Jawa 50/20 Pionýr (1977)

Vlastník skodovak
Vloženo 15.5.2010
Aktualizováno 21.2.2011

Moje první motorka. Je to starej dobrej Pionýr. Jezdím s ním moc rád. Poctivé materiály a zručnost soudruhů dali dohromady takovýto stroj. Vše včetně plášťů, žárovek a lékárny je původní jak to dostal v Považských strojárňach.

Tohohle fichtla jsem si koupil asi před dvouma rokama od svého strýce, kterej ho někde vyhrabal, udělal údržbu, zajezdil si a jak je u něj zvykem, prodal. Už když jsem ho poprvý viděl, zamiloval jsem se. Má TP i STK. Je plně pojízdnej. Při koupi najeto 2576km, ale dnes už se blížím k tisícovce v sedle. Jen pár kiláků a bude najeto 3576km. Vše je originální od výroby. Vše funguje. Jakoby vyjel z fabriky. Je to můj první stroj. Neprodám ho asi nikdy. Je to prostě láska. Postupně budu přidávat fotky z mých jízd. Jede na první našlápnutí.

\r
2.7.2010- tak uz ma za sebou stk i prepis. Uz je pravopltne muj. Pri vydani technicaku asi udelali chybu ale já se na ně nezlobím. Dali mi tam rychost 45km/h takze se se svym AMkem nemusim niceho obavat :D. Vcera jsem ho projel. Jizda je potesenim. Ideální stroj na začátek (pro mě i napořád). 100% mi vyhovuje a řadí se na nem líp než na simsonovi S51 enduro :D:D. kdo je od Kolína, az napise a muzeme se jet projet.\r
\r
23.7.2010- Tak už jsme spolu najeli nákej ten kilák. Nedělá mu problém ujet za den 124km. Nemá moc rád města a hlavně semafory. Jinak si nemůžu stěžovat. Krásnej pocit předjíždět babetty a hlavně moderní 50ccm skútry. Člověk se kochá krajinou při mé cestovní rychlosti 55km/h je to pohodovka. Teď dostal kamaráda Mustanga. Ale tento fichtlík je a vždycky bude moje číslo 1. Fichtlům zdar!!!

21.2.2011- Ted sice nejezdime, fichtlika pustim na silnici az když bude stabilně minimálně 20°C a čistý silnice. No od poslení editace se hodně změnilo. Ještě než sezona skončila, dosáhl jsem za tento rok hranice přes 2500km v sedle... Na fichtla celkem dobrý. Miluju ho... Už ať je teplíčko a zas ho projeduuu :D

Dzeronimo
Dzeronimo napsal 19.06.13 v 13:58

Ahoj,
pořídil jsem si 21 z roku 1976 a nyní jsem se pustil do oprav. Tvůj stroj je krásný, přeji ti ještě nekonečno bezpečně a bez závad najetých kilometrů. Jen se chci zeptat jestli nevíš náhodou něco o barevném provedení, které máš. Ten můj stroj je štětcem cáklý na modro, ale původní byla ta, jak ji máš ty. Nevíš náhodou číslo této barvy, nebo alespoň co nejvíce podobné?

skodovak
skodovak napsal 25.09.11 v 11:07

Luke: To bych prodával za tolik peněz, že by to nikdo nekoupil a kdybych musel, tak prodám jinou motorku, třeba jawettu nebo něco takového, ale zatím díky bohu nemusim

Lukejawa20
Lukejawa20 napsal 25.09.11 v 10:37

Jasně já tě naprosto chápu ,ale přece jenom kdyby jsi z nějakého důvodu musel tak se ozvy a já ji hned beru :)

skodovak
skodovak napsal 25.09.11 v 10:31

Lukejawa20: Díky za pochvalu, a když si pozorně přečteš popis, myslím že jsem tam napsal už dávno odpověď na tvou otázku. Je to moje první motorka a nikdy ji neprodám

Lukejawa20
Lukejawa20 napsal 25.09.11 v 10:28

Čus krasnej pionýr rozhodne 10 bodů ,ale chtěl jsem se zeptat nebyl by naprodej ?Já takovéh sháním do své zbírky tak dík za odpověd .