Gilera Runner 50 (2002)

Vlastník milax
Vloženo 25.5.2009
Aktualizováno 25.9.2013

Můj první a zároveň současný skůtr, namontován laděný výfuk Yasuni R a variátor Malossi Multivar

První dojmy - Dojmy z prvních jízd jsou už nějaký pátek staré ale byl to od Pionýra jednoznačný posun vpřed po všech stránkách. Akcelerace v malých rychlostech byla i se všemi restrikcemi po prodeji lepší a vše působilo bytelným a poctivým dojmem. Nové je holt nové :)

Podle mého názoru pořád pohledný skůtr s nadčasovým designem, který se stále líbí a s poctivou technikou uvnitř. Koupili jsme ho nový a nyní má najeto přes 35000 km. Zatím potřeboval pouze běžný servis. Před výměnou výfuku a variátoru měl skůtr výkon 2,6kW (3,5k) při 8900 ot./min., po výměně má 4,5kW (6,1k) při necelých 10000 ot./min.a pocitově to je velmi znát jak na rychlejších startech, tak na maximálce. Otáčky tedy vzrostly zhruba o 1000/min ale spotřeba nijak dramaticky. Maximální rychlost po naladění po rovině je 80-85km/h dle GPS podle toho jak zrovna fouká vítr, předtím jezdil ve všech režimech zhruba o 10km/h pomaleji. Co nepotěší je, že laděný výfuk co jsem si pořídil je dost náchylný na korozi. Rez na něm byla předtím, než přišel do styku s vodou. Proto byl přelakován bezbarvým lakem, což stejně úplně nepomohlo. Nakonec vše vyřešilo až pochromování (na fotkách ještě bez). Po těchto zkušenostech bych dodatečnou povrchovou úpravu řešil hned před namontováním. Jinak ideální stroj do města (kde se ocení svižné starty na semaforech a křižovatkách, obratnost a jisté jízdní vlastnosti), ale i na vyjížďky za něj. Laděný výfuk a variátor Runneru dost pomohou. Nakonec musím ještě vyzdvihnout spolehlivost. Jízda na Runneru je pro mě pořád zážitek

mosin
mosin napsal 17.05.12 v 03:41

Pěkná,kdysi jsem jí taky měl,je to hodně povedený skůtr, pila

Haesty
Haesty napsal 12.02.10 v 12:29

Hezkej skůtřík

milax
milax napsal 14.06.09 v 14:27

Čau díky za pochvalu to logo Gilery tam je už z výroby takže nevim jestli se dá někde sehnat. Viděl jsem jenom nějaký samolepky s nápisem Gilera Runner a loga jenom malý. Měj se

Kubis
Kubis napsal 11.06.09 v 10:24

máš to hezká barevně sladěné..., ta nelpka se dá koupit tu co máš vepředu...? to velké logo gilera? přeju hodně km bez nehod..:)