Suzuki GSR 600 (2007)

Vlastník SADLATY
Vloženo 17.2.2009
Aktualizováno 8.1.2013

Klasický šestkový naháč, na ktorom strašne fúka, takže rýchlosti nad 130 sú za trest. Pohodlné sedlo, široké rajdy a motor asi veľmi podobný Yamahe FZ6...

První dojmy - Za tu cenu najlepšia kúpa!

Na parkovisku ich isto nenájdete v takom počte ako hornety alebo fazery, aj v tom je ich čaro a pri tom, kvalita za rozumnú cenu - po dvoch rokoch a cca 17 tis. km absolútna spokojnosť, bez jedinej (tym myslim vôbec jediného doťahovania zrkadla, či jedinej skrutky) poruchy - jasne, absolvujem garančky každých 6000km, a výmeny oleja, či filtrov, aby nepadla ešte záruka. To je všetko, takto som si predstavoval novú motorku, len občas pošponovať reťaz a tankovať benzín.
Bezkonkurenčná v triede motocyklov do 250tis je prístrojovka s ukazovateľom paliva a zaradenej rýchlosti, prapodivný výzor, ale funkčnosť na jednotku.
Ďalšie, čo môžem potvrdiť je, že na naháčoch fakt, ale fakt fúka (prekvapujúce, že?) a na takom ako GSR, kde sú riadidlá ešte o kus širšie ako na konkurecii, zvlášť. Výhodu to má pri pomalšej jazde a kľučkovaní medzi autami, kde je vačší cit, naopak, rajdy su citlivé pri prechádzajú vyjazdených koľají a tam by dosť zjavne pomohol tlmič riadenia, o ktorom uvažujem. Pri priedbiehaní musím o dva aj tri kvalty dolu, aby to vystrelilo, lebo na 4 tis. otáčok to zrýchluje ako hociktory osobák, turisticky sa dá jazdit na šestke stále. Nezdochýna ani pri štyridsiatke – žiadne trhanie, pohoda , klídek , dôchodca – čistý mikrospánok, trošku práce so spojkou. Do 6 tis. otáčok (keď bola v zábehu), bez vytáčania, ju zvládne hádam každý. Vtedy je aj spotreba fantastická - pod 5 litrov, bohužiaľ, ako skončil zábeh, jaksi sa nemôžem na tú spotrebu dostať. Asi to bude tým, že je strašne opojné točiť ju nad 8 tis. otáčok, kedy to má neskutočný (pre mňa) záťah a vlastne až tu mi doplo, že naozaj je to pravda, keď niekto povie, že motorka ho poťahá za ruky. To sa ale moc na turistickú jazdu nehodí, lebo spolujazdca vzadu hádže, má čo robiť, aby sa na motorke udržal - ide neskutočne, ako by sedel na inej - silnejšej motorke. Ak si to chce človek naozaj užiť, tak bez ladvinky - teda môže byť sebec a nepozerať na niekoho iného sediaceho za sebou. Potom je to čitý adrenalín. Výborne sedí i plne naložená, len citelnejšie vtedy chýba výkon v nižších otáčkach, kde je občas nepohodlné podraďovanie pri predbiehaní - predsa len je to iba 600 kubíkov. Alebo som len usadlejší a láka to pohodlie litrového stroja, kde sa hodí šestka pri 40km/h a keď treba, potiahne krúťak. Predok i zadok doporučujem o kúsok pritvrdiť, mám z nej lepšiu odozvu, i keď na miestnych tankodrómoch občas poskakuje, ale zmizol pocit húpania či akéhosi vlnenia sa.
Mám verziu s ABS, lebo na nej jazdím 8 mesiacov v roku do práce, za každého počasia, teda aj keď prší a je tak niekde okolo 5 °C. Tam to ABS má obrovský význam, cesty sú mokré, je na nich kopec bordelu od poľnohospodárov, človek nikdy nevie, kedy bude musieť zabrzdiť. Takže ak by som jazdil iba v lete za tepla a sucha, po kvalitnom asfalte a ceste, čo poznám, abs-ko by som nepotreboval. Neverím tomu, že by skupinu takýchto celoročných motorkárov ako ja, spravil niekto na jogurte s úsmevom na perách v zlom počasí, na ceste, ktorú nikto nepozná - tam jednoznačne ABS občas zasiahne. Pár krát mi to zacukalo, lebo bola špinavá cesta, pri tom jazdím tadiaľ denno denne a z toho, čo som videl na nete, tak bez ABS som už asi niekde kríčkoch. A to sú veci, čo človek predpokladá, ale aj tak ho prekvapia...
Jednoznačne je to univerzálna bezproblémová mašinka a pri tom aj nespratník, na ktorom si človek užije aj presúvanie z bodu A do bodu B. A nie je nudná - to je jej veľké plus.

dušijózo
dušijózo napsal 13.05.13 v 21:14 10b.

moc pěkně napsaný

TomasGSR
TomasGSR napsal 26.09.12 v 18:16

Tedkon jsem ho pořídil a s míma 56 kilama je to peklo moc se mi to nechce točit nad 8 tis otáček celkem se bojím co přijde jinak 10b

RickVFR
RickVFR napsal 28.06.10 v 22:50

GSR je moc zaujímavý stroj. Je to moto do pohody a určite si s ním dokážeš užiť veľa zábavy. Prajem ti veľa šťastných kilometrov a hodnotím za 10 bodú