Yamaha YZF-R1 (2006)

Vlastník Bazalka
Vloženo 1.12.2011
Aktualizováno 11.2.2014

R1 - Jede to moc, moc, moc. Brzdí to skvěle, řadí to skvěle, jen je na tom zima jak kráááva! Není nad to si pořídit motorku těsně před zimou!

První dojmy - Moje nová láska. Zatím jsme spolu byli jen dvakrát na STK. Kdo ví proč jim vadí jinej rozměr pneu. :-D Na yoshimury bez vložek ale nic neříkali.;-) Různě v recenzích jsem se dočet, že hodně topí pod prdel. No teď na konci listopadu mi to ani nepřišlo. :-) Oproti Hornetu je to raketa samo trošku na úkor ovladatenosti. Nic co bych nepřežil. A ten zvuk!!!

Je 2. ledna a za dnešek jsem vyjezdil dvě nádrže. Pomaličku si na sebe začínáme zvykat. Sice je to zatim spíš motokros (voda, štěrk, bahno nanesený na silnici...), ale i tak mi byla přilba malá, jak jsem se tlemil.

No a na závěr nezbytná očista .

18.2. vylezlo slunko - tak jen kousek kolem komína

1.3. při cestě na oběd do naší skvělé firemní kantýny mi přišlo, že v tomhle počasí je fakt kravina být i nadále v práci. Takže půl dne dovča a hurá do Reichu. Po návratu jsem zjistil, že na R1 už mam najeto něco přes 1000 km. Cca půlka byla dokonce i po suchu . Překvapilo mě jak je pohodlná. Skoro bych řek, že po 300 km jsem byl z Horneta zmlácenej víc. Přidávám pár fotek z Haidmühle a okolí.

Tak jsem se konečně projel taky po suchým a trošku ohřátým asfaltu. Poprvý v životě 299 km/h - neskutečnej fičák. No a kolena jdou na zem daleko snáz, než na Hornidlu. Jj už si začínáme rozumnět.

Máme najeto necelých 5000 km. Stále se učím. Na horizontech je trošku problém udržet předek na zemi. To ostatně i při předjíždění, rozjíždění ... no vlastně skoro pořád. Oproti Hornetu neuvěřitelně stabilní a jistá na dobrým povrchu. Naopak na rozbitým se bojim bojim. Ale možná je to jen hlavou. Další můj problémek je srovnat se s tou rychlostí. Na Hornidle jsem většinou končil na 150km/h, tam teď teprve začíná zábava. Na druhou stranu letět touhle rychlostí do zatáčky, kam často neni moc vidět ... no . Mušim si asi zvyknout bo jí vzít někam na okruh. Sada Qualifierů smetená, tak zkusim něco vícesměsovýho - BT016.

Tak jsem včera koukal na tachometr a je tam ode mě najeto přes 6500 km. Dlouho oddalovaná výměna pneu přišla až po poměrně důrazným vysvětlení od rakouských orgánů. Žádný velký sraní - zabavili klíč a buď si to tady nech přezout oder zu fuss nach Hause. Pravda po výměně jízdní vlastnosti zase o level jinde. Konečně jsem si zvyknul na jízdu na litru. Skutečně neni třeba jí držet úplně pod krkem. V zatáčkách na koleno je jízda daleko klidnější. Jen je třeba nenechat spadnou otáčky pod 3 - 4tis. Tam už při razantním výjezdu cuká.
No baví mě neskutečně - mam pocit, že mi chvíli vydrží.

Kolem Dunaje mezi Linzem a Passau jsem objevil krásný silničky s minimálním provozem. Fakt krása s jakou přesností se R1 v zatáčkách vodí. Na druhou stranu jsem si vzpomněl v zácpě v Passau v téměř čtyřicetistupňovým vedru na poznatky některých majitelů - R1 topí pod prdel ... ale jak!!! Když se sepne ventilátor a všechno to horko jde přes nohy nahoru ... nedovedu si představit na tom sedět v tu chvíli v kraťasech, jako je to občas na našich silnicích vidět. V každým případě se městům vyhybám jak čert kříži. Jen teď neni čas na focení - prostě mě sere kvůli tomu zastavovat.

