Yamaha YZF-R125 (2008)

Vlastník ZZilvi
Vloženo 27.3.2010
Aktualizováno 22.5.2012

V pátek 13.4.2012 se slzou v oku prodána. Bude mi chybět holka jedna, zažili jsme spolu nezapomenutelný chvíle. Byla to super motorka, na kterou nikdy nezapomenu.

O téhle motorce jsem snil od doby, co přišla na trh. Byla koupená jako funglovka. Ročník 2008, do provozu uvedena v červnu 2010:)

Takže od června 2010 společně hltáme kilometry a parádně si rozumíme. Doufám, že nám to tak vydrží po celou dobu našeho ježdění. Dlouho jsem váhal mezi 2taktem a 4taktem. Už od začátku jsem slintal právě po YZF, ale nikdy bych nevěřil, že ji teď budu opravdu mít. Prolezl jsem snad všechny stopětadvacítky a hodně mě lákala jedna RS. Nakonec jsem si koupi RS rozmyslel a po chvíli se naskytla dobrá možnost mít YZF a jelikož bylo ERko mým snem, nakonec vyhrálo. No znáte to:)

Motorka byla koupená nová, takže prvních 1000km jsme si na sebe mohli v klidu zvykat a v poklidu jsme zajížděli. Nyní už spolu máme nalítáno přes 13 000km a jedním slovem můžu říct, že je to PARÁDA. Tahle motorka mi suprově sedí, strašně mi přirostla k srdci a nedám na ni dopustit. Jsem rád, že ji mám. Za ty 2 sezony jsme spolu zažili super chvíle.

Ikdyž je to maloobjemová motorka, tak si s ní člověk užije spoustu zábavy. Krásně se ovládá a dělá přesně to, co po ní vyžaduju. Do zatáček jde uplně sama. Brzdy, podvozek, motor, všechno mi vyhovuje. Líbí se mi průběh výkonu, i když občas by se hodilo pár koníků navíc. Ale myslim, že na stopětadvácu 4takt jede Erko fakt hodně dobře:)
Dalším plusem je určitě supr spotřeba, 3litry jsou 3litry.

ERko je bezproblémová motorka a ikdyž je to "jen" dváca, dokáže taky slušně svištět. Celou tu dobu motorka jezdí úplně bez problémů nebo nějakého protestování. Kromě klasické údržby a spotřebních věcí jsem do motorky nemusel investovat ani korunu. Jede super, vypadá super, je to prostě luxusní stopětadváca. Cena motorky je sice vyšší, ale myslim, že Erko se výborně odvděčí.

Na motorce jsou reflexní proužky na kolech do barvy motorky, držák SPZ Evotech s LED diodou a pár samolepek.

V 16ti letech jsem si nemohl nic lepšího přát.

Doufám, že mě Erko nepřestane překvapovat a že spolu budeme dál zažívat super chvíle. Byli jsme spolu samozřejmě na pár srazek a spanilejch jízdách. Hodně se mi líbilo Hledání přívěr 5, kde jsme měli možnost si vyzkoušet i nějakej ten sprintík.

Co se rychlosti týče, není to žádné dělo, to je jasné, ale stovka je tam hnedka a těch 100-120km/h se dá držet pořád. Maximálka je 134km/h, ale nemá cenu ji tolik drásat, lepší jsou zatáčky;)

Samozřejmě na eRku můžu nechat oči, protože ten design se chlapcům z Yamahy fakt povedl. Myslim, že celkově je to hodně povedená motorka a jen těžko se na ní hledají chyby.

Co víc si v 16ti přát?:) Dle mého názoru je to asi nejlepší stopětadváca:)

Pomalu ale začínám pokukovat po nějké šestce a do léta bych rád nějakou koupil, tak uvidíme.

Jinak samozřejmě velký DÍK patří rodičům. Hlavně tátovi, kterej je do motorek asi stejnej blázen jako já.

Cortex
Cortex napsal 18.09.13 v 23:17

Koukám, že už je to dýl, co jí nemáš, ale každopádně závist, jako prase. Taky to byl můj sen, ale právě z finančních důvodů jsem skončil u Hondy cbr-125r :) YZF125 je fakt paráda, nikdo by prostě na první pohled neřekl, že je to 125ka 4takt. :) Tak snad jednou osedlám alespoň R1, když ne její o něco více menší sestřičku :D :)

pernik92
pernik92 napsal 22.10.11 v 19:22

moc pěkné fotky a krásná mašina a HP5 bylo luxus

FOPE
FOPE napsal 18.10.11 v 22:35

Moc pěkná tak šťastné KM bez nehod !