Jawa 500 OHC (1954)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 46 záznamů

Pidas352
Pidas352 napsal 28.01.18 v 14:07

Moc pěkná přestavba, ať ti delá jen radost
a ty vulgární kecy některých vůbec neřeš

pp377
pp377 napsal 16.03.17 v 08:53 10b.

Moc pěkné vozítko. Gratuluji! Ať Ti dělá samou radost. Taky bych ho chtěl.

Rebel83
Rebel83 napsal 01.12.12 v 06:19 10b.

Krásnej strojek

Pity1
Pity1 napsal 24.08.07 v 09:00

Hele,živím se tím,že opravuju a chromuju věcičky a nádrže na tyhle starý veterány a dennodenně vidím a slyším,jak se jejich majitelé nervujou,kdo ji má víc podle originálu nebo kdo kolik má na ni najeto.Nebo že po cestě vodcamcať po camcať ji zpravoval jen dvakrát.Myslím,že tohle je portál pro lidi,kteří si rádi užívají jízdu jakýmkoliv způsobem a pokud k tomu potřebuje přestavěnou mašinu z veterána tak proč ne,ale tvůj nešťastnej výrok o japoncích je dost ubohej a sem určitě nepatří!Věř,že jestli má někdo jednoduchej přístup k veteránům tak jsem to já,ale Jawa 500 ohc by byla ta poslední motorka,kterou bych si pořídil na to,abych o Japonci mohl říkat takový věci.A tak jak jeden přede mnou podotkl,tak bych nevymazal tuhle tu konferenci,ale celej tvůj profil.

jenda124
jenda124 napsal 09.03.07 v 17:22

super Akorat mě trochu sere ta vlajka mohla by tam byt česka...

smazany30477
smazany30477 napsal 18.01.07 v 13:42

Pro ty, kteří kritizují: zamyslete se kolik je Jaw 500 OHC. Kolik jich za život potkáte ? Ano, prestavba veterána je zvěrstvo, ale za totality to veterán nebyl...vzpomente, jak nekterí z vás &quot;kurvili&quot; kývačky se zasranýma pulbubna co nebrzdili nekde po mezích...a dnes ejhle, sežente ji ? Nejde to, nejsou...Já kdyz vidím 500 OHC, tak srdce zaplesá. At jako originál ci upravu. Tento majitel udrzuje pri zivote jedno z mála OHC, a za to mu dekuju. <br />
Krásná

Radar
Radar napsal 20.11.06 v 13:02

Je to pěkný! Protože jakákoliv motorka která používá motor z Jawy 500 OHC bude vždycky pěkná a na stavu nezáleží . Mít Jawu 500 OHC tak už my nic neschází, užívej si ji

napsal 02.11.06 v 11:31

vypadá to velmi dobře ale samozřejmě original je original a taky cenove někde jinde

smazany33284
smazany33284 napsal 27.10.06 v 10:58

Vypadá to příšerne!!

kasmar
kasmar napsal 04.09.06 v 16:47

s4r mi usetril spoustu prace s komentarem Motorka je moc pekna, a to rikam jako milovnik veteranu, taky mam jednoho na triku...

smazany29901
smazany29901 napsal 12.08.06 v 18:36

Bodejt...Horaci, drzim ti palce.Udelal jsem to same, akorat s tim rozdilem, ze jsem pracoval s krosem.Taky jsem se setkal s kladnymi i zapornymi reakcemi...At uz si neco posral nebo ne(ja si myslim, ze vubec nic), je to jen a jen tvoje vec.je to tvoje motorka za tvoje prachy a jestli ji rozrezes na kousky nebo z ni udelas choppera je jen a jen tvoje vec.Jinak motrka je to fajna , tak snad ti dlouho poslouzi.Cau

napsal 10.07.06 v 20:05

svatá pravda. je škoda, že původní majitel evidentně nejevil zájem o klasiku, ale nakonec, proti gustu žádný dyšputát - že? těm co někomu vnucují svůj názor jen vzkážu výsměch (cha cha). jinak originál OHCčko je krásná ale tohle je taky pěkná přestavba. něco takovýho na silnici nepotkáte každý den...

