Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Francois
Vloženo 12.12.2009
Aktualizováno 19.10.2015

Tři pade je taková normální česká motorka na normální ježdění,určitě né na blbnutí.

První dojmy - je jasné že je to česká klasika od Jawy,nic extra. Tak nějak motorka pro každodenní život,ježdění do práce,pohodu na cestaách klidně i těch nejhorších kvalit,ale zase prostě musíte být nadšenec Jawy

Tuto třistapadesátku jsem si koupil v květnu 08 po druhém majiteli.Nejhorší je,když koupíte motorku od někoho,kdo se o ni nestará,což drtivá většina z Vás zná.Takže i já jsem ji uviděl na netu,tam se mi líbila a jelo se pro ni.Nestála moc,ale kdyby stála ještě méně,bylo by to lepší,protože sem nevěděl co mě čeká.Dal jsem ji do servisu,aby mi ji proklepli a seřídili,protože jsem dva roky motorku neměl a před tím jen pincka.Myslel jsem si že bude vše ok a zaplatím jen pár blbostí-bohužel.Kotoučovka v háji(starý typ),spojka v háji(originál 639 konstrukčně nevyřešená,zaměňuje se za 638) a spostu dalších prkotin,které mě vyšli na 8 litrů ani sem nemrkl.Věděl jsem ale to,že momentálně mám bezchybnou a spolehlivou motorku a nemusím se bát,že někde zůstanu.Ano bylo tomu tak,do podzimu jsem ujel 5 tisíc kilometrů a to jsem jel i jednu dálkovou(Luhačovice-Jindř.Hradec)ve dvou a zvládla to absolutně bez chyby.Přes zimu jsem udělal údržbu a nachystal jsem si ji na sezónu,v servisu mi akorát zkontrolovali nastavení.V srpnu jsem zmáknul STKáčko,což mě zase stálo ranec,musel jsem nazout nové pryže.Nechtěl jsem nic co dělá Barum,nebo Mitas,takže jsem volil cestovnější gumy a nazul jsem Continental Conti GO.Můžu říct,že na tři pade bohatě stačí,jen co se ohřejí,pohoda.Za ty dvě sezóny jsem ujel 10 000km a má na tacho něco okolo 20 000km.A čekají mě zase opravy,protože to po původním majiteli ještě není vše,nechal mi i nějaké záludnosti.Kompletně se mi rozesrala elektrika,na rámu se olupuje barva a motor nemá zrovna nejlepší zvuk.Mám obavy,že to bude zase ranec,než vyjedu na cestu.Neměl jsem sice možnost se svést na jiné motorce,ale na to moje ježdění do práce(denně 50km) to bohatě stačí,navíc jezdí za málo(4-5litrů),záleží jak se k ní chováte.Pojistka je taky přijatelná,takže neřeším to jestli budu doma za 25 minut nebo za třicet.

Po 3 sezónách:
Na motorce jezdím každý den do práce dokud počasí dovolí od jara do zimy,ať prší nebo svítí,prostě pořád.Za tři sezony jsem najel 15000km a nebyl s ní ještě nijak vážný problém.sem tam nějaká blbost nebo sem tam něco.Nyní mě ale čeká celkem velká oprava,protože tuto sezonu jsem jen jezdil a nic nedělal-neudržoval,takže teď ji budu muset zase trochu poléčit a bude zase moct najíždět kilometry

Na jaře 2013 po zimní kompletní opravě našla nového majitele,k jejímu štěstí nadšence značky Jawa.
Během 5 let jsem s ní najel 18tis km a pokud jsem se o ni dobře staral,tak fungovala dobře a bez servítek říkám,že jsem ji nešetřil.
Na tuto třipade budu určo vzpomínat v dobrém,ikdyž mě sem tam malinko potrápila.

Francois
Francois napsal 10.11.13 v 19:48

Geodet
Jasně chlape,taky jsem to tak měl. Ale nevadilo mi na tom jezdit.

Geodet
Geodet napsal 10.11.13 v 19:27

Nic ve zlém, ale s Jawou prý má člověk 2x radost. Poprvé když ji koupí a podruhé když ji prodá.

Reno77
Reno77 napsal 20.03.12 v 21:15

Moc pěkná,ale v tom servise Tě fakt natáhli víc než mafiáni z Ruska.Dávám 10b.

Dolin
Dolin napsal 07.10.11 v 13:35

Hezká 350!

CVRCEK-C2
CVRCEK-C2 napsal 11.02.10 v 20:03

Tak takhle na fotkách nevypadá špatně. Akorát si myslím že tě v tom servise trošičku natahují s cenou Škoda že nebydlíš blíže bych se ti na ten motor koukl. GO se vším všudy vyjde na cca 1500Kč teda když nepočítám práci. A ta spojka se u 639 dá řešit pružným kroužkem cca 100Kč a je po starostech. Tak ať jezdí...