Honda X 11 (2003)

vaha 250 kg,
maximalna rychlost 260 km/hod,
nadherny nahacik,...
... co viac dodat :)

Hondicku X11 som si kupil uplne spontanne, z jedneho dna na druhy. Stale som chcel mat motorku, preto som si aj spravil papiere, ale nikdy som sa akosi nevedel rozhodnut co by som si asi tak kupil. Jedneho slnecneho dna som si vysiel na bicykli za hranice mesta okolo moto bazaru kde som sa na ceste spat zastavil okuknut co tam maju. Mali tam vystavenych par kuskov od supersportov az po chopery, ale kam mi okamzite padol pohlad bola prave Honda X11. Stala si tam majestatne ako hradna veza na hrade Devin, a ostatne stroje halila do svojho tiena. Nie tiena sposobeneho slnecnym svetlom, ale tiena sposobeneho svojou nadherou, svojou velkostou v porovnani s ostatnymi motorkami naokolo. V tej chvili som vedel, ze prave ona je ta prava moto-nevesta pre mna, ta ktoru chcem a ktoru si musim kupit. Kedze som si ju obzeral len cez vyklad pretoze obchod bol zatvoreny, na druhy den som sa tam vybral tento krat autom na pytacky k predavajucemu. Motorku nastartoval, dal sa mi previest a ja som sa uz nevedel dockat kedy ju vyplatim a zmiznem na nej v dialavy. Zasnuby teda prebehly nad ocakania a mohla nastat svatba. Svatba sa odohrala na treti den co som ju uvidel. Zobral som si so sebou sofera na moje auto, hotovost vo vrecku a domov som sa uz pekne viezol na nej.

Co sa tyka mojich skusenosti ohladne jazdy, tak tych moc zatial nemam, pretoze vacsinu dni v roku travim v praci v zahranici, momentalne v rovnikovej Afrike, a ked sa aj ukazem raz za stvrt roka na necely mesiac doma, tak nie vzdy je pekne pocasie na jazdenie. Kazdopadne aj napriek tomu som absolvoval par jazd po Slovensku, ale aj Cechach. Zajazdil som si na okreskach, skusil serpentiny v kopcoch, a vychutnal som si aj rychlejsiu jazdu na dialniciach. Kedze je to moja prva motorka tak ju nemozem porovnavat s inymi strojmi, ale moje pocity z jazdy na nej su nasledovne:

- Masina pekne drzi na ceste, mam tam dvojzlozkove gumy od Continental-u kde su boky robene z maksieho materialu ako hlavny behun.

- Zrychlenie je uzasne, clovek sa ani nenazda a hned ide 160km/hod. Maximalku ako udavaju dostupne informacie, a teda 260km/hod som neskusal, ale 240 km/hod mi to dalo bez problemov. Na viac som sa ale neodvazil, mal som nahodeny v zadu kufor a bol by som nerad aby mi ho odfuklo aj s mojim zbalenym notebookom a zrkadlovkou, a predsa nahac je nahac, teda odpor vzduchu tam je aj po zalahnuti na nadrz.

- Jazdenie v zakrutach sa da nanej pekne vychutnavat, halvne na slovenskych dialnicnych usekoch na strednom Slovensku (zaciatok dialnicneho useku zo smeru Zilina do Liptovskeho Mikulasa, alebo zo Zvolena na Nitru), kde su parametre dialnice ohladne polomeru zakruty dost male, a tak je pri vacsich rychlostiach potrebne sklznut zo sedadla aby motorka drzala stopu, ale je tam zaroven vyhoda sirky vozovky a da sa tam natrafit na malu premavku.

- Zvuk motoru pekne umocnuju koncovny vyfukov od Viper-u s ktorymi som si ju uz kupil, a s nimi je to jedna basen uz pri nastartovani.

Na zaver by som dodal, ze kto ju nevidel nazivo len na fotkach, tak stale nevie o com je rec! Je to stroj ktory treba vidiet "z oci do oci" :)

Bronnie
Bronnie napsal 29.04.12 v 08:58

Je to nádherný kus strojovny, jasných 10

ludviktreti
ludviktreti napsal 14.07.11 v 00:26

moc pěkná taky jsem ji zvažoval

Mach1
Mach1 napsal 16.06.11 v 16:23

dobrá volba,také jsem tu svou X11 zahlédl a už jinou nechtěl

mikos
mikos napsal 19.09.09 v 13:39

Já ji mám taky jako první motorku a paráda..

Ben-harmonika
Ben-harmonika napsal 28.07.09 v 23:51

Jako první motku jsi si vybral docela peklo , ale jinak určítě za jedna. Super vkus.(jak jinak, taky mě chytla)