Honda CB 500 (1997)

Vlastník George.D
Vloženo 12.4.2010
Aktualizováno 21.3.2011

Můj vstup do světa motorek. Ideální mašina do začátku. Opečovávanej kamarád pro pořádnou zábavu. V TP 25kw, jinak otevřená na plný výkon. Doplňky: padáky + plexi. Už mi neříká pane.

Tak jsem se konečně dočkal. Ve středu 7.4.2010 jsem vyrazil směr Praha, kde jsem měl domluvenou schůzku s původní majitelkou. Po velice příjemném obchodu jsem se těšil na první kilometry s moji dlouho očekávanou motorkou. Nyní máme za sebou společně první víkend a já jsem naprosto nadšen. Motocykl je skvěle ovladatelný a velice pohodlný... další informace přinesu až se trochu více poznáme.

12.5.2010:
Tak přináším další informace o stavu motocyklu. Už máme spolu za tu chvilku naježděno něco přes 1000km. Za tu dobu jsem si na ni velice zvyknul a pokaždé se na ni moc těším. Zároveň jsem zjistil, že motocykl je stále zavřen na 25kw, protože je schopen jet do 140km/h a pak už je bez dechu. Proto se tento týden motorka nachází v servisu (odškrcení na plný výkon, seřízení ventilů, karburátoru, vzduchový filtr a shlédnutí celkového stavu). Za tu dobu co jí mám doma, prošla motorka ve volném čase mého otce pár základními servisními operacemi (kontrola brzd, výměna brzdové kapaliny, olej a olejový filtr, údržba řetězu, ložisko v zadním kole). Jsem zvědyvý jak na tom motorka je a jak se bude chovat po servisu.
Co se týká vzhledu, z motorky jsem odstranil plexi Five Stars a nahradil ho malým plexi Puig. Jiné úpravy jsem zatím neprovedl.

30.9.2010:
Tak se schyluje ke konci sezony. S motorkou mám najeto nějakých 7000km. Během sezony došlo k seřízení ventilů. V srpnu byla měněna řetězová sada a zadní plášť. Teď je nutností vyměnit přední plášť, ale to už bude asi na novém majiteli. Nerad, ale z finančních důvodů pouštím motorku do světa abych mohl koupit novou kamarádku.

23.10.2010:

Tak a je zazimováno. Musim přiznat, že letošní sezona mne naučila spoustu nového. Motorka byla naprosto parádní a neuvěřitelně rychle jsem si na ní zvykal. Postupem času mi přestával stačit výkon, ale člověk jak jezdí pořát po rovině, tak tam nebude výkonu nikdy dost a je to děsná nuda. Jak jí provětrám v zatáčkách vždycky přijedu domu a řikám si, že se mám ještě hodně co učit a že výkonu je sakra dost. Svojí váhou a ovladatelností je naprosto skvělá na blbnutí v zatáčkovitejch usecích. Jezdil jsem s ní na vyjížďky s kámošema na velkejch motorkách a měl jsem děsnou radost, že jsem jim stačil a někdy v zatáčkách zustávali i za mnou. Kdyby mne nelákal větší výkon, nechal bych si jí doma. Je to mašina, na kterej si člověk udělá všechno a není to až tak drahý. Nejlepší je spotřeba, která je kolem 5 litrů pro dálkový trasy s občasnou střelbou. Je to až neuvěřitelný. Horší je, když se člověk jede vyblbnout do zatáček. To jede i za 7 litrů a víc, ale to je člověk pořát u červenýho, tak se není čemu divit. Myslím, že tahle mašina bude sloužit ještě hodně dlouho a věrně bez poruch.

Ke4up
Ke4up napsal 25.07.10 v 11:53

Nejen motorku máš z Německa. (taťkovo triko)

Tezetka
Tezetka napsal 07.06.10 v 17:53

Pěkná mašina
Přeju pohodu v sedle a čistou stopu po celou sezonu...
Jistých 10 bodů

magoss
magoss napsal 02.05.10 v 10:14

Moc pěkná Hondička vypadá opravdu k světu a když se k ní budeš chovat dobře ona ti to vždy oplatí někdy nashle na silnici dávam 10 B

LUEL
LUEL napsal 19.04.10 v 14:00

přeju hodně pokodových km, dobrá volba 10b

George.D
George.D napsal 15.04.10 v 21:40

Všem Vám děkuji za komentáře. Dnes jsem dorazil domů ze školy a už se nemužu dočkat až o víkendu vysvitne sluníčko. Poté vyrazíme já a moje cb na nějaký menší výlet. Přeji Všem šťastné kilometry.