Honda X 11 (2000)

Vlastník 11Newmi
Vloženo 28.3.2009
Aktualizováno 8.8.2013

Svou vysněnou X11 jsem pořídil v prosinci 2002, měla na tachometru 12800km. Tenkrát to byl vrchol mezi naháčema a každý po ní slintal, ještě po letech má svoje kouzlo a kvality.

Je to těžká mašina se slušným výkonem, motor má nadbytek síly od volnoběhu až do omezovače, na dálnici z kopce mi ukázala 280km/h, což je na naháče víc než dost, příbuznost s Blackbirdem v sobě zkrátka nezapře. Brzdový systém CBS je určitě dobrá věc, mašina nemá tendenci se rovnat, ani při brždění v hlubokých náklonech. Podvozek je z výroby docela měkký a nedá se nastavit, proto mám v předních tlumičích progresivní pružiny a hustší olej, zadní centrálu chci v budoucnu vyměnit za plně nastavitelnou Wilbers. I přes měkký podvozek a vysokou hmotnost, se sní dá jet pořádná střelba, párkrát jsem ji vzal i na okruh v Brně. Ochranu před větrem jsem vylepšil maskou se dvěma čočkama od Hein Gericke. Dá se na ní i pohodlně cestovat, několikrát jsem na ní byl v Chorvatsku, na Slovensku,v Itálii, v Maďarsku, v Bosně, kousek na Ukrajině a nejdál mě dovezla do Švédska. V zimě 08 jsem dal rám a stupačky do stříbrného komaxitu a kyvku do matné černé. Na podzim 2008 se k ní nastěhovala do garáže sestřička KTM RC8 a i když jsem měl kdysi představu, že X11 půjde do světa, nakonec jsem si ji nechal jako univerzální stroj, vedle vyhraněné supersportovní RC8. Slouží dál ke vší spokojenosti, sice už na ní nenajezdím ročně to co dřív, ale rozhodně nezahálí. Na konci sezóny 2010 má na tachu 86200km. Sezonu 2011 jsem měl zkrácenou z důvodu delšího pobytu v zahraničí, navíc mi odešlo startovací relátko, takže nájezd asi 1500 km nestojí ani za řeč. V roce 2012 jsem najel převážně ve dvou kolem 4500 km. V roce 2013 sem mohl jezdit opět jen polovinu sezóny, ale vzhledem k tomu, že se mašina projela do Pobaltí, najela slušnou porci 6000 km, takže tachometr se zastavil na nějakých 98200 km.

herbelife
herbelife napsal 15.01.12 v 21:04

dravec

C.B.R
C.B.R napsal 14.12.11 v 05:30

pekna moto kterou vidim prvne

Kiedis
Kiedis napsal 09.01.10 v 16:51

10b, X-11 je skvělá mašina, má ju muj tata a už mi ji i párkrát půjčil takže vim co dokáže

dedys
dedys napsal 21.04.09 v 20:40

jj vime o co jde,sice nevypada,ale maze jako blesk,ze
tak at maka dal,ma toho sice uz hodne za sebou,ale i pred sebou a neee,ze ji budes sidit a venovat se mladsi kocicce

rozawaran
rozawaran napsal 29.03.09 v 15:54