Suzuki GSR 600 (2007)

Vlastník Kubiš01
Vloženo 6.7.2009
Aktualizováno 20.4.2011

Mám ji od 26.6.09, uplná spokojenost pořád! Tak to snad i zůstane :)

Když jsem prodal hondu, začal jsem hned vybírat nějakou tu 600ccm. Hledal jsem asi 2 měsíce, nebyla to žádná prdel, najít něco za dobrou cenu, ve slušném stavu, co by se mi fakt líbilo a zavřené na 25kw, což byla prostě podmínka. Skákal jsem mezi hornetem, banditem, SVčkem, Monsterem. Už jsem skoro koupil i fungl bandita (což by byla blbost, protože bych to nesplatil ani za 10 let s mými příjmy).

GSR bylo něco jako můj sen mezi nakedama, takže jsem si ani nedělal naděje, že bych ji mohl mít v 18ti. Pak jsem narazil na inzerát z Jičína: GSR600, r.v.2007, dovoz z Francie, najeto 9tkm. Tak jsem si ji jel prohlídnout, prodejce sice tvrdohlavě tvrdil, že s ní nikdy nic nebylo, ale vzhledem k tomu, že byla očividně přestříkaná jsem mu nevěřil ani nos mezi očima :D ale hned jak jsem ji viděl, tak jsem věděl že musí být moje a řekl jsem si, že to risknu. Vysolil jsem 105tis + asi 5 za STK, přihlášení apod. debilní poplatky a za týden si ji už vezl domů. První pocit z jízdy byl naprosto nepopsatelný. To je tak když posadíte 18leté ucho z dvácy na šestku no :D papíry jsem dělal na 250ccm chopperovi z Číny, takže jsem vlastně něco takovýho sedlal poprvé. Uplně jsem pod sebou cítil tu sílu, a to bylo jen 25kw. Z prodejce jsem pak vymáčknul, že se ji někdo pokoušel zapálit, asi kvůli pojistce, a že byla ohořelá nádrž a plasty, ale jinak byla v pořádku. Dodnes s ní nebyl žádný problém, měl jsem ji v Suzuki na prohlídce a kromě klasiky - olej, desky, filtr - byla uplně OK.

Maximálka se pohybuje kolem 155-160kmh při asi 8500ot. Do vyšších otáček mě ta svině přeprogramovaná nepustí, ale jde z ní cítit, že by chtěla :) Nejlíp se s ní jede kolem těch 110kmh, při 130 už to pomalu začíná foukat. Než ji otevřu, tak určitě koupím štítek, už v těch 160ti je to docela nepříjemné. Táhne docela pěkně i odspoda, na to že je to 4vál. Nemám ale moc s čím srovnávat. Na zátah jí tam chybí těch zavřených 50kw, ale ještě chvilku je tam nechám podusit, nebudu si hrát na mistra, jak to někteří borečci s R-kama, RR-kama apod. umí ;)

Celková konstrukce se mi dost líbí, moc jsem nemusel tu širokou nádrž, ale teď už mi vůbec nevadí. Díky ní mám nohy víc od sebe, a líp se jde do zatáček. Tomu taky pomáhá docela nízko položené těžiště. V ovladatelnosti se s ní takový banit nemůže ani zdaleka měřit. Poslouchá nádherně, jde tam skoro sama. Na první pohled vypadá krátká, ale po přeměření má na mm stejný rozvor jako GSF Bandit 1200, což bych předtím neřekl.

Nevím co říct k brzdám, přijdou mi tak akorát, ale s tím fakt nemám zkušenost.

Jezdím teď průměně 6-7l/100km, když za to moc netahám a jedu klidnou jízdu.

Na kratší vzdálenosti je pohodlná, moc delších jsem ještě nejel, ale asi taky dokáže pěkně promasírovat půlky i záda. Možná koupím nový sedlo. Jízda ve dvou je podle mě dost hrozná, když jsem vezl holku o hlavu menší než já, musel jsem být nakloněný dopředu, protože mi její helma drtila krční obratle a po asi 30km jsem byl totálně rozlámaný. V tomhle má zas určitě navrch Bandit.

Nejdřív mi vadilo, že budu mít digitální tachometr, ale s tím jsem spokojený, hodnoty přeblikávají v intervalech a je dobře čitelný, za všech podmínek. Dokud není digital otáčkoměr, tak se to dá, ten už bych ale asi nevydýchal, já tam potřebuju tu ručičku :D Jinak na panelu je všechno co člověk potřebuje. Stav nádrže, otáčky, rychlost, ukazatel kvaltu, počítadlo celkových i cestovních km, kontrolka vstřikování, světel, neutrálu a i čas. Možná ještě něco, už nevím.

Obuté mám Bridgestone Sport-Touring, s těma jsem dost spokojený, sedí opravdu dokonale. Jsou sice dost drahé, ale na pneu se šetřit nemá, takže další tam lupnu asi zase stejné.

Co víc dodat, já si dávám za 10b :P

Bladebiker
Bladebiker napsal 07.05.14 v 19:26 10b.

Pěkná motka

Rozeksmaslom13
Rozeksmaslom13 napsal 04.08.11 v 14:11

krásny stroj ,som na tom tak isto ako si bol ty, k 18ke ked sa poštastí by som doma uvítal jednu gsrku , vela štastných km
u mna 10b

Gabuška napsal 27.09.10 v 12:35

Nooo krásná strojovna Kubííí tak at vám to jezdí...za 10B

Pája13
Pája13 napsal 26.09.10 v 19:37

Krásná.Nádherné fotky.Tak ať ti dělá jen a jen radost.Posílám 10 b.