Jawa 350/361 (1966)

Vlastník mauser98
Vloženo 28.3.2010
Aktualizováno 1.11.2010

Koupil jsem ji rozdělanou v bednách a neúplnou asi v roce 1988

Byla to moje druhá ze třech "třistapadesátek",které jsem měl před vojnou.Původně "sportka" na 19" kolech.Ty jsem už ale nepoužil.Chtěl jsem ji totiž zmodernizovat do podoby 634ky.Napsal jsem si do Jawy a obdržel na dobírku 18" ráfky,dráty a matky.Nebyly totiž zrovna v "n.p.Mototechna" k sehnání a objednávky se tam taky nebraly. Ostatní nové díly se po určité době schrastily dohromady.Něco jsem se do té Mototechny naběhal.To nebylo jako dneska,aby se co zrovna není objednalo a do týdne je to k odběru.Ale měl jsem čas v klidu jsem dodělával řidičák skupiny A.  Udělal jsem s tátovou pomocí a zkušenostmi generálku motoru a převodovky a dal ji dohromady.Samozřejmě se musely dělat různé úpravy a držáky,protože nic z 634ky tam nepasovalo.Legrační bylo jak jsem přestříkal kryty kastlíků do tmavší barvy,kterou jsem našel v garáži. Ale té se nechtělo schnout,byla to totiž vypalovačka.Šup s tím do kuchyně mámě do trouby,zahulilo se zasmrdělo to a bylo hotovo.Výfuky jsem koupil z ČZky,protože oproti jawáckým stály polovinu.Oba dva asi 390,-Kčs   Nádrž myslím necelých 600,-Kčs v metalíze,výfukové koleno asi 80,-korun.

čurdaracer
čurdaracer napsal 07.08.12 v 14:14

DOBRÁ PRÁCE A HEZKÁ VZPOMÍNKA

Dolin
Dolin napsal 11.11.10 v 12:47

No dnes mít tu s devatenáctkama a na papírech tak si medím jak prase!!