Simson S 51 Enduro (1990)

Vlastník maryk
Vloženo 21.3.2010
Aktualizováno 27.3.2010

Simson S 51 Enduro 12V , po konpletni renovaci

Simson Enduro , byla moje prvni motorka po Jawa 555 , kterou jsem mel po tatovi.
Mel jsem z nej snad nejvetsi radost, kdyz jsem ho dostal , spis jsme si ho pekne vystali.
Cekali jsme na nej 10 dni a noci pred mototechnou a to jsme ani nevedeli , jestli vubec prijdou . Nakonec je privezli , cekalo nas 15 ale nakonec jich prislo jenom 10 Simsonu.
Ja jsem byl 3 , tak jsme se ho nakonec dockal.
Se Simsonem jsem najezdil asi 15 tis. km jezdil moc pekne a hlavne byl spolehlivej, jedina zavada , ktera mi potkala, tak mi odesla ridici jednotka zapalovani , ta mala zluta krabicka pod kaslikem :) , ale ta sen tam u Simsona proste odesla. Byl to nezvyk, mit motorku , ktera proste jezdila a jezdila bez poruch.
To s Pionyrem , to se clovek nenudil, s tim byla zabava, kazdou chvili se neco posralo.
Jinak jsem byl moc spokojenej a myslim si ,ze takovou radost , kterou jsem tenkrat mel, tak uz jsem ze zadny jiny motorky takovou nemel.
Pred dvema mesici jsem si rekl , ze bych si ho mohl koupit , jako vzpominku na moje motocyklovy zacatky a moje mladi.
Hledal jsem na netu a nakonec jsem sehnal stejnej rocnik jako jsem mel a to r.v 1990 , byl to posledni model Simson Enduro S 51 byl to 12V s bezkontaktnim zapalovanim a otackomerem jako jsem mel .
Tak jsem ho nakonec koupil za 7 tis .,sice kompletni , ale v dezolatnim stavu .
Preci jenom za 20 let provozu uz mel nejlepsi leta za sebou , takze jsem ho celyho zrenovoval , prakticky je vse nove.
Motor byl juz taky celkem vybehanej, tak kdyz uz jsem ho generalkoval, tak jsem z nej udelal rovnou 70ku, koupil jsem i 70kovou kliku ,primarni prevod ,karburator amal 19 ,
Lak jsem udelal bilou perlet,bile blinkry, nove pneu ,prakticky , vse je nove .
Zrenovoval jsem ho za Dva mesice a je opet jako kdyby vyjel z mototechny
jako , kdyz jsem si tenkrat pro nej sel ze skoly a mama na me cekala u mototechny s novym Simsonem a ja jsem poprve v zivote mel motorku novou a krasnou.
Se Simsonem jsem si uzil plno vyjizdek a byl jsem s nim moc spokojenej.
Celkova cena renovace vcetne koupe Simsona cca 26tis.

Classic
Classic napsal 20.06.16 v 08:33 10b.

Moc pěkný. Zažil jsem s koupí nového a radostí z něj podobnej příběh, ale ještě o pár let dřív. Nedávno jsem si také z nostalgie znovu jednoho, ale v pěkném stavu, pořídil.

Sitic46
Sitic46 napsal 07.07.12 v 16:01

Krásné endurko, dávám 10 b

tadeo96
tadeo96 napsal 11.01.12 v 20:13

Krasnej simák at slouží davam 10 b

maryk
maryk napsal 06.01.12 v 18:02

Diky za pochvalu. Dal jsem na nej 70ku 4kanal , tak jede paradne , jde krasne do otacek. Preji mnoho stastnych kilometru bez nehod .

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 29.10.11 v 10:54