s4r
s4r napsal 20.04.06 v 13:44

Moc zajímavé jak se tu hádáte a řešíte úplně každé &quot;nepohodlné&quot; slovo toho druhého... Asi bych začal těma japoncema... Pro mě nemá drtivá většina japonských motorek vůbec žádné charizma a kouzlo... Jsou to motorky, který jsou vidět na každým rohu a nebál bych se je nazvat spotřebním zbožím... Ale v životě by mě nenapadlo někoho urážet za to, že má japonskou motorku v takovym a takovym stavu... Každej z nás sme jinej, někdo se rád boří v bahně, někdo drtí slidery na okruhu, někdo jezdí jako dobytek po normální silnici a někdo rád jezdí pohodu a kochá se krajinou... A nikdy by mě nenapadlo někomu kritizovat jeho motostyl... To samé jsou mašiny, někdo rád takové, někdo zase makové... Já se přiznávám, že styl chopperů moc nemusím, ale tahle moto se mi líbí a to ze spousty důvodů... Za prvé nynější majitel nic nezkonil, protože NEZAČAL ROZEBÍRAT ORIGINÁL 500 OHC a tvořit z ní tuto stavbu... Za druhé - bylo by hezké &quot;kdyby&quot; ji dal do seriového stavu, ale to by musel být milovník 500 ohc jako blázen a musel by se smířit s tím, že by ani on ani jeho rodina nějaký ten rok nejedla, proto plně chápu jeho přístup... Navíc NAPROSTÁ VĚTŠINA Z VÁS, co jste psali ty kritické komentáře by neměla nervy na to, shánět díly a pak za ně solit ty prachy... Ten kdo ví co nabízí si to někdy cenní až moc... 500 OHC je můj sen, líbí se mi ten tvar, nízká stavba a prostě její charizma... Neříkám, že bych ji chtěl vlastnit v téhle podobě, ale je úplně mimo mísu někoho takhle urážet za to, co má rád... A vyjadřovat se o něm jako o dementovi kvůli výroku &quot;japonec až nakonec&quot; tak to by pak bylo mezi náma dementů jako nas***o, včetně mě... Proto než začnete někoho kritizovat, tak si zjistěte jaký ten člověk je! Jinak škoda slov, protože v tehle diskuzi se objevilo tolik hnusu, ze by si vsechny prispevky zaslouzili smazat, vcetne tech dobrych, a zacit psat znovu, tentokrat nezaujate... Martin

napsal 30.03.06 v 21:41

To cihla:svatá pravda šéfe ale tady jde o to být first a umet smlouvat... takovejch peknejch motorek v orig. stavu už se vymenilo za flasku rumu nebo karton cigaret bez filtru ... ted jsem videl v annonci nakej inz.prej jawa 5OO OHC jakš takš jede. za karton cigaret... <br />
<br />
jo a k te debate dole japonec nejaponej vlastenec nevlastenec ... zkratka kazdej je nakej a je tu demokracie tak se hodte do klidu ne? ja osobne jsem vlastenec..

smazany19877
smazany19877 napsal 22.01.06 v 20:50

Ahoj, mel bych dotaz za kolik by se dal takovej pullitr poridit? kdyby byla nejaka sance. videl jsem na vesnicich spousty dedku co maj stary stroje pod senem ve stodole a nevedi co s tim,tak to rozeberou na nahradni dily do sekacky apod. U nas na vesnici prodala baba original US jeepa Willise za 5000,- a i s kanystrama a lopatkou...akorat M1 Garand tam chybel. takze bych si OHC rad splnil svuj maly sen. Diky Cihla

napsal 05.01.06 v 18:49

No já už do nikoho &quot;rejt&quot; nebudu, nechám tu registraci ještě nějakej pátek a pak ji asi zruším, samozřejmě po dohodě s Horácem

Mejsi
Mejsi napsal 18.12.05 v 22:11

Ta motorka je hezká tak jak je a pokud ji dá někdo časem do původního stavu,je to jeho věc...Určitě bych tu přestavbu neodsuzoval,ba naopak!

napsal 07.12.05 v 21:13

Nenech se znechutit &quot;obdivovatelama klasiky&quot;,ať ukážou co dovedou kromě kecání.Taky bych chtěl vidět jezdit 50 let starýho japonce.

