Suzuki GSR 600 (2007)

Vlastník Husťan
Vloženo 25.9.2013
Aktualizováno 10.5.2015

Moje Suzuki GSR 600 je matně černá se stříbrnými prvky s řadovým čtyřválcem.

Suzuki SV 650S: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy nebyly zrovna nejlepší. Motorka mi trochu cukala (jako kdyby to byl dvouvál), ale to bych přisuzoval spíše svým velmi malým jezdeckým zkušenostem (papíry mám teprve krátce). Věřím, že až se mi motorka dostane "pod kůži", budu mít ten pravý a nefalšovaný požitek z jízdy.

Doplňky na motorce - Za tu dobu, co motorku mám už jsem samozřejmě investoval i do "tuningu". Pro lepší výkon a zvuk jsem instaloval laděné výfuky IXIL Round Undertail Inox XS8250VX. Pro případné pády ze stojanu (v provoze doufám padat nebudu, to bych už se pak nemusel posbírat) jsem nainstaloval padací protektory Rutan Performance. A jen tak pro hezčí vzhled jsem nalepil proužky na ráfky.

Zatím jsem toho na své motorce moc nenajezdil, takže bohužel nemám moc co psát! Budu se snažit to co nejdříve doplnit.
...
Po relativně teplé a krátké zimě jsem nedávno zahájil moto-sezonu 2014. Na motorce už mám něco najeto, takže bych ji mohl taknějak "oznámkovat". Suzuki GSR 600 si jistě zaslouží jednu z nejvyšších známek! Je celkem lehce ovladatelná, motor šlape jak hodinky a jízda na ní je úžasná. Akcelerace je výborná - žádný lenochod a ani se při rozjezdu nestaví na zadní. Jde velice dobře za plynem, při předjíždění není třeba podřazovat - během pár sekund je na tachometru místo devadesáti stočtyřicet. Celkový dojem z jízdy je perfektní, ale pravda je, že na jiné motorce jsem zatím nejel, takže v podstatě nemám s čím porovnat. A abych jen nechválil, musím objektivně napsat i pár nelichotivých vlastností. Zvuk motoru je krásný, při šesti tisících otáčkách je to hotová symfonie, ale bohužel je to typický zvuk čtyřválcového motoru, tichý a uhlazený, což je negativní v provozu - ostatní řidiči na silnici tuhle motorku vůbec neslyší. To může být i nebezpečné, doporučil bych a samozřejmě mám v plánu osadit laděný výfuk. Posez na motorce je sice pohodlný, ale po delší jízdě se setkávám s lehčím oseděním. Na delší trasy bez přestávky tato motorka určitě není nejvhodnější. V ostřejších zatáčkách, které je třeba projet pomaleji se lehce zavírají řídítka, ale možná prostě jezdím moc pomalu No a zřejmě poslední drobný nedostatek je neklidnost nebo jakoby "poskakování" na nerovnostech na silnici. Trochu tím trpí ovladatelnost, snižuje se přilnavost a stabilita a pociťuju ztrátu kontroly motocyklu. Co bych ale chtěl na našich rozbitých silnicích, že... Pak by taky mělo pomoct zkusit nastavit tvrdost tlumičů, což by podle manuálu nemusel být problém. Celkově vzato by se dalo říct, že se svojí motorkou jsem spokojen, ale nevylučuju nějakou výměnu v budoucnu. Všechno má svoje klady i zápory a nic netrvá věčně. Poslední poznámka ... asi bych Suzuki GSR 600 nedoporučil mladému začátečníkovi, který poprvé seděl na motorce v autoškole. Výkon 72kW je pro takového zelenáče hodně vysoký a mladík, co se chce třeba předvádět by mohl hořce litovat.
...
Po nějaké době, již v moto-sezóně 2015 mám pár dalších poznatků o své motorce. Už jsem se naučil trochu jezdit a dojmy z dynamičtější jízdy jsou vskutku perfektní. Motorka je živá a s agresivnějším řidičem by mohla dokázat typicky sportovní jízdu s nepopsatelným zážitkem. Já moc agresivně nejezdím, snažím se moc nepřekračovat rychlost a zatáčky projíždím bez plynu s menším náklonem. Stále mi ještě chybí zkušenosti ostřílených motorkářských veteránů, ale právě takový šoféři by si jistě sportovní jízdu na GSR 600 vychutnali se vším všudy. Ovladatelnost motorky je výborná, do náklonu jde skoro sama a vždycky si drží stopu, kterou jí určím. Bohužel se stále potýkám s otlačením zadnice při delších trasách. Je možné, že je to úpravou (zvýšením) sedla, kterou udělal majitel přede mnou nebo mi prostě sedlo nepasuje. Další věc, co bych mohl trochu vytknout je absence ABS. Už se mi to párkrát málem vymstilo při přibrždění na posypovém štěrku po zimě, na který jsem nechtěně najel. Ale jinak je to výborná motorka a doufám, že mě bude ještě dlouho poslušně vozit

lukasg
lukasg napsal 03.10.13 v 21:42 10b.

dobrá volba

Jyndra
Jyndra napsal 26.09.13 v 18:18 10b.

Ať to jezdí