Tak jsem konečně vyzkoušel jízdu ve dvou. No jak to popsat ... zkusil jsem a stačí. Ještě při svižnější jízdě to šlo - ovšem průjezd ucpaným městem je fakt peklo. Rozhodně tomu nepomohlo ani vedro, co ten den bylo. Po 200 km mě bolely ruce jak kdybych celou dobu dělal kliky a na nerovnostech jsem si párkrát natlouk koule o nádrž. Jinými slovy, až budu chtít někoho vozit, pořídim si na to motorku k tomu určenou.

Máme za sebou 10tis. km a baví mě čím dál víc. Nechal jsem vyměnit svíčky, chladící směs, olej, filtr, vyčistit KNko a obout nové bačkůrky. Tentokrát S20. Na BT16 jsem najel 5tis. a spokojenost - tyhle by měly býti lepší, tak uvidíme. No a když už je takhle načančaná, tak zkusíme poprvý okruh. Jsem na to moc zvědavej. Tak snad to tam hned na poprvý nevyválim - jedeme po ose.
Do Brna jsme se vydali den dopředu, abychom se stačili ještě večer důkladně "připravit". Kvůli dešti jsme ale okruh druhý den vypustili - S20 se skvěle osvědčili po cestě z Brna - cestovní rychlost 160 - 180 na vodě a ani náznak aquaplaningu.
Konečně začala být zase kosa, tak jsem zastavil na fotečku.

Po třech tisících a nějakých drobných jsou S20 na značkách. Jak jsem s nima byl spokojenej při jízdě, tak jsem čekal nájezd aspoň 5tis. Trošku zklamání. Mno dal jsem novou sadu a hurá poprvý s R1 k moři. Tak uvidíme, co na ně řekne sardskej hrubej asfalt. Doufám, že mi vydrží aspoň dva týdny.

Tak na Sardinii paráda. Bál jsem se tamních relativně pomalých zatáček, ale R1 tam padala skoro sama. Pravda sjíždění serpentin z kopce dávalo zápěstím docela zabrat, ale dalo se. Bridgestone S20 vydrželi 2500 km a byl jsem na plátně. Pravda drží krásně, jen dvakrát mi uchcalo zadní kolo, ale bylo to vždy při kolínku a prudším přidání - moje blbost. Teď zkusím Micheliny Pilot Power. Co jsem slyšel, tak by nájezd mohl být vyšší.
Tak odvolávám co jsem odvolal, když jsem psal, že ve dvou ne. Jak se ukázalo, tak opravdu hooodně záleží na baťůžku. Není to sice kdovíjaká hitparáda, ale do cca 300 km se dá s přestávkama v pohodě. Dokonce díky tomu, že jsem nevysedával, tak poserproužky hned napoprvé pryč. Jinak ty Pilot Powery - za tu cenu jsou hodně dobrý - teď ještě kolik vydrží ...
Tak včera si jí odvezli do Frenštátu. Stýská se mi. :-)

Ondrasek2607
Ondrasek2607 napsal 10.11.15 v 11:07 10b.

Velká kráska

SpiidR1
SpiidR1 napsal 13.06.15 v 09:13 10b.

super popisek..-))

tpower
tpower napsal 12.06.14 v 00:52 10b.

Krasavice :) Jizda v zime a ty komentare mne povzbudily a podporily kam az se da zajit - ja jsem na uplnem zacatku ale jinak jsem take naprosty blazen ze bych jezdil klidne pod vodou kdyby nechtelo prestat prset ... :)

context
context napsal 17.03.14 v 19:21 10b.

krásna hlavně ten sníh okolo a ty na mašině

Ares1984
Ares1984 napsal 15.03.14 v 00:21 10b.

Krásná R1 chtěl bych slyšet ty yoshimura v akci. Musí to byt krása. Ten sních okolo mazec. jasných 10b