Kropi
Kropi napsal 25.11.05 v 14:25

No, tak já budu asi další, že jo. Doufám, že se do mě Pája nepustí jako do všech ostatních. Opravdu bych radil, jestli nemá Horác nějakej citovej vztah k půllitru, aby zvážil, jestli ho neprodat někomu, kdo jeho vypovídací hodnotu ocení víc. Možná, že by byl překvapenej, kolik by mu mohl nějakej OHC chtivej sběratel zaplatit. Z toho by si určitě pořídil nějakýho pěknýho japonce. Ale je taky fakt, co tady psal Vincek, jako rarita to bude mít za pár let taky nějakou cenu, ale to spíš kdyby to byl pérák, nebo kývačka, je fakt dost neúměrnej luxus mít půllitra v takovymhle stavu.

napsal 24.11.05 v 07:39

Pro Páju: Já mám taky rád domácí značky a taky se do nich neseru, ale ty kecy o těch japoncích...to je jako kdybych řekl, že všechno italský stojí za hovno. Je třeba si uvědomit, že OHC již opravdu není na denní ježdění. Co se týče podvozku a brzd, je skoro až nebezpečná v porovnání s dnešními biky. Já jsem na OHC taky jezdil, je to nádhera, ale jen tak se svézt na krásným zrenovovaným stroji, tohle by mě asi netěšilo. Vzhled taky není vše? Bohužel v tomto případě bychom si vůbec nerozuměli. Upřednostňuji samozřejmě technický stav, ale ten je přímo spjat s tím vzhledem. Mimochodem ty finance jsem zmiňoval taky

napsal 13.11.05 v 12:37

Kritiku beru, urážky nikoliv, sprosté a vulgární příspěvky mažu, naštěstí jich není moc... Pokud se zde budou opakovat sprosté urážky, bude mi to sice líto ale tuto registraci zruším, do registrování jsem Horáce uvrtal já a je mi to pak trapný. Mějte se Pája

Pája-XV
Pája-XV napsal 13.11.05 v 12:20

Pro Lukáše: Hele pokrok je sice Japonsko, ale někdo holt má raději domácí značku... To asi tak vše k obhajobě té hlášky (pro všechny &quot;drsňáky&quot; co tu kritizují inteligenci...) Jinak nikdy jsem zde nepsal nic o tom, že by majitel snad motorku renovoval! To je důležitý, jen ji v rámci finančních možností dal do provozu a pravidelně ji využívá na ježdění. Znám víc případů, kdy má někdo nádherně zrenovovanou motorku, vypadá skoro jak z fabriky, co je to ale platný, když s ní vyjedou párkrát do roka a není jízda aby se jim něco nepodělalo... vzhled taky není vše... Jo a neřekl bych, že si Horác nezajezdil na Japonci a nemá s čím srovnávat, v tom to nebude...<br />
<br />
To Miro: co se týče vlaječky... podívej se kolik jezdí u nás šílenců s obrovskejma vlajko plachtama, taková maličká co tam má... Hele nedivil bych se kdyby měl doma fotky jak to koupil, pokusím se je od něj sehnat a hodit do elektroniky, pak bych je mohl dát na web, pro porovnání...ovšem jestli budou tak černobílý, z tý doby asi jiný nebudou. Jinak nevím co je zmrvené, pač sem si nevšim, že by byl na motroce nějaký zásah, který by se nedal vyřešit do původního stavu pouhou výměnou za originál díly (mít na ně peníze), je pravdou, že těch dílů je převaha. <br />
<br />
To Maršoun: nic mi nepříjde trapné, trapně by jsi si měl připadat spíš ty, když &quot;urážíš&quot; někoho koho neznáš...

napsal 21.09.05 v 16:33

to Martin: jestli rozumíš motorkám jako muzice tak se jim zdaleka vyhejbej, protže na Yesterday není kromě Mc Cartneye nikdo z Beatles ani Lennon, ani Harrison, ani Star, je tam jen smyčcový kvarteto Královský filharmonie...

napsal 10.09.05 v 11:06

Mimochodem hláška majitele &quot;japonec až na konec&quot; také svědčí o inteligenci. Já mám rád Jawky, veterány. Ale přeci jen pokrok to je Japonsko!!!<br />
Zkus se svízt než to řekneš.....

napsal 10.09.05 v 11:02

To jsi snad nemyslel vážně Vincku, to co jsi napsal? To je absolutní blbost. Cenu bude mít, pořád je to OHC, ale chybí právě moc nedostupné díly jako plechařina. Za dvacet let někdo možná řekne...tak takhle se za komoušů v Československu kurv... motorky, protože jiný nebyly. Nic víc. Já bych jí dal do originálů, ale na to každý finance nemá. <br />
Tak ať jezdí!!!

