Honda CB 600F Hornet (2006)

Vlastník Alojs01
Vloženo 23.9.2009
Aktualizováno 24.4.2022

Sršeň, poslušná a snadno ovladatelná motorka, která reaguje přesně tak, jak jezdec chce...

První dojmy - Že to hezky jede...zatáčí...i brzdí... :-))

Začínal jsem na CBF 250 a po roce chtěl už něco trochu silnějšího.Původně jsem přemýšlel o CBF 500. Nejsem žádný hltač rychostí, ale mám rád klidnou a pohodovou jízdu. Pár se si jich vyzkoušel, ale kamarád do mě pořád hučel, abych si vyzkoušel také horneta.

Po prvním usednutí jsem měl pocit, že už na něm jezdím nějakou dobu. Hned mi sednul a ovládání bylo oproti CBF 500 na úplně jiné úrovni.
To mě přesvědčilo a už ho mám doma... Těším se, až toho budeme mít spolu najeto víc.

Konec sezóny 2009
- nadšení a naprostá spokojenost a najeto s ním cca 1500km.
Jezdím pohodičku, takže pověstné sršní vlastnosti projevující se nad 7tis ot. jsem zatím nevyzkoušel a ani mi to nechybí....
Příští rok ho chci vzít na svoji porní motodovolenou (Balaton, Alpy), vida jedno předsevzetí na nový rok už mám jasný, tak uvidíme.

Konec sezóny 2010 - Předsevzetí nevyšlo a dovolená se tedy přesouvá na příští rok... Ale přesto jsme spolu najeli přes 6,5 tis km. Zkusil jsem i 600 za den...když v tom je oběd a tankování, tak ani nejsou potřeba nějaké extra přestávky. Jinak i letos naprostá spokojenost, leju akorát benzin (spotřebu 5l jsem překročil málokdy) a starám se o řetěz. Jo a málem bych zapomněl, na podzim jsem koupil vyhřívané hefty - užitečná to pomůcka...

Konec sezóny 2011 - Zase Sosnová a 2x Brno (Honda den a motoškola). V plánu byly 2 dovolený, jedna v Čechách na 4 dny, tu jsme 2x odložili kvůli počasí a v září na 5 dní Chorvatsko a ta se vydařila! S motorkou zase naprostá spokojenost, najeto 8,5 tis km a jen základní servis . Příští rok mě čeká nová řetězovka a gumy. Jinak v půlce roku jsem koupil koženou kombi a od tý doby jsem na sebe textil, ani v těch největších vedrech, nevzal.

Konec sezóny 2012 - Letos jsem tomu moc nedal (cca 3500km) a tak proběhla jen výměna řetěrovky. Pneu dosloužily v září (po 21 tisících kilometrech!), tak je budu měnit až na jaře. Podíval jsem se do Rakouska na opěvovaný GG a Hornetík jezdí stále bez sebemenších problémů .

Konec sezóny 2013 - I letos chudší rok na kilometry (cca 3500km)..., ale ne na zážitky . Na dovču opět do Rakouska a k tomu pár komínovek. Hned z jara šly na ráfky nový gumy, na konci června olej s filtrem a pořád šlape jako hodinky. Občas pokukuju po něčem víc cestovnějším (BMW F800ST), ale vzhledem k tomu, co a jak na tom najedu, je to pořád naprosto dostačující motorka.

Konec sezóny 2014 - Tak to bylo slabý, zakousl jsem se víc do sportu a motorka šla trochu stranou. Řečeno v číslech, něco kolem 1600km.

Konec sezóny 2016 - 2015 jsem ani nezmiňoval, byla to bída s nouzí, pár výletů a pár dní o prázdninách v Rakousku.
2016 bylo po těch letech bídy trochu jiný kafe. Najeto cca 6tis km. Na jaře mi odumřela nová baterka, která byla v rámci reklamace vyměněna za novou. Jinak motorka šlapala zase jako hodinky jen s běžným servisem. Po jiné se už ani nekoukám, na to moje kochání je to ideál. Před Vánocema jsem koupil nově plexi MRA Touring a příští rok mě čeká nová helma a pravděpodobně i pneu, ty současné mají 16tis km...

Konec sezóny 2017 - Vyklápěčka od HJC, tichá, lehká, užitečná sluneční clona, pinlock a skvěle větrá, takže velká spokojenost a nové plexi je taky super.
Najeto cca 5tis km. Podívali jsme se spolu do Rumunska, dvakrát jsem píchnul a na podzim přišly nový bačkory. Porucha opět žádná (nefunkční USB zásuvku nepočítám) a takhle by to mohlo být i následující sezóny
Jediný, o čem s nástupem led světel přemýšlím, je nějaké decentní (vzhledem) doplňkové světlo, protože ve tmě to je bída. To i světla na kole mi svítí daleko lépe

Sezony 18-21 - Nějaké kratší dovolené u nás a v Rakousku s nájezdy do 3tis ročně. Na konci roku 2021, po půl roce rozjímání, jsem se rozhodl změnit stroj a když už, tak na dvojnásobný objem a v garáži přistála R1200R.
Prodej Horneta se ale posunul o půl roku, na jaro letošního roku, neb mě hned 5.den, co jsem báwo koupil, sejmula dodávka a s opravou se dlouho nevědělo.
Vše je ale už cajk a nechť slouží Hornetím zdárně novému majiteli .

context
context napsal 15.07.17 v 21:30 10b.

Pěkná honda motory jsou držáky kamoš ji má taky a je spokojený a bmf f 800 neber, motory moc nevydrží, přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou seznou

Psycho_vlk_Wolf
Psycho_vlk_Wolf napsal 02.04.16 v 23:21 10b.

Ať slouží

Ales600
Ales600 napsal 27.01.14 v 19:19

Kilometrů bylo letos méně ale srandy kopec ať to jezdí kámo

lubom65
lubom65 napsal 26.06.11 v 13:39