Yamaha YZF-R1 (1999)

Vlastník poli46
Vloženo 10.10.2009
Aktualizováno 2.3.2012

splnil jsem si svůj klukovský sen =)... je to láska na první svezení =)

Yamaha YZF R1 bílo červená láska na dvou kolech. Byl to můj dlouhodobý sen který sem si splnil.
Hodně rychle jsem si zvykl na posez, nemusím nohy skládat někam daleko za sebe jako na TZR , má o hodně pohodlnější sedlo, není problém na ní jet 300km vkuse aniž by mě bolel zadek, a váhový rozdíl není zas tak moc velký, na rozdíl od výkonu, do zatáček se po nastavení podvozku skládá úplně nádherně a sama..
musel sem úplně změnit styl jízdy. U TZR jsem na okruhu dával v půlce zatáčky plnej knedlík do výjezdu a ona se s tím nějak poprala, zatím co z R1 už se mi mockrát povedlo vyjet ze zatáčky v driftu nebo po zadním, tak v zatáčkách to chce ze začátku hodně s citem, krásně se na ní vysedává do zatáčky, nevíhodou jsou nízko umístěné stupačky, tak jsem je předělával podle rad co mi radili kluci z okruhu, aby sem je skrátil o sklápěcí klouby, díky na soustruhu vytočených nových mezikusú se dostali stupačky blíž k motorce a pod spodní rameno přepáčka sem vyfrézoval mezikus kterým se stupačky zvedli o 80mm, tak jde teď víc naklánět a nemusim kupovat drahý přepáčko.. max rychlost je na tachometru 308 , líbí se mi že táhne krásně v celém spektru otáček a ne jako šestky který nejedou do 7tis. a pak vystřelej jak šílený, měl sem tu čest jezdit už na všem možném a R1 je zatím jasný vítěz.
Je úplně super že se dá i na šestku jet i po městě a nemusím jí nesmyslně točit aby jela. Průměrná spotřeba je cca 6,5l když jedu jako člověk.
Na zadní jde krásně jen plynem, nyní mam jiný převod místo 16/43 mam 15/46 a 1,2 se zvedá plynem a na 3 se jí ještě chce... Zrychlení je úplně úžasný, to stádo těch koníků tam je znát a snadno můžou vytrestat kohokoli kdo sedne za řídítka a vypne mozek.
Možná bych ale vytknul brzdy , jejich účinek by mohl být větší ale jinak sem maximálně spokojen, dost pomohla brzdová kapalina dot 5.1 a brzdoví desky AP.

Za tu dobu co sní jezdim jsem už naní dělal pár úprav které vedli k zvíšení bezpečnosti, výkonu a kráse .Nyní je tam výfuk RP tuning ve stylu MotoGP, KN filtr,iridiové svíčky NGK. tlumič řízení hyperpro, duhový racing plexi Daytona , karbonový kryt řetězu, nově Dunlop GP racer (2-směs). na okruh mám sadu slikú PIRELLI DIABLO SUPERBIKE předek 120/70 soft a zadek 190/55 medium. stupačky jsou upraveny tak že jsou zkráceny o sklápěcí klouby a podložení přepáčka z dúvodu že sem snima pořád škrtal o zem.
S novou řetězovkou D.I.D racing X-ring 15/46 530 je motorka ohodně živější a zábavnější.
dělal sem si padáky na boční plasty stroje...
sada laminátú pro občasné projetí na dromu.

bohužel mi začla skákat dvojka tak sem si ji nechal dělat v Altmanmoto a díky jejich zásahu se mi při jízdě ze servisu zadřela na klice, tak jsem si naní motor generálkoval sám po hrúzném zjištění co tam všechno naní zanedbali.
nyní je spolehlivá a funguje tak jak má

malé nedostatky na podvozku které jsem vyřešil, nechal sem si poradit a nastavil sem si podvozek dle těchto instrukcí.
Předpětí vpředu utáhnout na poslední zářez, odskok vpředu povolit 1 kliknutí z úplně utaženého a kompresi povolit o 2 kliknutí z úplně utaženého. Zadní předpětí nastavit tak, aby při zatížení jezdcem klesla motorka o 3,1cm, kompresi i odskok vzadu povolit o 3 kliknutí z úplně utaženého.
Komprese se vpředu i vzadu šteluje nahoře a odskok dole. toto nastavení je na jezdce do 175cm a 80kg .. a ještě sem popustil trubky v brejlích o 7,5mm a funguje to uplně skvěle . max spokojenost.

další foto atd naleznete tady na poliracing

Kdo jí skusí nechce jinou

Už se těším až bude krásný počasí a pojedu se projet někam na okruh.

Luc_22
Luc_22 napsal 12.09.13 v 15:23

máš to dobře v malíku

MisakR1
MisakR1 napsal 24.03.13 v 19:50 10b.

super videa !!!

brzda80
brzda80 napsal 14.02.13 v 08:06 10b.

Taky jsem z ní byl blázen když jsem ji poprvé uviděl. A v těch barvách jedna z nejlepších kombinací vůbec!!!
Super lauf od RP. Deset trestných bodů. :o)

enusim2
enusim2 napsal 12.10.12 v 10:01

10b chlape. hele ta fotka s Valle 46 to je fotomontaz? :D

Milunie
Milunie napsal 06.08.12 v 00:09

Hmm, fakt super. totální mazel. Nádhera.