čábe
čábe napsal 21.08.05 v 22:27

Je to pěkný! I když to bylo o'hácéčko.A taky,skoro jako všude tu pomlouvaj nezaregistrovaný hovada.(ne všichni)

napsal 19.08.05 v 14:07

PODÍVEJ SE NA ČEM SAKRA JEZDÍŠ. JÁ TI DÁM JAPONEC AŽ NAKONEC. SE PROBER. KAŽDEJ JAPONEJ JE HEZČÍ A NA ÚPLNĚ JINÉ ÚROVNI NEŽ TA TVOJE JAK ŘÍKÁŠ PŘESTAVBA. DĚLÁ SE MI S TOHO ZLE. JINÁ BY BYLA, KDYBY BYLA ZRENOVOVANÁ. TAKHLE JE TO ALE ŠÍLENOST.

napsal 22.07.05 v 23:39

To Pája XV Kdyz nekdo jezdi na 500 OHC a ma na tom jeste vajecky tak at se nevymlouva že to zmrvil ten před ním.Můj nazor: renovovat renovovat ať vypadá tak jak vyjela z továrny<br />

napsal 15.07.05 v 18:13

Sice sem zastáncem původního stavu,ale v tomto případě bych od toho upustil.Si představte co to muselo být za mašinu ještě před revolucí.A nedivil bych se kdyby za padesát let mela větší sběrnou hodnotu jako origoš,těch bude hodně tahle je jen jedna a je to nádhernej příklad touhy lidí ve své dobe vlastnit něco co se vymiká všední normálnosti tenkrát.Muzejní exponát.

napsal 24.05.05 v 21:06

Pro Páju XV vůbec žádná škoda slov!!!Já na Jawě odjezdil spousty let, které byly krásné a plné zážitků.Za tu dobu sem z huby nevypustil nikdy větu &quot;japonec až na konec&quot; protože víš hovno co se stane.Nezdá se ti ta věta trošku trapná???

napsal 23.05.05 v 21:14

Hmm no jako 500OHC to melo urcite vetsi cenu i jako srot

napsal 21.05.05 v 19:18

Maršoune Maršoune, tobě už zřejmě ten chlast leze na mozek, co takhle IQ test u tebe? Škoda slov ... <br />
To: yamaharider - dohoď sem někoho kdo za ni dá tolik aby si dotyčný mohl orig Chopera koupit, pokud o někom víš, OK, pokud ne, tak aspoň hloupě neraď jo Ne každej si za to hov.. co vydělá může koupit lepší stroj.<br />
To Miro - zřejmě soudíš podle sebe co, napsat o někom že je dement aniž by jsi ho znal, hmm možná by se to hodilo víc k tobě <br />
Prostě mi to nedá nezareagovat...<br />
Dík všem ostatním za chválu

napsal 08.05.05 v 14:45

Motorka je hezka... a pekne a s citem prestavena ( vzdy jde dat do orig . stavu..) .. tak preji spoustu stastnych Km a za to HD to nevymenuj..za par let by te to mrzelo.. a tvym snem by se stala Jawa 500 ohc .. ale nebyly by na ni penize.. a mlatil by ses do hlavy.. Roman

napsal 06.05.05 v 19:09

zdar taky mam pulitra skoro v originalu,a snazim se ho dodelat do puvodni podoby.za komancu to byl jedinej velkej motor na prestavby,takze se kurvil jak se dalo.ale tohle neni podle me brutalni stavba na chopera,zajed se podivat na sumavu do zichovic ,tam uvidis poradny stavby-natahlej ram,springry,predkopy,ladeny laufy-jen motor zustal-ten je jedinecnej

smazany5070
smazany5070 napsal 02.05.05 v 21:35

Kdybys radsi za ty prachy koupil orig Chopera a Tuto JAWU prodal clovekovi ktery by ji dal zpet ztracenou krasu...

