Jawa 500 OHC (1957)

Vlastník kuchta50
Vloženo 17.11.2013
Aktualizováno 18.11.2013

V té době jsem byl majitelem Californie 350/362 a protože mi nestačila/ tenkrát jsem byl vůl / tak jsem koupil Jawu 500.Přesněji 2 Jawy

Motorka koupena od Kozlík Franta - Ve své době individualista

První dojmy - Po prvním nasednutí a rozjetí jsem byl mimo. Pořádnej dunivej zvuk,slušný zátah a hlavně uplně něco výjimečného,co se v roce 1974 jen tak na silnici nepotkávalo často.No super

Motorku bych doporučil pro - Už jenom pro fajnšmékry,co si to umí vychutnat

Doplňky na motorce - Motorku jsem už koupil upravenou,zkrácené blatníky,3 světla,to hlavní z nějaké Aerovky,hodně vysoká řídítka,sedlo s opěrkou atd.Ještě bych zapoměl.Bylo k tomu i jednosedlo s vysokým opěradlem a pod ním bylo péro a dva výfuky z hlíníku,které se za sedačkou zvedly nahoru až do výšky hlavy-bomba na ohluchnutí a to sedlo na nerovnostech díky péru jak na divokém mustangu.

Motorku jsem koupil v Rudné u Prahy od F.Kozlíka.Našel jsem si ji na inzerát.Chtěl za ni tenkrát asi 10 000 kč,což jsem neměl,tak jsem tam jezdil opruzovat a dělat smutný oči.Majiteli se mě zželelo,nebo už mě měl dost a prodal mi obě pětistovky za 5 000 kč.Jedna na dokladech byla přestavěná a druhá nepojízdná,ale kompletní v origo.Tenkrát jsem si toho nevážil a všechno původní muselo dolů.Po chvíli vystřízlivění z euforie jsem zjistil,že tohle nejezdí samo a musí se o to starat.Nejdřív odešlo dobíjení,potom blblo mazání,no stačilo mi to.Nakonec mi ji ukradli z dílny ve sklepě i s doklady a tu druhou jsem prodal.Tohle se stalo v roce1974 a asi v roce 2009/2010 jsem měl telefonát,sháněl mě nějaký student,že koupil Jawu OHC,přestavěl ji do dvojitého rámu s kývačkou a teď na technické zjistili po 35 letech,že je kradená a pokud nedostane můj souhlas s prodejem,tak mu ji zruší.Utvrzoval mě,že ji neukradl,když mi ji ukradli,ještě nebyl na světě.A že se se mnou srovná,jen abych podepsal převod.\tenkrát jsem bydlel v Praze,teď jsem v Chomutově.Tak jsem mu řekl,aby přijel.Byl celej vykulenej a bál se o mašinu.Samozřejmě jsem mu papíry podepsal zadarmo a snad mu ještě slouží.Pokud to čteš,ozvi se,docela by mě zajímalo,jak pokračuješ

Křesťan
Křesťan napsal 22.12.17 v 17:27 10b.

No Pěkný, taková byla doba

vrko
vrko napsal 20.02.16 v 17:07 10b.

moc hezky popsaný a dobove fotky taky supr

Piwell
Piwell napsal 21.01.15 v 10:44

Krásně se to čte, všechno, co tu máš

alterego
alterego napsal 21.11.13 v 23:06 10b.

za ten příběh

kuchta50