Simson S 51 Enduro (1990)

Vlastník hondabest
Vloženo 12.1.2011
Aktualizováno 4.3.2012

Skvělá motorka nemůžu si na ni stěžovat. Byla to moje druhá motorka hned po podomácku postaveném fichtlu . Rok výroby 1990 byl jsem šestý majitel. Najeto 22500 km ale GO mi to vynulovala

Byla to moje druhá motorka (první na papírech s kterou jsem s řidičákem vyjel na silnici) když jsem si ji přivezl byl to obyčejný simson ale já nemám rád co si sám nezkontroluji takže rozebrat do šroubku vyčistit, vyměnit, poopravit obrousit, zakitovat, nastříkat, složit, bohužel plnil jsem přední tlumiče olejem nedal jsem na doporučení a samozřejmně jsem se rozjel a olej postupně utíkal po vydlicích dolu takže rozebírat vyměnit simerinky atd. bohužel to nepomohlo nevím jestli byla ohnutá nebo čím to bylo, u tohohle se vám velice bude líbit ta fotka na tom stole :D nechtěl jsem montovat celý brejle protože jsem to dělal už víckrát a nový lak jsem si odřel takže jsem to vymnyslel takhle :D. Přišlo na řadu pár vymožeností jako LED pásky, grypy, ochrana na ruce, omotávka. Motor jsem poslal na GO a aby mi převrtali origo válec na 60/2 nějak podělali lamelovej koš takže mi spojika i při zmáčknutí páčky zabírala doted to nechapu dal jsem jinej a chodilo to jezdil jsem chvili a připadal mi že moc nejede kopce byli problem a ve dvou ...o tom araši pomlčim :D a tak jsem si vyhlídl válec 60/4 kanál ten kluk byl z Plzně tak jsem tam jel na simsonu hned po škole asi kolem 3 hodiny celou cestu jsem jel max 60 a chvílema 40 protože proti mě foukal silný vítr cestou jsem tankoval dojel jsem tam koupil válec a zpátky celá cesta +- 200 km. Přijel jsem domu kolem 9 hodiny večerní a byl jsem štastný že jsem ho sehnal pořizovací cena byla 1300 Kč (hlava, válec, čep píst a jeden kroužek ) simsonek tu vzdálenost skvěle zvládnul když jsem stavil chytl zase napoprvé jako vždy. Když jsem ten válec chtěl nasadit všiml jsem si že má vyštíplý kus pístu jak v něm drží čep nechtěl jsem to riskovat a zkoušel jsem tam píst ze starého válce, bohužel byl moc úzký a to by hodně zvonilo a zbytečně bych vydíral válec, takže do prodejny a nový píst s kroužky. Seděli suprově podle prodejce cituji "jako víno" tak jsem to nasadil a jel se projet a říkám si při plném plynu nestíhá asi plnit, koupil jsem sadu trisek a zkoušel, měl jsem karburátor bing 17. Nakonec tam skvěle padla 80 tak jsem se jel opět projet a vše už bylo dobré maximální rychlost byla 75 km/h (po zajetí 500 km). Komplet opravy náplně atd.mi trvaly +- rok, cena simsona byla 11 000 Kč a do něj jsem investoval +- 20 000 Kč. Všichni řikali nedělej to ale já byl spokojený se svým simsonkem a tak mi to nějak nevadilo až později jsem pochopil že to nemělo cenu a za tu cenu ho v životě neprodam ale nelituji toho, pak se mi zalíbila Honda CBR 125 R a řikál jsem si chce to něco silnějšího. Takže jsem šel na brigádu ale penízky pořád nestačily musel jsem mojeho simsonka prodat sehnal jsem kupce který si ho vzal za 15 000 Kč a já si za tři dny jel pro hondičku (ještě teď si na něj občas vzpomenu kolik jsem si s nim dal práce laky, broušení, kyty, filery atd ...) ale s výměnou Simson za Honda jsem spokojen byl spolehlivý po mojí generálce jsem se nebál jezdit i větší dálky kam si nidko se simsonem netroufl nebo aspoň toho koho jsem znal kdo ho měl. Moje největší spotřeba po předělávce a to že jsem ho pořád dusil a lítal s nim byla necelých 6 L nedostal jsem se pod 3 nejnižší byla 3,5 L. Lil jsem do něj natural 98 a do něj mýchal motul 510 cena 219 Kč litr. Je to 2T takže trochu kouře bylo vždycky ale určitě ne jako z M2T :D:D tenhle olej silně nedoporučuju já čistil výfuk asi po 3 měsících a po tom M2T to chtělo každý týden (nepoužíval jsem ho jezdil na něj majitel předemnou a já jenom dojel pixlu a stačilo mi to). To je silná nevýhoda zadělaný výfuk (čim čistější tim lepší výkon). Chytal na našlápnutí max napodruhé se sytičem za jakého koli počasí. Opravdu supr motorka a to nejen pro začátečníky i terén nebyl nic tak hrozného pro ni, dobrý tlumiče a sestrojení kostry na jedničku .

hondabest napsal 03.11.11 v 08:16

mit penize na novou nechal bych si ho fakt sem do něj dal hodně peněz a času ale neměl sem je takže musel jit ... taky mě to štvalo no ..

DjMicho
DjMicho napsal 31.10.11 v 15:47

škodaa žes ho prodal

hondabest napsal 02.03.11 v 12:13

to jo no :D dělal jsem na tlumičích a nechtělo se mi rozebírat celej předek tak proto

michall171
michall171 napsal 27.02.11 v 12:49

pěknej simák 10b jo a dobrá fotka na tom stole

hondabest napsal 27.01.11 v 20:49

mě taky nikde nidky nenechal měl jsem ho sice jenom jednu sezónu ale najel jsem 11000 km což je na simiho dost a byl jsem spokojenej teď mam hondičku j taky spolehlivá a hned se cestuje líp