď mluvím za táty: On člověk neví, co se mu narodí a jaký to bude mít zájem o motorky. Tvému tátovi se podařil velký fanda, ale v roce 1979 to nemohl tušit.
Jak psali přede mnou, pamatuj si to a něco pro děti schovej.
Máš už docela super sbírku. Blahopřeji a držím palce.

Milan-11
Milan-11 napsal 21.12.10 v 09:16

No dívám se, že toho máš požehnaně Tak přeju aby se to dále rozrůstalo a našel jsi nějakého pincka k mání

Provaz1
Provaz1 napsal 26.07.10 v 09:41

nj - to je mi líto ze nebudes mit motorku po tatoj- malem me potkal podobny osud- tata měl pio 20 a asi 15 let na nem nejezdil a byl u babicky v garazi kde mel strejc i auto- kdyz mi bylo 10 strejcoj garaz chytla a pionyr shorel i se skodovkou. pionyr byl na odpis a tata ho odtah pribuznejm na ND. kdyz mi bylo 14 - tak jsme se zacal zajimat o moto. a nastesti se mi ho podarilo zchranit a dat pekne do pucu-tak byl asi 5let- ale taky to neni ono- takze ted probihá uplná renovace do originalu a az bude hotovej tak ho sem dám

Lucass51
Lucass51 napsal 16.07.10 v 23:12

Byl pěknej a je veliká škoda, že ti ho taťka stihnul prodat. Ale vidim, že máš na čem jezdit :D, tak už jen popřád pohodu v sedle a čistou stopu po celou tuto a všechny další sezóny.
Máš to za desítku