Yamaha XS 400 (1984)

Vlastník MilosBartusek
Vloženo 1.4.2009
Aktualizováno 26.8.2015

Taková čilá babička. Objevil jsem ji v bazaru v perfektním stavu a byla to láska na první pohled.

První dojmy - První metry byly hodně nejisté, přeci jen jsem na motorce neseděl pár let. Ale nejistota velmi rychle zmizela, motorka mě perfektně sedla, návyky se rychle vybavily a po pár kilometrech jsme už spolu pelášily s větrem o závod.

Doplňky na motorce - Dokoupl jsem si zadní kufr.

Krásný stroj s nadčasovým designem, takže i přes své stáří vypadá stále suprově. Dostatečně tuhý rám a dobře vyladěný podvozek poskytují jistotu. Díkyšestistupňové převodovce s perfektním odstupňováním není velkým problémem ani pomalá jízda po městě a mimo město to dokáže pěkně rozbalit.

Na nějaké závodění to sice opravdu není, ostatně na to není stavěná, ale na takové to pohodové svezení nemá chybu.Vyzkoušeli jsme spolu jak dálnici, kde bez potíží upalovala 130 a spokojeně předla, tak i rozmlácené okresky sjízdné tak s tankem, kde jsme se místy museli plížit 30.

Klady: nadčasový design, téměř nezničitelný motor, pohodlný posez, příznivá spotřeba

Zápory: špatně se řadí neutrál (prospěla by tvrdší aretace), na vyjetých kolejích a podélných trhlinách příšerně plave

p.epanica
p.epanica napsal 16.03.10 v 20:13

Fajn vozítko...

Charlie585
Charlie585 napsal 22.08.09 v 21:28

hmmm...zajímavej stroj a máš pěknou kočku

CryingDragon
CryingDragon napsal 13.06.09 v 13:49

za desítku, libí se my

Pabol
Pabol napsal 02.04.09 v 11:21

Jé XS, to jsem měl taky! A ten strhlej šroub též...