napsal 18.04.05 v 22:22

To zase někdo zkurvil stroj.JAWA 500 OHC je JAWA 500 OHC a ne taková ludra.A hlášku &quot;japonec až nakonec &quot; to jen svědčí o majitelově IQ.Končím nená cenu si zde kazit náladu

napsal 31.03.05 v 14:00

Je to krásně udělaný Ale jako v pár jiných lidech se ve mě pere člověk zastávající originál vs. zastánce téhle krásně provedené přestavby. Být to jen o trochu horší je to jasný ale tady je to tak dobrý že fakt nevím

chuan
chuan napsal 02.03.05 v 10:45

Já bych to taky nekritizoval,přesně jak tady někdo řek kdyby se nevědělo co to je za motorku většina by chválila.Je krásná a z toho hovna co my který nekradem je zázrak udělat to tak pěkně.

napsal 03.10.04 v 11:02

Nedej se ...... je to krásný originál touhy po druhu motorek, které tady nebyly a snad ani nesměly být.... Yesterday od Beatles nahrálo desítky zpěváků a kapel a třeba i někdy zajímavěji, ale originálu od Lennona to neubralo akorát se stále o něm ví... mnoho šťastných kilometrů v sedle Jawy..

napsal 19.07.04 v 15:29

Hele nejsem majitel, jen jsem jeho kamarád a zařídil jsem mu zde registraci, ale abych pravdu řekl, vyjadřovat se na adresu někoho o kom nemáte páru a takhle drsně, tak jste asi sami pěkný paka. Jinak pro upřesnění, motorku koupil ve stavu kde renovace už by se snad nedala ani zrealizovat bez kompletní výměny snad všech dílů kromě motoru a samozřejmě finance na takovou akci nemá a nikdy mít asi nebude. Koupil ji už přestavěnou na choppera a s doklady jako legální přestavba. To že v této chvíli vypadá motorka jak vypadá je zázrak!!! Je rád že má s čím jezdit. Ne každý má pod slamníkem narváno spousty peněz a může si dovolit koupit super novou motorku a nebo starší dát do naprostého originálu, a tak dělá a udělá co může. Je spousty "motorkářů" a to i tady na webu co mají motorku novou a chovají se k ní jak prasata, dosti často si na tu motorku ani nevydělali a spoléhají na zazobané rodiče. Ten co tuto motorku vlastní, vydělává tak dost na to aby uživil rodinu a utáhl domácnost a když může tak svému stroji dopřeje jen to nejlepší... Jo a ještě jedna věc, tahle motorka byla chopperem ještě v době kdy tady vládla tvrdá totalita...

napsal 29.05.04 v 15:33

Mysli ze nemaju pravdu ze si ju skurvil.Ja by som povedal ze si ju zmodernizoval.Keby ludia nepoznali ten motor a crty ramu nikto by na to neprisie a kazdy by to chvalil.Myslim ze podla predchadzajucich nazorov by nikto nemohol robyt prestavby starych masin,lebo to automaticky kurvia.Ale pravda je niekde uplne inde.Je to pekny stroj,aj ked by to este nieco pitalo.Caf a nedaj sa odradit

napsal 13.04.04 v 22:06

Maji pravdu, ale Ty sis splnil svuj sen, ses v ni zobrazil a je nakonec Tva.
Nazpet se to da prekopat vzdy. Mne se lbi tak jak je. A ze mam 3 HD, nabizim Ti za Tvou a mensi doplatek jednu prekopanou 883. koukni na Harley / choper&cruisser.

napsal 12.04.04 v 08:10

Hochu , škoda ,škoda , taková klasika, no jinak pekné, škoda....

napsal 25.02.04 v 09:04

Take bych to nedelal.

napsal 07.02.04 v 15:52

no to je uplnej zlocin!!! kdybys rek vymenil bych ti ji za nejakyho japonce kteryho bys mohl sprznit

napsal 14.03.03 v 02:27

No tys tomu dal. Sice chopper vypada pekne, ale prekopat takovou klasiku jako je OHC!!!!!