Jawa 350/361 (1969)

Vlastník JAWAMUNDOS
Vloženo 7.12.2021
Aktualizováno 22.1.2024

Postavená z dílů, ale další sen je splněn.

První dojmy - První dojmy stejné jako druhé, třetí, paté, desáté...prostě super paráda a zážitek za zážitkem...Mundosína ( tak jsme stroj pokřtili) jezdí jako drak.

Dlouho jsem jí sháněl, ale ceny za sportky jsou nesmysl, tak jsem se rozhodl, že ji postavím z dílů. Už dopředu jsem věděl, že chci motorku na cestování a ne na výstavy, takže bylo rozhodnuto, že ji postavíme podle našich představ. Jelikož je to v podstatě skládačka co dům dal, co se kde sehnalo a zachránilo, tak jsme nemuseli ( a ani nechtěli) dodržet úplně historický vzhled ani barvu atd. a mohli jsme postavit cestovatelský stroj podle našeho návrhu. Kupodivu i lidem se líbí a ještě jsme se nesetkali s negativní reakcí.
Lak jsem dělal sám v domácích podmínkách, takže výsledek dobrý. Nápis na nádrži je stříkaný, není to samolepka. Nechal jsem si udělat šablonu.
Jinak motorku jsem z nedostatku času nechal složit za hříšné peníze v jedné "renovátorské" dílně. Chtěl jsem po nich i mechanické věci( brzdy, GO motoru, repas tlumičů atd.) A dopadlo to takhle - přední tlumiče už jsem po nich repasoval sám, protože jejich repase spočívala v tom, že nic neudělali, jen mi dali účet GO motoru dopadlo takhle - hned při první vyjížďce jsem Mundosínu zadřel, od začátku teklo gufero u řetězového kolečka (nejdřív neznatelně, potom už hooodně-protočilo se v uložení karteru). No a nakonec se mi teď vysypala převodovka ( ještě jsem nerozebral, tak závadu neznám ). Takže na zimu je plán jasný - Mundosínu rozebrat, vše zkontrolovat a opravit.
Ale i přes tyto závady musím uznat, že je to spolehlivá motorka, která je schopná jezdit a jezdit. Vlastně mě vždy dovezla domů. I když se nakonec vysypala převodovka, tak po chvíli zkoušení tam skočila dvojka a dojeli jsme s Mundosínou až domů.
Jinak na 350 se dá cestovat i v dnešním provozu. Pokud s veteránem udržíte krok s kamionem, dá se jezdit všude. A to třipade bez problému zvládá.

Jestli se všechny plány podaří a hvězdy budou přát, tak bych na Mundosíně chtěl dojet do Magadanu. Tak uvidíme jestli, případně kdy...

2019 - zrození, první kilometry, zajíždění
leden 2020 - Elefantentreffen ( Německo) - první defekt ( píchlé zadní kolo)
září 2020 - IRON RIDER CHALLENGE - účast v tomto závodu, ujeto celých 11 kol - za 24 hodin ujeto 1100 km ( bez jediné závady, motorka jela jako čert)
červenec 2021 - Rakousko
září 2021 - ustanoven český rekord - za 24 hodin v běžném provozu ujeto 1210 kilometrů ( vše zapsáno komisařem Agentury Dobrý den z Pelhřimova. Tento rekord je zapsán v České knize rekordů. Podrobnosti na internetu - FB, stránky Agentury Dobrý den, Youtube atd.)
IRON RIDER CHALLENGE 2021 - jelikož se pokus o rekord konal v rámci tohoto závodu, tak i letos jsme závod dokončili s odznakem - 1100 km.

Další akce plánujeme, ale uvidí se jak to bude s cestováním.

JAWAMUNDOS
JAWAMUNDOS napsal 23.01.24 v 19:05

Díky moc za komentáře a hodnocení
A k otázce co se děje, rekordy atd. - jezdím na jiné motorce Jawa 350/632, která je na profilu u motorek. Tam novinky jsou.

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 23.01.24 v 11:05 10b.

Vůně mládí.

callowsick
callowsick napsal 22.01.24 v 19:17 10b.

Vostrý

Targus
Targus napsal 22.01.24 v 18:17

Furt hledám, co je novýho, a vono nic.
Nechtěl jsi nám něco sdělit? Třeba zas nějaký rekord, nebo tak něco...?

Kawahans
Kawahans napsal 06.01.22 v 17:18 10b.